Mám 18 rokov a túžim po bábätku. Je to normálne?

vikusss
9. nov 2015

Ahojte chcela by som sa spýtať na váš názor ohľadne tehotenstva v 18r. Znovu mám to isté obdobie ktorým som si už prešla neskutočne veľmi túžim po dieťatku, nemyslite si nejde mi len o kočikovanie alebo maznanie. jednoducho mám strašnú potrebu alebo ako by som to nazvala mať miminko. čim ďalej to je som nou horšie a horšie keď vidím tehotnú zenu strašne potichu závidím hnet by som brala všetkými 10timi .... nemala by som navstivit nejakeho odborníka? bojim sa ze mi tak trosku prepína kedže moje rovesníčky (veľká väčšina) o dieťati ani počuť ... mám zmiešané pocity ... ☹

pribinak
9. nov 2015

hned sadaj ku kniham a studuj gramatiku

maminkynafazulka
9. nov 2015

ja som chcela mimi už asi od 15tich keď sa narodil môj bráško..:D každej jednej tehuľke som závidela :D (samozrejme v dobrom) 🙂 a teraz som sama tehuľka 🙂 viem presne ako sa cítiš..🙂 ale ako sa hovorí kto si počká ten sa dočká..🙂 a teraz aj keď som plná obáv či je všetko v poriadku sa na drobca neskutočne moc teším <3 Neboj sa aj ty raz budeš mamičkou..🙂

bonaqa2013
9. nov 2015

A prečo máš napísané v profile že máš syna Jakubka ktorý má 1 rok a 11 mesiacov? Niečo mi tu nesedí....

vydrnik
9. nov 2015

Ma napisane ze je v skupine Novembrovky 2013 alebo di robi opet nekto srandu

zita19
9. nov 2015

ten Jakubko je pes... Tazko povedat co s nou je...

lajlilinka
10. nov 2015

Túžba... Čo je to túžba... ???
Ja som tiež chcela... Ale - keďže som natoľko zodpovedná k svojmu životu a predovšetkým k životu dieťaťa vedela som, že dieťa budem mať až keď
1. Dostudujem VŠ
2. Nájdem partnera hodneho otcovstva
3. Budem mať min 3 roky praxe
4. Budeme mať kde bývať (žiadny hotel mama a pod)
5. Budeme mať finančnú rezervu
A pod.

Urobiť dieťa je tak ľahké, ale čo potom???

Takže mám 29, jedno dieťa, mám VŠ, tri roky praxe, vydatá, krásny byt, auto, úspory aby som nebola odkázaná iba na rodičovský príspevok a aj to duuuufam, že som urobila všetko preto, aby som našu dcéru priviedla do stabilného prostredia...

V prvom rade by som ti odporučila nemyslieť na seba, ale na to dieťa...

sardinka335
10. nov 2015

Odborníka by si mala jednoznačne navštíviť lebo ti naozaj prepína....tato tema tu uz bola, evidentne ta to neprešlo. Riešilo sa to tu na niekolkých stranách - zaver bol, ze v tvojom veku je na dieťa čas. Ty sa spoliehaš ze mama pomoze...tak nech si tvoji rodičia ešte ,,spravia,, dieťa a budeš sa mať o koho starať.
18 ročný človek zijuci s rodičmi v 3izbaku a v poslednom ročniku SŠ nie je pripravený mať dieťa...pocity a chtíče nestačia - tými sa len ludia nechaju vláčiť a ospravedlnuju si tak svoje rozhodnutia štýlom ,,cítim to tak,, tak je to tak dobré..v tomto pripade nie. Ale nech si kazdý robí ako chce.