Mám 13 rokov a za rok som vôbec nenarástla

barbora2804
9. máj 2017

Ahojte, potrebovala by som pomoc.
Mám 13 rokov a za rok som nenarástla ani 1 cm, teraz meriam cca. 155,5 cm.
Čítala som, že dievčatá 2 roky po začiatku menštruácie prestávajú rásť, čo by v mojom prípade už sedelo...
Poznáte nejakú možnosť, ako vyrásť aspoň ešte trošku?
Vopred ďakujem za odpoveď....

dai
9. máj 2017

ahoj barborka...

ja som bola podobny pripad ako ty - prestala som rast v 12tich rokoch - ja som to teda dotiahla na 162 - keby rastiem este rok tak by to bolo v pohode🙂 co uz - viac som nenarastla...
predpokladam ze vies ze prirodzene sa uz rast nebude dat, v japonsku su nejake extremne praktiky, ktore ale urcite neodporucam... S tvojou vyskou zije velmi vela zien vo svete aj na Slovensku uplne normalny zivot... Ja mam muza vysokeho 190cm a uprimne, vzdy mali zaujem najma velmi vysoky chlapy... Okrem par zamestnani ktore boli limitovane vyskou ( modelka, mojho casu letuska - myslim ze teraz to uz nie je🙂) vlastne mozes robit cokolvek... ako sa hovori, co je male to je mile😉
drzim palce aby si si nenechala naburat sebavedomie, zena dokaze vysku lahko kompenzovat v dospelosti opatkami a este lahsie sebavedomim a krasnym usmevom 😉

rutie
9. máj 2017

Barborka, aj ja sa pridavam k Dai, tiez som uz rok po menstruacii prestala rast a meriam este trochu menej ako ona. Nikdy som nemala nudzu o napadnikov, ani kamaratov. V historii pozname viecero zien pod 160 cm, ktore boli slavne, ziadane a zamotali hlavy mnohym muzom (Madonna, Salma Hayek, z mladsich Lady Gaga, Eva Longoria, Natalia Portman, Christina Aguilera a Shakira) Byt mala, pokial sa ti podari ostat aj drobna, stihla, moze byt aj vyhoda. Mozes si vyberat chlapca podla peknych oci a dobrej povahy, nemusis pozerat na to, aby bol vyssi ako ty. Ver mi, velmi vela sa da dosiahnut spravnym drzanim tela. Ked sa vystries a natiahnes krk, opticky to prida aj 3 - 5 cm a mozes posobit vyssie ako zhrbena baba, co meria 163 cm. Casom najdes aj finty, ako sa obliect aby si neposobila "kratko", ale drobne.

sissy27
9. máj 2017

@barbora2804 mám 157 cm (keď sa dobre vyspím 😅)... Madonna 156... Kylie Minogue tiež tak... Aj Lucka Bílá... Ariana Grande 155... Lady Gaga rovnako 155...A určite by sa našlo dosť ďalších populárnych a úspešných ľudí, ktorí majú menej ako 160 cm 😉 žiadny hendikep to nie je 😉

santeema
9. máj 2017

@barbora2804 ahoj. ono to moze byt aj genetika a ak mas byt iba takto vysoka, tak aj budes. velmi by som nehazardovala s pripravkami na rast, ktore su hormonalne a velmi by ti mohli uskodit v inom. moja sestra ma tolko cm ako ty a ja mam nad 170. a sme deti rovnakych rodicov, som vyssia od mojho otca aj maminy, lebo som to zdedila po babke. a to sestra bola velky jedak, ked bola v puberte a v raste jej to nepomohlo🙂, aj pri narodeni vazila o 1 kg viac ako ja. neviem ci to vieme dajako ovplyvnit, ale budes urcite krasna kocka aj ked budes mat 155 cm🙂

anieli_1
10. máj 2017

@barbora2804 ahoj aj ja som prestala rast na zakladke aj keď mi endokrinolog tvrdil že ešte porastie mi 5-10cm....Mám 154cm vždy som bola všade tá malinká a chlapom sa to páči....A radšej si budem veci zmenšovať ako keď ma nad 180 a rifle po lýtka ....Takže aj keby nenarasties nič sa nedeje 😉

kvetinka75
10. máj 2017

ja mám teiž 157 cm. Bolo obdobie, keď mi to vadilo - puberta ale teraz už neriešim. Vadí mi to pri šoférovaní - ale dá sa časom si zvyknúť a keď niekedy v obchodoch nedočiahnem na regále. ale obchody sú vždy plné tak vždy sa nájde niekto kto mi niečo podá. Dokonca sa aj mne stalo, že odo mňa niekto chcel aby som mu niečo podala. Moja dcéra má 160 cm a tiež chodí s kamarátkou o pol hlavy vyššou tak tá jej podáva veci. Tiež sa jej to niekedy nepáči. môj muž má 190 cm a dúfala som že bude vyššia. Ešte aspoň o tých 5 cm ale už rok tiež nenarástla. A tiež som mala nápadníkov skôr vyšších nad tých 185 cm. Ale dala som si vysoké podpätky a už to bolo lepšie. S tými vysokými podpätkami si už taká nízka nepripadám.
Čo ma neskôr viac rozčulovalo bolo to, že keď som pribrala 5 kg tak to hneď bolo na mne vidieť a na kámoške o 10 cm vyššej ani nie. Ale aj s tým sa dá žiť. Nie je to nakoniec až také hrozné. Pri ženách takáto výška je v pohode.

Mám v rodine prípady - ženy do 160 cm a muži nad 185 cm. Prvé dieťa je vždy menšie a druhé má aj cez 170 cm. Ale ak nemáš vysokých rodičov, aspoň jedného tak vysoká asi nebudeš. A nič si z toho nerob, čo je malé to je milé. 😉

dominika6
10. máj 2017

@barbora2804 si vo veku kedy už viac rásť nebudeš..je to genetika po rodičoch,ak máš rodičov malých nemôžeš mať ty 170cm..moje deti vždy narástli ked mali vela pohybu,väčšinou po lete,vtedy vyrástli aj 5cm ..skús šport,pohyb,naťahuj nohy 😀..a výška cca 160cm je pre dievča v pohode,dobrého veľa nebýba 🙂

kvetinka75
10. máj 2017

@dominika6 inak poznám také výnimky že rodičia malí a dieťa vysoké. Sem-tam sú výnimky ale málo.

dominika6
10. máj 2017

@kvetinka75 možno vysoké v porovnaní s rodičmi,ale v porovnaní s inými mužmi či ženami to nieje nič moc 🙂

vroni
10. máj 2017

Podla mna uz potiahnes maximalne centimeter - dva, viac nie. Ja som tiez mala (162) a nikdy som nechcela byt ani o milimeter vyssia, dokonca ani v puberte nie. Vyska je jedine, s cim som vzdy bola bezvyhradne spokojna 😉 Pokial nechces byt basketbalistka, je podla mna vzdy krajsia drobna zena ako antenka (vysoke damy odpustia). Len na vahu si treba davat pozor.

emilia25
10. máj 2017

Ja mam tiez iba 160cm a nemala som s tym problem a vobec sa veru nepacia ani nohy dlhe jak tyzden pred vypplatu ta holenna kost fuj ked ju maju taku dlhu tak isto aj nohy dlhe jak chlap.proste to ber ze vzdy si mozes kupit obliect obut co chces a cislo velkost vzdy najdes.

tyelde
10. máj 2017

Nesťažuj sa, ja som vysoká a nájsť chlapa vyššieho ako ja s ktorým by som si aj rozumela je umenie 😉 čiže opätky ani nenosím, lebo budem o hlavu vyššia ako okolie... Nič si z toho nerob, o pár rokov budeš možno aj rada 🙂

kvetinka75
10. máj 2017

@dominika6 a veru áno, mám suseda, jeho mama má asi 160 cm otec o kúsok viac, možno 5 cm je medzi nimi a synátor má 188, a určite je to ich syn 😉, podobu nezaprie. Ale vedia že prarodičia boli vysokí tak možno sa tie gény prejavili pri ňom.

emilia25
10. máj 2017

@kvetinka75 toto je aj u nas uz teraz mi je syn 8rokov pod hlavu co bude v puberte.ale ja mam tiez brachov pomaly 190cm tak si tiez myslim ze je to proste dane genom.ja som najnizsia z celej rodiny.

dominika6
10. máj 2017

@kvetinka75 jaaj tak potom áno 😀..obgenerácia zvíťazila 🙂 ale toto je ozaj 1:1000

kiwi3
10. máj 2017

to je normalne, ze dievcata prestanu rast v 12-13 rokoch. tiez sa mi to stalo 🙂. ja som ale nastastie prestala rast aj do sirky, takze som v zasade spokojna. priemerna vyska zeny je vraj 162 cm, takze mat 155 cm nie je zle.

kvetinka75
10. máj 2017

ja som napr. od 14 do 15-tky narástla 10 cm. Potom sa rast zastavil, len ten do šírky nie😉. Ale už si regulujem aj ten.

tortelinka
10. máj 2017

@barbora2804 nuž ja sa pridám do klubu krpcov, s mojimi 150 cm aj s podrážkami....tiež som prestala rásť v 12 rokoch, muž má asi o 40 cm viac ako ja...😉

kvetinka75
11. máj 2017

@tortelinka môj muž má o 30 cm viac ako je, vysokí si asi ozaj hľadajú nižšie ženy

monicka144
11. máj 2017

Toto je zas taká téma. Máš málo rokov a niekedy sa rast ustáli a potom napríklad v 15 začneš znova rásť. No výšku máš podľa mňa normálnu a nemusíš sa kvôli nej absolútne stresovať. Fakt si ešte mladučká a zbytočne zveličuješ

ada510
11. máj 2017

Do kelu takze ked mam 28 rokov a 160cm tak som zakrsla? a co mama co ma 48 rokov a 155cm 😂😂😂🙈