Liek na akné a reakcia kože

slavka36
29. dec 2014

Ahojte 🙂 Môj 15-ročný syn berie už pol roka Aknenormin - začínal s 20 mg, teraz berie 30 mg. Pleť sa mu upravuje. Teraz momentálne má problém so spálenou kožou na tvátri, na mieste, kde si natrel krém na akné Bioderma. Dlho sa ničím nenatieral a do rána mal tvár červenú, opuchnutú a časom sa mu začali vytvárať pupienky, ktoré mokvali, ako pri popáleninách. Teraz to má žlté, až hnedé, pretože mu tie pupienky popraskali a vyschýnajú ☹ ☹ Raz sa mu to už stalo, keď sme boli opekať a veľa času strávil pri ohni, myslím, že vtedy mu neprospel dym a teplo. Kožu má zhrubnutú, tvrdú a svrbí ho to. Už to nie je červené, vidieť, že sa už koža lieči....hľadám radu, či mu to niečím natierať, alebo nie. Natrela som mu to šípkovým olejom, ale nemám pocit, že to pomohlo....syn je už alergický na všetky krémy, lebo si myslí, že mu len škodia a nepomáhajú 😖 Stalo sa vám to niektorej? Ďakujem za rady.....ku kožnému ísť nemôžeme, lebo syn odišiel na týždeň z domu...

pribinak
29. dec 2014

Nenatierala by som to ničím, mam citlivú pokožku a ked mam nejaky problem, kúpim sypany repík (alebo aj vrecuskovy čaj) spravím silnejší odvar - čaj a tym si potieram tvar alebo si dávam take obklady z toho (namocim kozmetický tampón do toho odvaru, slabo vyzmykam a priložím na tvar )
Robím to 2-3x denne, vždy mi to ukľudní pokožku

karollka21
29. dec 2014

Ja nedám dopustiť na konopnu kozmetiku,syn má ekzém, ja akné, dcéra extrémne vysusenu kožu, A konope si poradilo so všetkým. Www.cutishelp.Sk. Dostať to aj bežne v lekárni. Veľa zdaru 🙂

somjankad
29. dec 2014

@slavka36 moj syn pouziva tiez ako karollka21 uvadza konopny krem akne denný skusili sme uz vsetko mozne ,ale toto mu pomohlo, len nie v kazdej lekarni to maju ,preto to objednavam z netu cutishelp.sk

17alexis
29. dec 2014

@slavka36 ja uzivam roacutane co je v podstate ako aknenormin. Ked som ho brala prvykrat, mala som velmi vysusenu kozu. Na tvar som si davala obycajnu Niveu a na telo telove mlieko. Pocas uzivania tohto lieku je neziaduce davat si na akne este nieco ine - vysledok tvoj syn pocitil. Teraz uzivam roa druhykrat a uz nemam ziadne vedlajsie ucinky.

stepanka274
29. dec 2014

@slavka36 a prosím ťa a ten aknenormin je na predpis alebo voľnopredajný?
inak na upokojenie je dobré aj aloe - neštípe, rozprašovačom prestriekať, aloe je veľmi účinná likečivá

17alexis
29. dec 2014

@stepanka274 na predpis. Treba kontrolovat pravidelne pecenove testy, nesmies byt tehotna pred, pocas uzivania a po dobrati aspon pol roka neotehotniet.

stepanka274
29. dec 2014

Dakujem

slavka36
autor
30. dec 2014

@pribinak
@karollka21
@somjankad
@17alexis Ďakujem žienky za rady 🙂