Komentáre 13 ročných dievčat na facebooku

elina25
10. jan 2014

Dnes som čítala na FB komentáre mojej netere,dievčata si komentujú fotky ale ako?Fuuj ty tučná krava schudni,staraj sa o seba ty krava sprostá..Ani už to nebudem rozspisovať...Pána Beka,kde to všetko speje?Ako sa takto môžu urážať 13-ročné dievčatá a potom sa čuduj svete že je toľko anorexičiek....No neviem či je toto výchovou alebo už vážne nevedia čo od rozkoše.... 😢

evelynm
10. jan 2014

@elina25 , hm... ludia na nete casto pisu to, co by osobne, do oci, nepovedali. Aj na fb, aj hocikde...aj tu...
Je to otrasne, suhlasim s tebou.

luba28
10. jan 2014

@elina25 puberta,.... 🙂 ale za mojich cias toto nebolo,... 🙂

elina25
autor
10. jan 2014

@evelynm mlade dievčatá a takto sa urážať....

monika_k
10. jan 2014

@elina25 Nemyslim si, aby 13- rocne dievcata mali byt na FB.......ak ano, rodicia by to mali kontrolovat a vcas stopnut komentare podobneho typu.....davam to za vinu z vacsej casti rodicom.....tolko moj nazor.

mecenga
10. jan 2014

veru nevedia nič ani si upratať po sebe. Vidím to na mojich 10 roč. neteriach. Stále sa nudia, no keď im poviem pustite si PC tak sú hneď na FB a to sú spokojné. No a tie komentáre no hrúza, prsne ako hovoríš... 😒

elina25
autor
10. jan 2014

@evelynm
@luba28
@monika_k
@mecenga bol aj film podľa skutočnej udalosti kde si také super dievčatá našli obeť dievča zo skromnejších pomerov a šikanovali ju až dievča pojedlo tabletky!!! hrozne vedia byť kruté k sebe!

misskisa
10. jan 2014

@elina25 ...myslim ze je to vychovou. Rodicia by mali pristup na fcb detom obmedzit, v kazdom pocitaci uz existuju programy na blokovanie stranok. Alebo aspon kontrolovat co tam pisu. Ale to by chcelo, aby rodicia mali zaujem, bohuzial vo vela pripadoch namiesto venovania sa dietatu ho poslu k pocitacu. A potom to tak vyzera. Na druhej strane je to aj pubertou, takto sa vyjadrovat aby vynikli, uputali na seba pozornost.... A to si este napisala take tie miernejsie priklady vyjadrovania... 🙂

monika_k
10. jan 2014

@elina25 je vela takych filmoch, ktore sa zaoberaju touto tematikou, ale osobne si myslim, ze ani jeden pubertiak/cka si taketo filmy neberie k srdcu....jednym uchom dnu, druhym von....myslia si, ze im sa to stat nemoze.....preto si myslim, ze zakladom ma byt rodic, ktory taketo veci musi rozoberat so svojimi detmi a branit ich pred moznym rizikom.....

snehulienka99
10. jan 2014

problem je ten, že nie su zamestnané.. od malička ich mali rodičia k niečomu viesť... šport, hudobne nastroje, to je jedno.. dieťa sa nemôže nudiť, potom to takto vyzerá

elina25
autor
10. jan 2014

@misskisa nechcela som tam písať všetko lebo také výrazy ja v slovníku veru nemám 😠

monika_k
10. jan 2014

@elina25 a inac zabudla som dopisat este jednu dolezitu vec........preco by 13 rocna dcera mala mat zakazany FB, ked jej mama tam sedi polovicku dna......nenarazam na ziadnu zenu konkretne.....ale myslim si, ze je vela takych "matiek"

luba28
10. jan 2014

@monika_k lebo FB je od 16.rokov,.... 🙂

elina25
autor
10. jan 2014

@monika_k no je to bohužial tak

modra
10. jan 2014

Ano zacina to uz tym ze dovolia rodicia 4-rocnemu chlapcovi prepichnut usi..🙂 a potom sa to len nabaluje nemaju ziadne hranice. Je to len o vychove a rodicoch.. Deti su len vysledok 🙂

liwka
10. jan 2014

Nevyjadrím sa k FB, to je otázka doby..., moja skúsenosť je s tým hodnotením dievčat...všimli ste si, že tam nebolo nič pozitívne? A veríte mi, že mnohé deti v tomto veku si nič pozitívne nevedia povedať, vyjadriť??? ani o sebe ☹ učím 2.st. ZŠ a keĎ som sa ich pýtala na pozitívne vlastnosti seba, svojich kamarátov..nevedeli vymenovať ani jednu...ale slovká krava, retard, socka....bežný slovník 😒

hoblinka13
10. jan 2014

@modra aj ty si videla chudaka chlapceka ? 😀 minule si kracam a oproti mne dieta s naucnicou v uchu mohlo mat 4-5 rokov,ved take male si ani same nevie vypytat nausnicu.jeho vymysel to urcite nebol

luba28
10. jan 2014

@modra naahodou,aj ja dam svojmu a co to ma spolocne s nadavkami a sprostostami,.....

zita19
10. jan 2014

Co na toto povedat napisat... Na fb nemusia byt ziadne fotky. Ani ziadne ine osobne a sukromne data.
Uz som toto pisala mnohokrat a viem, ze budem pisat este mnohokrat, lebo sa malokto pouci:
Ked niekto zverejni svoje osobne a sukromne udaje, ma si byt vedomy toho, ze sa k nim ktokolvek vyjadri (aj nesuhlasne), ktokolvek si ich ulozi na dalsie pouzitie, ktorkolvek ic moze zneuzit polda svojho uvazenia. Ze slecna nebola poucena o tychto rizikach je vina dospelych v jej najblizsom okoli..
Presne o tomto je najnovsia afera na MK.
A zial je prileis vela obeti, ktore neustali nasledky svojich neuvazenych cinov na socialnach sietach.
PIN k internetbanikinku si kazdy strazi. Svoje sukromie minimum uzivatelov socialnych sieti.
Takze asi upratat profil, pohovorit s mladou damou.... Nic viac, nic menej nepomoze, ale tie fotky sa jej mozu vratit aj o 10, 20 rokov. Treba s tym ratat.

elina25
autor
10. jan 2014

@liwka áno a samozrejme stále ako rodič zistí že jeho dieťa sa nevie správať,na vine je iné dieťa,pedagog,škola....

dejnas
10. jan 2014

@zita19 máš, úplnú pravdu... ale 13 ročný pubertiak si také veci neuvedomuje, má všetko "na háku" 😝

my sme s mm už neraz skonštatovali, že vďaka bohu za našu pubertu bez FB 😝 a podobných soc. sietí 😒

dejnas
10. jan 2014

ja mám v priateľoch spolužiačku, ktorá má už pubertálnu dcéru a tak "náhodou" som sa dostala k jednému komentovanému príspevku.... dotyčný mladý pán, ktorý dával koment, vystupoval pod nickom "K*K*T JE*NUTÝ"... čo už na to dodať ? 🙄 😝

elina25
autor
10. jan 2014

@dejnas vec jasná sama o sebe,mne zas bývala kolegyňa čítala sestrín Fb á na jej nástenke našla komentár :To som naozaj tu obludu pretiahol?Toto chce veľa joyntu.....

hameeda
10. jan 2014

myslim že to nie je o tom od koľko rokov je alebo nie je FB, skôr by som sa zamýšľala nad slabou výchovou tých detí, no veď niektoré mamičky už od mala robia s deťmi ako keby boli z masla, neudrieť, nezvýšiť hlas, všetko dovoliť, len aby neplakalo....tak to potom vyzerá, deti nemajú rešpekt, už nevedia čo by ešte urobili, lebo aj tak vedia že im všetko prejde, proste všetko je dovolené, aby náhodou nemalo depky..........moja dcera ma 11 rokov, má na FB vlastnú stránku, sem tam nakuknem, že čo tam ma, ale ešte som tam nenašla nič, čo mi bolo proti srsti, žiadne škaredé vyjadrovanie, vulgarne už vôbec nie, žiadne sprosťačinky....je to proste normálne vychované slušné a inteligenté dieťa, ktoré vie kde ma hranice

zuzkat1
10. jan 2014

Toto je zial dnesna doba... Osobne si myslim ze to uz su zavisle deti na soc.sietach a aj preto si myslim ze deti maju vyuzivat pc len na pisanie prac a nie na hranie sa na nom. A s tym suvisi aj skory kontakt s pc... Mozno je to konzervativne ale nemyslim ze 4,5,6,...rocnym detom patri do ruky tablet,ci pc...
A to vyjadrovanie sa-cista katastrofa,len sa predbiehaju kto vie viac nadavat a slusne vychovani su ti najvacsi "chudaci".

svano
10. jan 2014

Myslím si,že niečo je dané vekom,puberťáci dokážu byť veľmi krutí až bezcitní. Žijeme v uponáhľanej dobe,
kedy rodičia trávia väčšinu času v práci, a pachtia sa,len aby našim detičkám nič nechýbalo a
zabúda sa pri tom na emocionálnu stránku výchovy. Nečudujme sa potom,keď naše dieťa dobre ovláda aký mobil je in,aká značka oblečenia sa akceptuje medzi spolužiakmi a aká už nie...... a zabúda sa akosi na toleranciu, cit a rešpekt. Z mnohých mladých vyrastajú povrchní ľudia, ktorí síce ovládajú vşetky módne značky a majú prehľad o ,,celebritách,, ale neovládajú ani len pravidlá slovenského pravopisu.

altaya
10. jan 2014

Taka je doba... Vyrasta nam generacia deti, ktore loptu v ruke drzali mozno dvakrat, nerozoznaju ceresnovy strom od brezy, nerozoznaju kacku od husi, generacia obeznych deti ktorych vrcholnym blahom je vlastny PC a kazodenny obed v
MCdonalde.

mata90
10. jan 2014

ani mne sa to nepáči a ani si nechcem predstaviť čo bude keď budu naše deti v puberte čo bude ☹

zuzkaanicka
10. jan 2014

@dejnas mas pravdu, ze pubertaci si toto neuvedomuju, ale je na rodicoch, aby im vysvetlili, ze na soc. siete netreba davat fotky ... ja uz na vlastnej dcere mam vyskusane, ze sa to vysvetlit da ... aj bez kriku a hadok 😉 ... lenze problem je v tom, ze dnes si mnohi rodicia vobec nedokazu predstavit silu internetu a svoje deti nepoucia, dokonca im idu "prikladom", ze na FB prezentuju cely svoj zivot ... preco by si potom deti nemali dat na net fotky? 😉

zuzkat1
10. jan 2014

@zuzkaanicka suhlasim...spomedzi mojich najblizsich kamaratok som jedina co tam nedava fotky. Dokonca som raz kamosku prosila nech nedava foto z navstevy kde je mala a ta na mna pozerala ci som ok

zuzkaanicka
10. jan 2014

@zuzkat1 presne tak isto to vnimam aj ja ... svojim blizkym znamym fotky ukazem, ale naco ich zverejnovat? ... deti sa ucia na prikladoch ... takze ak rodicia zverejnuju, aj deti zverejnuju ... s tymi nadavkami je to horsie, obzvlast male deti nasaju nadavky aj v MHD, oni to este nedokazu celkom spracovat, tak to potom vypustaju v tych najnevhodnejsich chvilach, ale pokial sa doma takto nenadava, tak si myslim, ze casom aj to dieta pochopi, ze takto sa asi vyjadrovat nema ... aspon toto som ja odpozorovala na mojich detoch 😉