Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Mám 13 rokov a 67 kg. Ako mám schudnúť?

maria200
15. apr 2016

Ahojte mám 13 a strašne chcem schudnúť meriam cca 166 (dlho som sa nemerala) a mám 67 kg ☹ ako mam schudnuť? 😒

tyelde
15. apr 2016

v takom veku nechudni, smrteľne vážne. ešte sa vyvíjaš, poškodíš si...ja som si tak uhnala anorexiu a problémy doteraz 😖

bajana
15. apr 2016

Cvič 😉 a nenapchávaj sa čipsami a keksíkmi, nenalievaj sladkou vodou. Miesto toho si naštuduj niečo o zdravej strave 5x denne.

nyusika
15. apr 2016

@maria200 nechudni !!

akurat prestan jest chipsy, slakdosti, pit kolu a ine sladke napoje.
ked pridas nejake koprcule, dlhe prechadzky, pripadne si doma zatancujes, tak je to len super.

maria200
autor
15. apr 2016

čipsy nejem kolu pijem raz za mesiac max a sladke milujem

greeny
15. apr 2016

a preco by si chcela chudnut? vsak tucna s takou vahou vobec nie si, chodievaj viac peso, to Tvojmu telu prospeje najviac 😉

nyusika
15. apr 2016

@maria200 tak vidis - obmedz sladkosti 🙂
nemusis ich uplne vyn echat, ale skus sa preorientivat na zdravsie verzie sladkosti.
kludne si mozes pripravovat aj sama nejake dezerty, na nete je toho vela.
a aj nepecene. 13 rocne dievca to uz zvladne 🙂
a mozes prekvapit aj ostatnych doma

lorela
15. apr 2016

@maria200 V prvom rade pohybom!
Žiadnou diétou, len by si uškodila aj čo do zdravia (vývoja) aj čo do chudnutia/priberania v budúcnosti.
Obmedz sladkosti na minimum, jedz viac jogurtov = bielych s ovocím a viac zeleninových šalátov.

maria200
autor
15. apr 2016

@lorela ďakujem ovocie mam rada ale jogurty ani nie

katarinamarkova
15. apr 2016

@maria200 ako? miesto sedenia pri pc sa treba postaviť, ísť von- ísť behať, plávať, spraviť si 5hodinovú prechádzku niekde do kopcov......
jednoducho viac sa hýbať a menej jesť.

pes123456
15. apr 2016

nejesť sladké, vylúčiť pečivo a všetko čo piješ nahraď vodou

jeemima
15. apr 2016

Chod si zabehat a veceru len lahku, tvaroh alebo zeleninovy salat, ani ovocie nie je dobre na vecer

mayamibee
15. apr 2016

Ide leto , popros rodičov o bicykel a nové botasky a pridaj pohyb, aspon 45 minut denne ale nie nasilu, musí ti to robit radost, začni pomaly kolko ti je príjemné a neboj postupne sa ti bude dat aj hodina a viac. Uprav trochu stravu ale nie radikalne, nezakazuj si a neobmedzuj sa. To si len uškodiš. vyluč najprv len to najhošie z jedalnička. Ja ked som bola v tvojom veku a chcela som trochu zhodit tak som vylučila večerné papanie a zmenila som tažku večeru za lahku a ked som mala ešte potom chut na niečo dala som si jablko namiesto keksov, ktoré moj otec pojedal večer pri telke.
Ked sa ti nechce vela cvičit tak aspon dlhé prechádzky, nie sediet doma, ak ma nejaká kamaratka psa tak sa k nej pridaj každý den na prechádzku. Nedavaj si ciele, že chcem schudnut napríklad 5 kg za mesiac to je velmi zle, lebo ak sa ti nebude darit demotivuje ta to. Najlepšie ak by si sa nevažila ani a ak aj hej iba raz za mesiac, skor na oblečení by som to porovnavala to nie je také vyhrotené ako čísla na vahe ktoré možu aj klamat, lebo ak budeš napríklad bicyklovat možeš nabrat svalovu hmotu a schudnut tuk a vaha bude rovnaka.

misel0806
15. apr 2016

Vela pohybu jedz 5krat denne mensie porcie. Po siestej uz nejedz ked tak ovocie... Jedz viac zeleniny ovocia obmedz mastne tucne jedla. Daj si radsej kuracie morcacie maso. Ziadne sladkosti namiesto toho osup pomaranc a banan.. Vyskusaj ci ti to pojde ale zas ziadne drasticke diety si mlada telo sa vyvija.. Tak s rozumom do toho😀

misulienka84
15. apr 2016

Presne ako pisu baby...treba sa zacat hybat viacej a upravit jedalnicek. A potom to pojde..popros mamu,otca nech ti pomozu...
Najhorsie su sladene vedy,chipsy a podobne,mozno delene strava,v ziadnom pripade nic drasticke,lebo si ublizis.

katka1981
15. apr 2016

@maria200, prejedas sa alebo priberas ani nevies z coho? Si v puberte bolo mi mozno fajn dat si zobrat krv, cinemas znizenu cinnost stitnej zlazy. Nejedz po veceroch, obmedz sladkosti a cvic kludne aj doma 20 minut denne, napr. zumbu alebo co ta bavi a pokial si zdrava urcite schudnes a budes mat aj kondicku. Si mladucka, neboj, pojde to. Diety nedrz, ale po 18.- 19. nejedz.

bonaqa2013
15. apr 2016

nejedz sladkosti, a viac sa pohybuj resp. športuj...

zanetamatej
15. apr 2016

Aj ja som mala v puberte trocha viac kil, pomohlo mi chodit obcas pesi do skoly aj zo skoly namiesto busu co bolo spolu 5 km za den, a na chladnicku som nalepila obrazok nejakej stihlej fitnesky to tiez pomaha, vyskusaj, a cvicila som obcas aerobik podla internetu staci 20 min..

petra7777
15. apr 2016

@greeny 13 ročné dieťa pri hmotnosti 67 kíl nie je tučné? Si chcela pobaviť okolie ?

miriam11
16. apr 2016

@maria200 v prvom rade treba sportovat. Je zvlastne, ze dievca v 13 rokoch nesportuje, to ma byt podla mna samozrejme, prihlasit sa na nejaky sportovy kruzok aspon v skole... Neviem, ci si sa niekedy o tom s rodicmi rozpravala 😒Pokial nemas taku moznost /ci uz z financneho hladiska, alebo u vas skola, alebo klub deti nic take neponuka, je potrebne cvicit doma, alebo behavat. A po druhe vynechat a rozlucit sa so sladkym a to aj vselijakymi ochutenymi napojmi. Musis zmenit myslenie a chciet dlhodobo sportovat a nejest sladke. Ziadne diety. Drzim palce, aby ti ta chut nieco spravit vydrzala dlho, nie len tyzden, dva....

zaba21
16. apr 2016

Vzhľadom k tvojmu veku určite nie je vhodné žiadne radikálne stravovanie. Už som dnes písala v inom príspevku, dobrý základ pre zdravé stravovanie nájdeš na stránke www.chudnutie-ako.sk. Skús sa tam zaregistrovať a na mail Ti bude chodiť 10 dňový bezplatný kurz, tak získaš základný prehľad ako zostaviť zdravý jedálniček. Okrem toho si naštuduj informácie na stránke. Nemusíš vylúčiť pečivo, len sa treba orientovať na celozrnný chlieb alebo pečivo - samozrejme v rozumnom množstve. Okrem toho musíš jedávať kvalitné bielkoviny, zeleninu, ovocie, mlieko a mliečne výrobky, ale aj kvalitné tuky. Ja som si študovala aj iné prístupy k chudnutiu, väčšina iných diét odporúča tri väčšie jedlá - raňajky, obed, večera a potom menšie jedlá - desiata a olovrant a veľa diét odporúča dosť výrazné obmedzenie sacharidov. Takýto prístup mne nevyhovoval. Miro Veselý z tejto stránky odporúča 5 až 6 denných jedál, ktoré sú svojou energiou a zložením vyvážené. Nemusíš teda úplne obmedziť sacharidy - chlieb, zemiaky, prílohy - ale treba ich nahradiť zdravšími celozrnnými a samozrejme v rozumnom množstve. Čo je špecifické, ku každému jedlu sa odporúča zelenina, ktorej množstvo nie je obmedzené. Ovocie je povolené, ale tiež v rozumnej miere, keďže obsahuje cukor. Dôležitý je pitný režim. Zhruba ti napíšem čo si zvyknem dávať počas dňa :
Raňajky - celozrnný rožok+ bielkovina/napríklad šunka, tvrdý syr 30 %,vajíčka, tvaroh, cottage/ zeleninový tanier /napr.paradajky, paprika, uhorka, ľadový šalát, reďkovka - pokvapkať olivovým olejom, prípadne aj citronovou šťavou/ + čaj bez cukru s troškou citrónu - napríklad zelený, ovocný, mätový
Desiata - napríklad ovocie + orechy + cottage, pečivo + nátierka + zelenina, jogurt + vločky+orechy
Obed - polievky uprednostni také ľahšie napríklad vývar so zeleninou a mäsom, prípadne zeleninové polievky. Hlavné jedlo - mäso uprednostniť morčacie, kuracie, chudé hovädzie, ryba + príloha - varené zemiaky, celozrnná ryža, kuskus - v rozumnej miere + zeleninový šalát
Olovrant - zloženie môže byť podobné ako pri desiate
Večera - vhodná je napríklad tepelne upravená zelenina, prípadne zeleninový šalát - samozrejme nesmie chýbať kvalitná bielkovina /chudšie mäso, ryba, tofu/ Keď si dáš chlebík, odporúča sa večerný bielkovinový chlieb.
To je len veľmi orientačne napísané - treba si trošku naštudovať a naučíš sa zostavovať vhodný jedálniček.
Na začiatok je vhodné naštudovať si energetickú hodnotu potravín a skús si orientačne zostaviť jedálniček na pár dní. Uvidíš, ktoré jedlá sú vysoko kalorické a tým sa naozaj treba vyhýbať - napríklad hranolky, fastfood a pod.

Takto vyvážený jedálniček by mal zabezpečiť, že počas dňa by si nemala byť hladná a týmto by sa mala aj obmedziť chuť na sladké. A ešte jedna rada - popros mamku, či by nemohla variť zdravšie jedlá pre celú rodinu.
No a veľmi dôležitý je pohyb - na začiatok stačia dlhé prechádzky, korčule, bicykel a pôjde to.

zaba21
16. apr 2016

@petra7777

Presne také poznámky od okolia vedia spôsobiť, že dievčatá v puberte začnú s diétami nevhodnými pre ich vek. Nebudeme autorke otázky tvrdiť, že je štíhla, ale pamätám si, že u dievčat v tomto veku zvykne byť rozptyl váhy dosť široký. Niektoré sú ešte dievčatká, niektoré vyzerajú na 18 rokov. Pamätám si, že veľa dievčat, ktoré boli v tomto období bucľaté sa neskôr dostane na dobrú váhu a sú štíhle.
Určite stačí prejsť na zdravšiu stravu a začať športovať. V dnešnej dobe internetu je dosť možností ako si naštudovať všetko potrebné.

greeny
16. apr 2016

@petra7777 ja mam 166cm a 65kg uz od 14tich rokov a tuto vahu si drzim dodnes, ked si obleciem rifle z toho veku tak su mi dobre. nikdy som nemala pocit ze som tucna, nie som ani vyslovene stihla ale BMI je do 25 a to znaci normalnu hmotnost

admin_vierka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vierka1112
12. máj 2016

Ahojte maminy, chcela som založiť novú tému ale našla som túto diskusiu tak som sa rozhodla opýtať sa aj tu, nakoľko máme doma podobný "problém". Dcérka má 11 rokov, výšku 158 cm a váhu 55 kg, čo nie je nejak veľa že by mala nadváhu alebo obezitu, ale zase nie je ani štíhla.Čo nás trápi je obvod pásu 78 cm, sa mi to vidí dosť. Oblečenie kupujeme len na dámskom, nohavice a sukne je problém si navliecť, legíny alebo obtiahnuté ani nenosí lebo bruško trčí von. Chcem sa spýtať či je vhodné v tomto veku pre nu cvičiť napríklad brušáky alebo posilovať? Niekde som čítala že deti v tomto veku nemajú tak cvičiť lebo sa im môže pozastaviť vývin a rast. Ked počasie dovolí behá po vonku s deťmi na ihrisku, s loptou alebo sa bicykluje hodinku aj dve, cez víkend aj pol dňa, tak pohyb má. Možno robím chybu v stravovaní, na raňajky má napríklad kúsok makovníka, na desiatu dva rožky väčšinou s nátierkou alebo zeleninou, na obed je v jedálni, na desiatu jablko alebo jogurt večere mávame zvyčajne teplé, ale nič ťažké brokolicu, kuracinu, zemiaky.Sladkosť tak tri krát v týždni tyčinku alebo pernik. Budem rada ak napíšete čo by ste robili vy, resp. ako je to u vás, či sa vaše deti vekom "vytiahli" alebo ako by ste postupovali vy, ďakujem

selma775
12. máj 2016

No mužova neter ma 14 rokov a ma 95 kg a vobec ju to netrapi,všetci si z nej robia srandu a ona no a čo ale je to velmi velaa a neda si to vysvetliť že nema tolko jesť

ivetkab.
12. máj 2016

Ahoj, no, mamičky Ti píšu, že to nie je veľa, ale je to veľa. U Teba ani nejde o pomer váha a výška, ale aj ten vek. Koľkokrát denne ješ? Ak Ti to nevadí a nerobí problém, napíš, čo a koľko denne zješ. Nevyjadruješ sa k športu. Ty nepotrebuješ dietu, Ty potrebuješ stravovať sa primerane k veku. Skús obmedziť sladké a po 19tej už nepozeraj na chladničku ani náhodou. Začni bicyklovať. Každý deň po pol hodinke a uvidíš aké zmeny budeš na sebe bádať. Priberá sa od jedla. Od ničoho iného.

gabriela255
12. máj 2016

@vierka1112 veľa pohybu, nie cvičiť ale nejaké tanečky 🙂 stiahnite si do mobilu ak môžte aplikáciu kalorické tabulky a skúste, je to dobrá pomôcka..ale robila by som to mimo nej. Tam uvidíte kde v stravovaní prekračujete...

eeffka
12. máj 2016

@greeny mam 168, vahu 58 a dobre 2kg by to malo do stihlej postavy... to ze si nikdy nemala pocit ze mas nadvahu neznamena ze to tak nie je...
13r dievca? ved to ma byt z kade ruka, zkade noha, nadvaha tu je a poriadna

vergilius
18. máj 2016

@maria200 ahoj. viem, ze si frustrovana, hlavne netreba robit radikalne riesenia. mam 16 rocnu dceru, ta pri svojej vyske, no vazi dost, ale nedeprimujem ju. kazdopadne s analogiou s nou, ako hovoria predchjadzajuce pripsevky, pohyb, menej sladkosti, po 18,00 nemlsat. Drzim palce, si vo vyvoji, o rok, dva uvidis, ze bude vsetko inak

maria200
autor
25. máj 2016

Je mi veľmi ľúto čo píšete hovoríte ako keby som sa nevedela postaviť zo stoličky, stále bola pri počítači atď ... schudla som 10kg takže mám 57kg a po novom 169cm stale je to veľa ale píšete tu strašne demotivujúce články :(

Tu začni písať odpoveď...

Odošli