Mám 16 rokov a nebaví ma žiť

theridik
2. okt 2014

Ahojte, mam 16 rokov a som v prvom rocniku na strednej skole a som na intraku...v skole je to celkom v pohode lebo sa sustredim na ucenie ale ked pridem na internat chyba mi asi domov kazdu chvilu mi je do placu :( je to dobry odbor ale radsej by som dochadzal z domu ale nechcem sklamat maminu mam ju velmi rad.

lylkatomaskova
2. okt 2014

A je jediná možnosť ten intrák iná nie je?

janina218
2. okt 2014

Ja si myslím, že ak by si to takto povedal svojej máme, tak by kaslala na celú školu, kde musíš byť na internáte a preložila by ta na inú, bližšie k domovu. Mne by bolo prvoradé šťastie dieťaťa ako to, na akú školu chodí.

tajka1986
2. okt 2014

Aj intrak nieco stoji aj strava atd.takze to co ti zaplati za tieto veci by mozno dala za cestovne keby si dochadzal,skus si to preratat,mozno zistis ze financne to bude o tom istom a ak ti nevadi dochadzat kazdy den a skorsie rano vstavat skus sa s mamkou o tom porozpravat urcite najdete spolocne riesenie 😉

brady1
2. okt 2014

@theridik školský rok len začal, neboj nájdeš nejakých fajn kamarátov a ked nie porozpravaj sa s mamou.. M

mata128
2. okt 2014

@theridik uplne suhlasim s @janina218 ....porozpravaj sa s maminou,pochopi ta a najdete spolocne riesenie,pri ktorom budete spokojni obaja

kikush1811
2. okt 2014

Hlavne to po tak kratkom case nevzdavaj. Skolsky rok zacal iba nedavno, tak skus este vydrzat.Zvyknut sa da a kedy ak nie teraz? Ja som podobna ako ty. Ked som mala 18 rokov, isla som na studijny pobyt do Londyna a veru som kazdy vecer zaspavala v slzach. Nie je to hanba ale cez tyzden sa sustred na skolu a najdi si kamaratov a vybehnite aj von. Hlavne nesed dnu a sam - to je to najhorsie. A kazdy vikendik chod domov a vychutnaj si to. Aspon si budes viac vazit domace prostredie. Drz sa 🙂 a keby bolo najhorsie, kludne napis ip

theridik
autor
2. okt 2014

Je to tazke...v mojom okoli kde by som mohol dochadzat moc odborov nie je co by som si zarobil...urcite sa porozpravam s mamkou...

cdecedc
2. okt 2014

@theridik ak chceš naozaj dochádzať, porozprávaj sa s mamou, určite to vyriešite 🙂 ale ja by som ešte počkala, skús si nájsť po škole nejaké aktivity (koníček, čo ťa bude baviť) aby si bol medzi kamarátmi a kamarátkami... nakoniec sa ti tam veľmi zapáči ;)

ematko29
2. okt 2014

chápem ťa ja mám ttakú istú povahu a to už mám 31rokov.je to hnusný pocit zviera ti hrud akoby si tam mal kamen.amáš pocit,že to nezvládnes.ja by som ti poradila ešte chvílu počkaťmožno nájdeš kamošov dobrú partiu ,ale medzitým to povedz mamke zdôver sa jej a uvidíš čo ti povie.ja neznášam zmeny prostredia,ale po čase sa to stále zlepšilo,porozpravaj sa s rodičmi a uvidíš .Ked som nastupila na strednú tiež som mala taký pocit ,ale po krátkej dobe som sa skamarátila so spolužiačkami a mali sme super partiu 🙂

anelehka
2. okt 2014

@theridik na nic necakaj,povedz mamine ako ti je 😉 je to tvoja mama,urcite ta pochopi,naco sa trapis,ked nemusis???

theridik
autor
2. okt 2014

@ematko29 presne taky pocit mam v hrudi a to skoro vzdy po skole ked som na internate..ppckam este a porozpravam sa s mamkou..len sa bojim ze taku v pohode partiu nenajdem lebo su tu vacsina blbci...a chybaju mi kamarati zo zakladky

bonaqa2013
2. okt 2014

Napíš koľko km by si mal cestovať. Moj brat cestoval 30 km denne. 30 tam 30 spať. Aj najstarší brat si ťažko zvykol na internáte, ale časom si zvykol. On by musel cestovať do školy viac ako 60 km a to je už veĺa...

theridik
autor
2. okt 2014

@bonaqa2013 23 tam a naspat

danielahamar
2. okt 2014

@theridik sa čudujem, že toľko km sa rieši intrákom, ja som toľko dochádzala tiež, však to je len 30min. cesty

ematko29
2. okt 2014

@theridik este presne ako ti poradila
@kikush1811 ,snaž sa aby si celé poobedie nesedel sám na intraku aj ked to nepôjde vždy,aspon sa prejsť do obchodu atak.Ale ked bude najhoršie stále sa stým dá niečo robiť,neber to tak,že to tak musí byť ,nemusí.ber to tak,že každý vykend si doma .prinajhoršom sa dá škola aj zmeniť po roku .

stano4000
2. okt 2014

@theridik neboj sa nic, zvyknes si. zvykli sme si vsetci... uc sa ked treba a ked treba hladaj novych ludi a zazivaj situacie... drzim ti palce!!!

theridik
autor
2. okt 2014

@bonaqa2013 od internatu som 80km od tej co by som dochadzal je 23

tajka1986
2. okt 2014

@theridik tak to mozes v pohode dochadzat 🙂 a vec vybavenaa

theridik
autor
2. okt 2014

DAKUJEM vsetkym... nie je to prijemny pocit :(

polyana
2. okt 2014

Ja som mala ten istý problém , ked som nastupila na strednu, a kedže rodičia sa nemohli pozerať ako trpím, tak som začala dochádzať. A zvládla som to. Bolo to sice ťažké, každý den 40 km tam a späť a pritom som musela ešte aj prestupovať. Ale zvládla som. Dokonca tretí ročník som vydržala na internáte, ale vo štvrtom maturitnom som opäť dochádzala. Ak sa ti zdá, že to proste nezvládaš, tak to určite s maminou rieš. Držím prsty 😉

barbora23999
2. okt 2014

Ahojte baby moja dcera pojde na buduci rok na strednu do nitry myslite ze ma byt na intraku alebo dochadzat

ematko29
2. okt 2014

@stano4000 presne,to môžeš kludne dochádzať,vysvetli tto rodičom a určite sa to takto bude dať v pohode a aj oni budu radi,že nemusia platiť intrak,ved to ide do penazí 🙂

theridik
autor
2. okt 2014

@ematko29 len problem je ze kde teraz chodim je celkom kvalitna skola ale 80km tam a naspat sa neda dochadzat

theridik
autor
2. okt 2014

A nejakym psychologom sa to neda riesit ??

ematko29
2. okt 2014

@theridik od školy nemáš 23 ako si písal?zajtra je piatok tak už nevela,vydrž a v piatok si doma a uvidíš ako cez vykend ked sa pozhovárate.držím prsy 🙂

theridik
autor
2. okt 2014

@ematko29 dakujem ti... :(

ematko29
2. okt 2014

@theridik nemáš začo,všetko sa dá vyriešiť neboj a čo sa týka psychologa tak dá sa to podla mna aj s ním určite .ale myslím,že nebude treba.

theridik
autor
2. okt 2014

Teraz pozerame film a som v pohode ale ked to skonci zas mam ten blby pocit

kiki68
2. okt 2014

ja som dochadzala kazdy den hodinu tam a hodinu naspat, niekedy aj vic,lebo boli prestupy,ale nebyvala som na intraku. A dalo sa to,sem tam to bolo to 5 hodkach spania aj menej cez noc, ked sa nestihalo, domov som chodila najskor o tretej, inak okolo piatej az osmej a stihala som to, normalka.
Zalezi ake mas spoje, 80km neni vela. Ja som sa vsetko ucila v busoch, vlakoch, nemusela som sa otravovat doma s tym celym.

theridik
autor
2. okt 2014

Este dalsi problem je ze mam izbu na konci chodby takze vsetci chodia sa rozpravat a zabavat do tych prednych....dufam ze to prejde inak sa hodim pod vlak a bude pokoj