Koľko vyučovacích hodín je povolené na gymnáziach?

junovka
12. sep 2017

Je normálne, aby gymnazisti, konkretne na 8 - ročných gymnáziach mali 2-3 do týždna po 10 vyuc.hodin?Moja dcera je druhacka - stredoskolacka.

xili99
12. sep 2017

Tak na gympli mávajú aj tie semináre nie? Potom sa môže stať, že im to výde viac. Ale tak tam sa na nich kladú asi vyššie nároky, veď je to gymnázium

vroni
12. sep 2017

@junovka, 10 hodin? To ako ze su v skole skoro do siestej az dlhsie? To snad nie?! To by nebolo normalne ani omylom.

dai
12. sep 2017

@junovka myslim ze nejake obmedzenia asi nie su - moja je 5tacka a ma 3x do tyzdna 8 hodin, zvysne 2 dni 6... plus este doucovanie ak by ho potrebovala, ci sama chcela - tych 8 hodin, s prestavkou na obed im vychadza do 15:30/// to su fakt tvoje deti do 6tej v skole? ( nasi maju doucovanie pred vyucovanim, nie po )

kaja73
12. sep 2017

moj je na 8r gymnaziu..teraz je maturant..nikdy nemal viac ako 8h aj to len jeden rok..inak maval v priemere za tych 7rokov : 3 krat do tyzdna 7h,raz 6h a v piatky vzdy len5h- to ma cela skola len 5h. Je to bezny gympel..nie matematicky,ani sportovy..tam je hodin asi viac.

butyha
12. sep 2017

Rámcové učebné plány pre gymnáziá so štvorročným a osemročným štúdiom s vyučovacím jazykom slovenským

http://www.statpedu.sk/clanky/statny-vzdelavaci...

Maximálny počet vyučovacích hodín v týždni v jednom ročníku nesmie byť vyšší ako 36.

@junovka Takze z toho mi plynie, ze zostavajuce dva dni ma Tvoja dcera po 3 vyucovacie hodiny...

emasss111
12. sep 2017

10 hodín? pfuuu...ja keď som chodila na gympel (síce 4ročný), mali sme max 7 hodín...to sme boli do 14:20 alebo tak dáko v škole...a teda maximálne mi stačilo 😒 10 hodín? to končia asi pred piatou nie? a 2-3krát do týždňa? no neviem...chúdence tie decká...

dskjhfdlkdjhl
12. sep 2017

Ak tomu dobre rozumiem, tak sa jedna o sextu (druhacka na strednej), tak som mrkla na rozvrh na gymnaziu, kde chodi dcera. Jeden den tam maju 9 hodin, ostatne dni 8 alebo 7. Tych 10 sa mi zda nejako privela, otazne je, kolko maju tie ostatne dni, mozno je to "len" nevyvazeny rozvrh.

korpiklaanka
12. sep 2017

My sme mávali raz do mesiaca napríklad trojhodinovku z telesnej výchovy. Vtedy sme mali desať hodín. Myslím, že aj iné predmety bývali takto. To znamená, že v rozvrhu sme to síce mali, ale napríklad len prvý týždeň v mesiaci. Pretože sme boli napríklad delení na skupiny, chlapci, dievčatá, športovci a podobne. Nemôže to byť tak? Že sa jej takto ten rozvrh upraví?

jallka11
12. sep 2017

no podľa mňa to nie je normálne, keby tak raz za týždeň, že majú nejaké doučovanie alebo tak ale inak to je asi veľa. veď to decko si nemá kedy oddýchnuť, to má byť do 5 v škole, do 8 sa učiť a robiť úlohy a potom ísť spať? čo majú potom z toho života?

amyamyamy
12. sep 2017

Vidím, že chodí na športové gymnázium. Tam rátate aj tréningy do tých 10 hodín?

butyha
12. sep 2017

@amyamyamy Dobry postreh, profil som nepozerala. Ak je to tak, vela to vysvetluje.

eeffka
12. sep 2017

dievcata vobec nemaju 10hodin... kto chce si zisti ako to je
nakolko maju rano o 3hod posunute vyucovania kvoli treningom, hold to je dan za aktivny sport ale s normami to nema nic...

dskjhfdlkdjhl
12. sep 2017

@eeffka toto je rozvrh zrejme pre septimu, ja som to pochopila, ze sa jedna o sextu. V kazdom pripade, ak su tam tie treningy, tak to nie je 10, ale len 7 hodin. Cize treningy, ktore ma napr. moja dcera az po vyucovani, maju tieto deti rano.

ceresnovci
12. sep 2017

hod rozvrh online, na toto som aj ja zvedavy.

eeffka
12. sep 2017

@dskjhfdlkdjhl aha mozno som zlu triedu vybrala ale princip rovnaky, vyucovanie je iba 7hod.

dskjhfdlkdjhl
12. sep 2017

@eeffka ano, myslim, ze je skoro jedno, ci sexta, alebo septima, podstata je v tom, ze tu su uz zahrnute treningy, ktore maju deti zvycajne vo vecernych hodinach. Otazne je, co je lepsie, ci mat trening pred, alebo po vyucovani, ale ak raz dam dieta na sportove gymnazium, tak s tymto musim pocitat.

butyha
12. sep 2017

"...mali 2-3 do týždna po 10 vyuc.hodin?"

@dskjhfdlkdjhl a hlavne tie treningy nezahrnat do vyucovacich hodin...

natalka13
12. sep 2017

Syn je druhak na gymku a ma 32 vyuc.hodin do tyzdna, ak plati tento rozvrh na foto tak to ma faj.

erickatt
12. sep 2017

Syn je tiež v septime. Ma 8,6,8,6,5 asi takto. Obyc gympel, nie športový..

sipopa
13. sep 2017

no pokial sa do toho rozvrhu rataju aj nejake treningy, ze chodi na sportovy tak to potom ano, lebo to sa neberie ako klasicke vyucovacie hodiny, s tym potom bolo treba ratat ked na taku skolu isla

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fokuska
13. sep 2017

@junovka Kosice, sportove gymnazium a VI. trieda ma rozvrh uvedeny na stranke, takze:

v pondelok ma skutocne plnych 10 hodin, pretoze prve 2 je dvojhodinovka telesna pre dievcata a potom este 8 vyucovacich hodin. Podla toho, ci chodi na etiku alebo nabozenstvo a nemcinu alebo rustinu, tak ma:

v utorok ranny trening a potom 5-7 hodin,

v stredu trening a 3 hodiny

vo stvrtok 6-7 (nabozenstvo 7, etika 6) a

v piatok zas trening a 3-4 hodiny (rustina 4, nemcina 3).

Spolu je to 30 hodin tyzdenne.

kvetinka75
13. sep 2017

Ale na šport. gymply keďže je to športový majú navyše ten šport + klasické vyučovanie. Takže musia rátať, že s tým športom majú viac hod.
Na normálnom gymply sa učia od prvej po 7-8-mu hod. a kto chce športuje vo voľnom čase. Ale na športovom je to v rámci vyučovania. To ste predsa museli vedieť keď išla na šport. gympel.

Inak moja dcéra je druháčka na strednej a majú týždenne 36 hod. 1x do týždňa 9 hod. Keby mala tento rozvrh, bolo by jej super.