Mám doma puberťáka. Je nás tu viac?

sofinka30
3. mar 2009

ahojte,som tu nova a mam doma pubertaka..dalsie babo po nom sa nam nepodarilo,takze je jedinacik a dost mu zacinaju vyrastat rozky.Zatial to uspesne zvladam,akurat chcem,aby mi napisali ine maminky zazitky z ich "vystrelkami".Moj chlapcisko ma skoro 12 a pol roka a nestacim sa niekedy divit-moda,ucesy..je to niekedy sranda.Som myslela,ze len dievcatam zalezi na obliekani sa.Zacali sa uz aj "chlapske"boje o frajerky..zaujme niekoho tato tema,ci vsetky mate este drobcekov ?

sofinka30
autor
22. sep 2009

😅 😅 skusim.aspon keby to ALE nemalo taku zdutu toninu ...ako stary hundroš.

katarinka1107
23. sep 2009

no my zas mame vsetko "traaapne"" a fuuuj a co je horsie, slovnik chyta aj skoro trojrocny Jurko 😝

titkovamiriam
23. sep 2009

tak u nas pubertacke maniere tiez okukava marek 😀 😀 😀 ,minule si vzdychol,,uz aby som robil,, 😀 😀 😀

tak vzdycha michal ked mu zamietnem niaky jeho vymysel 😉

anaret
2. okt 2009

ako riešite problémy - diskusiou v pohode? alebo Vám dokáže vybičovať nervy a potom sa to z Vás rinie?!

katarinka1107
3. okt 2009

juuj anaret, niekedy je to mikrochvilka pohody, ale ked uz zacne gulat ocami a zyvsovat hlas, to uz zatinam zuby , predychavam a silno sa snazim nevrieskat, ale ked to mila slecna prezenie , tak obcas ide od nas aj krik bohuzial 😒 😖 ☹

ada32
3. okt 2009

boze 😀 aka uzasna tema prave pre mna.
sofinka ked som citala tvoje prispevky aj mnoho dalsich ako keby som doma bola.
moj ma tiez 12 a uprimne mozem povedat,ze keby som vedela co ma caka,tak tusim ani nikdy deti nemam.
uz som kompletne sediva.
najhorsie je ze mam stale castejsie pocit ze som ako matka uplne zlyhala alebo co.
vsetka moja dlhorocna snaha urobit z neho slusneho a skromneho cloveka absolutne zlyhava.
nechapem kde sa to v nom berie ta drzost ,bezohladnost,arogancia ,na vsetko ma odpoved,musi mat posledne slovo a ja len hukam a hukam...alebo mi aj ruka vyleti 😠 😖 ☹

momka
3. okt 2009

Aj u nás sa riešia problémy s krikom. Totiž na všetko reaguje veľkou vlnou odporu a hneď začne kričať, nebodaj plakať a potom sa už ani ja neovládnem. 😒 Ale môj reaguje odporom na všetko už od malička. 😠

ada32
3. okt 2009

u nas sa takmer kazdy pokus o normalnu diskusiu konci hadkou ☹
ja to davam za vinu potom len sebe. 😔

katarinka1107
3. okt 2009

ada32som sa bala, ze som jedina"nenormalna " mamina na svete, presne ako pises, snaha sa asi uz vobec neberie do uvahy ☹ ☹ . Ja som vsade s nou sla , kam sa dalo, ako vsetko sme prisposobovali tomu malemu cloveku a teraz?? *Minule mi vykricala, ze ju mame nasilu a vsetka snaha jej chcem len dobre , je ukoncena s tym , ako jej nerozumiem , ako ju nemam rda a a ako ma nenavidi , (to mame len obcas nastastie) ale slovne spojenie nemam ta rada, uz si zaradil do slovnika aj maly Jurko, tak to mame obcas pestre, ked sa oni dvaja handrkuju, tak jej skrikne nemam Ta rada 😀 Ako teraz je klud, ale dokedy???

ada32
3. okt 2009

katarinka aj ja som rada ze nie som jedina zrela na psychiatriu.
aj ked uz som psychologa aj psychiatra naozaj navstivila lebo mam pocit ze robim nieco zasadne zle.
min.tyzden tu bola moja mama,zije daleko ,pride tak raz za mesiac a ked videla ako sa mu uz vyhrazam internatom/hanbim sa 😔 /tak vyhlasila,ze posli ho na rok kdesi do ameriky ved to nie je mozne aby sa takto choval. 😨 a nech sa tam nauci o seba starat aj mu to prospeje po vsetkych strankach.
ja ho na to normalne namotavam,ze nech teraz 3 roky pomaka na anglictine a v 16 moze ist na skusy.
znie to asi hrozne,akoby som sa chcela zbavit vlastneho dietata ale ked to ma byt takto s nim asi by to naozaj bolo len k dobru.pre obe strany.

ada32
3. okt 2009

aj mamin bratranec to urobil so svojim najstarsim synom ked sa s nim nedalo uz nijako ani po dobrom ani po zlom 😔 a pomohlo.ten chalan tam v cudzej rodine a zaroven odkazany sam na seba normalne dospel.
ja sa najviac bojim takych tych particiek a drog.a este zavislosti na PC.

este jeden taky pripad poznam.chlapec z rodiny zbohatlikov,drzy ,aroganrny,nevychovany,povyseny egoista...
poslali ho takto na rok do Anglicka a vratil sa im normalne iny clovek.
zivot ho tam trosku prepleskol a ked sa vracal dokonca aj darcek nevlastnemu bratovi doniesol,co by sa od neho predtym cakat nedalo.a rodicom sa hodil okolo krku ze Maminka moja taky som stastny ze som zase doma....
a normalne vraj iny clovek sa im vratil.

ada32
3. okt 2009

teraz asi dost predbieham,ale uz uvazujem nad vsetkym moznym ked to inak nepojde za take tri styri roky.

katarinka1107
3. okt 2009

ada , no sme na tom podobne, lebo nejakym internatom a podobnymi instituciami sa vyhrazam aj ja. A uz sa nehanbim , elbo to obcas nejde ani tak , ani tak, Ale teraz sa Barka vratiila od spoluziacky , aj tam spala a je klud,. ale bojim sa aj nahlas o tom rozpravat 😀

katarinka1107
3. okt 2009

a inak ku psychologicke sa chystam , ze ju navstivime, . Ako lubim ju , snazim sa ju chapat, ze sa v nej miesaju vselijake pocity , ale co mi potom bude skakat po hlave a nakoniec aj Jurko , lebo to vidi u sestry? Nie , musia sa trosku kontrolovat si myslim .

sofinka30
autor
3. okt 2009

neviem ci to je tym,ze moj jurko je jedinacik /bohuzial/ ,ale ja aj ked sa hnevam a nervy mi teda niekedy urobi fajné,uzivam si to..lebo je to normalne a kazdy si tym prejde..jednoducho aj toto obdobie zivota ako kazde ine sa snazim "vychutnat si,lebo ani sa nenazdam a je to prec..velmi rychlo zbehlo odkedy sa narodil,o par rokov sa moze stat,ze odide bud za pracou,alebo sa ozeni a ja zostanem /ak sa nezadari/ iba s manzelom..a to znamena skoro sama,vzhladom a to,ze robi na tyzdnovky a je rad ze ma robotu,tak pochybujem ze oddtial odide..asi az ked pojde na dochodok 😝 ..s jurkom som vzdy vsetko riesila slovne a vsetko som mu detajlne vysvetlovala..vzdy to chapal,nemala som s nim nikdy problem..tiez nechapem kde sa v nom odrazu berie tolko vzdoru a toho "ale" na koplet vsetko 😅 ..niekedy pozeram ak bulhar na nho co to ma znamenat ako sa sprava,nervaci,buri sa..ano,stalo sa ze schytal poza usi..ale vacsinou staci ked si dame debat.zasadneme a spytam sa ho na to,ci si pamata aky sme mali spolu vztah ..povie ze ano.vsetko sme si povedali,dohodli sme si co sme potrebovali a vsetko bolo ok..vacsinou to skonci tym,ze zacneme spominat na srtare zlate casy jeho utlejsieho detstva a aj sa nasmejeme.nakoniec dohodneme a dame si pusu ako ked bol maly..vydrzi to tak tyzden,kedy mi na nho staci hodit pohlad ked ma ieco proti mojej voli..no a ked sa zas zacne odtrhavat z retazi 😀 ...bud schyta po zobaciku,alebo dame dalsi debat..ale v celku som spokojna..asi to takto ma byt,on z toho vyrastie a o 5 rokov sa zas zasmejeme na tomto..

ada32
3. okt 2009

sofinka tak ty to mas asi trosku jednoduchsie v tom,ze aj ked manzel chodi na tyzdnovky ,ste jedna rodina.
ja s otcom mojho syna nezijem a aj ked sa tomu velmi branim v takychto chvilkach ked sa prejavuju urcite crty akoby som videla jeho otca a o to tazsie sa ovladam.
je mi jasne ze on za to,akeho som mu vybrala otca nemoze ale v urcitych chvilach nevidim nalavo napravo... ☹
moj druhy manzel sa na jeho vychove viacmenej nepodiela a som na to uplne sama.
proste niekedy uz nevladzem.

sofinka30
autor
3. okt 2009

to ti nezavidim..moj manzel neni otcom jurka.teda biologickym,ale na vychove sa podiela ked je doma na 100 % a aj ked je v robote tak na dialku.co jeho biolog.otec vobec.uplne ta viem pochopit,ked vidis v synovi jeho otca..vidim to aj ja na mojom a uprimne,je to niekedy des..tie iste pohyby,gesta,xichty ,spravanie niekedy..akoby to je dane genami,lebo my sme sa rozviedli ked mal jurko 5 rokov,tak vela z neho nemohol nabrat..tolko krat sa stane ze v nom vidim cistu kopiu a len sa radsej otocim a prevratim oci,ale vzdy ma napadne,ze syna milujem a otca radsej nepoznam..svojho otca pritom vola "1.oco" a mojho muza tatino..a ma ho urcite radsej

ada32
3. okt 2009

hm u nas je to dost podobne az na to,ze moj syn ma mojho manzela velmi rad a moj muz sa sice o neho stara prikladne aj mu pomoze ked potrebuje ale na viac sa nezmoze.nemozem mu to mat za zle,on je naozaj fajn clovek ale nedokaze viac.

on ma este vlastneho syna ,ktoreho miluje nekritickou opicou laskou .ten je takej zvlastnej povahy veeeelmi kludnej az by som povedala ze neuprimnej.on si vzdy vedel spocitat,ze ked bude vsetko robit ako treba ,dostane to,co chce.cize ani v puberte s nim prakticky nebol ziaden problem.

a mm si mysli ze take maju byt vsetky deti a preto si nevie najst cestu k mojmu synovi.moj syn je roztrzity hubaty atd..proste presny opak toho,co on od deti ocakava bohuzial.a mna to dost boli a preto som na toho mojho o to tvrdsia.aj ked viem ze tym nic nezmenim.
ten vztah je dost odlisny ale co narobim je to raz pre neho cudzie dieta. 😒

sofinka30
autor
3. okt 2009

ja som to mala jednoduche nastasie,moj muz sa najskor zblizil s mojim synom,akoby sa ono do seba zalubili..no blaznili sa spolu/jurko bol este maly,mal asi 7 rokov/ ,hralia obaja boli ako deti,to ma presvedcilo ,aby som sa zalubila aj ja..aj ked spolu sme to nemali moc ruzove ,velmi sme rozdielne povahy,ale zvykli sme si a naucili sa pocuvat navzajom..ich vztah sa nezmenil,tatino byva ale aj prisny ked treba..aj ja..mozno na toto som mala stastie co som rada,lebo chlapec urcite potrebuje aj usmernenie od chlapa-tatka.ja to vidim,ako ma niekedy jurko okamzity respekt pred tatkom a ako spomaleny predomnou..keby som na nho sama,asi je to o dost tazsie.to je samozrejme.

ada32
3. okt 2009

no u nas je to od synovych 5 rokov co sme spolu.
a my sa zase mame velmi velmi radi absolutne si rozumieme takmer vo vsetkom.
ja si tak vzdy poviem,ze mozem byt rada ze ma aspon takeho nevlastneho otca akeho ma,le bo poznam aj ine pripady.len bohuzial toto nas dost rozdeluje.
ja vlastne potom ani nemam zaujem nejak pracovat na vztahu k jeho synovi a mam pocit ze on o to ani nestoji.
myslim jeho syn.aj ked vztahy zle nemame ale ani zvlast blizke .on uz ma 19 a zije v zahranici takze sa vidame zriedka.
u nas sa asi tie vztahy k detom nikdy nedobuduju a je to velka skoda.to by si asi musel mm najst prave aspon v tomto citlivom veku cestu k mojmu synovi.
a myslim ze to nedokaze .on ma velmi zlu skusenost s nevlastnou dcerou zo svojho prveho manzelstva.
bola to dcera jeho byvalej zeny a asi aj preto sa odmieta angazovat a nechava ma v tom samu..

to moje dieta ma celkovo smolu na muzske vzory.
otec-O bodov skor zly priklad ako dobry a ten chlapec ho velmi neberie.
dedo-detto
druhy dedo-nepozna ho nevideli sa este nikdy
moj manzel uz otca nema....
a to je asi tak cele osadenstvo.ziadna slava.

ada32
3. okt 2009

nuz co budem to musiet nejako zvladnut aj sama bez zaludocnych vredov 😖 ktore uz asi aj tak mam 😅

ked to tak po sebe citam ..byt chlapom v nasej rodine,tak sa radsej schovam do mysacej diery.
niet sa cim chvalit. 😝 😔
jediny kto za nieco stoji a syn ma aj respekt je mm a ten sa celeho problemu strani a ja si ten kriz vleciem pekne sama.bez pomoci.
nejaka sebalutost ma pochytila .to som nechcela 😅

sofinka30
autor
3. okt 2009

to nevadi,aj to niekedy pride..raz bude dobre,uvidis. pozerame superstar a moj pubertak prave zapotil,ze ked bude starsi,tak tam pojde aj on..to este len bude bab..zastupy pri branke 😀 😀

ada32
3. okt 2009

😀 😀 urcite dobre spieva ked ocakavate zastupy.ale budem mu fandit.ja to sice nepozeram ale pre tvojho jurka budem 😉 na jurkov mam slabost.lebo maleho mam tiez jurka. 😵

sofinka30
autor
3. okt 2009

no ved po mame 😀 😝 😀 ale nie,naozaj dobre spieva a ak by tam chcel ist,len nech ide,budem pysna..potom len na konika napisem nech vsetky pozerate 😅 😅 aj ty mas jurka 😵 ??ano,pozerala som v pase,to ten maly..je krasnucky. ozaj..a na zastupy budem z okna strielat gumičkou fazule nech mi ho rychlo nezoberu 😀 😀

katarinka1107
4. okt 2009

pekńy den , ale ste sa rozpisali. Sofi,tak potom mozno aj nejake vstupenky prepasujes pre konikovske mamicky 😀 😀 Ach jo , aj my spominame na stare casy s BArkou obcas,a potom to mame pekne ruzove doma ☹ 😉 A Jurka mam aj ja 😀 Mozno sa este stretneme v dalsej teme niekedy 😀

penny13
4. okt 2009

Ahoj Sofi- Držím Tvojmu Jurkovi palce, ak by šiel niekedy do československej superstar3
Ja mám doma dve pubertiačky a jednu malp anjelku z rožkami. 😉 😒
Všetky tri sú lenivé , odvravajú.... Ale väčšinou urobia, čo im kážem.....
Moja Katka tiež pekne spieva......Tiež by chcela ísť do SS.
Snáď sa uplatí a nenechá Lenku Kosínovú samú.

anaret
4. okt 2009

tak to som rada, že nie som sama s vytočenými nervami a pocitom potreby psychiatra...

keď je fajn, je to super, no niekedy mám pocit, že to nie je fér, aby mi život vracal moje celoročné úsilie o výchovu dieťaťa vo forme arogancie a neúcty práve toho môjho dieťaťa... uvidíme, čo čas prinesie, či sa to niekedy zlepší (len Bože daj, aby to nebolo ešte horšie...)

katarinka1107
4. okt 2009

anaret, to si vravim aj ja, len aby horsie nebolo, teraz mame doma mir a klid, aka somrada a stastna,zajtra si to vynahradia obaja 😀 😝

sofinka30
autor
4. okt 2009

😀 😀 vstupenky zozeniem a budete mat zadara aj jeho prve cd 😅 ..penny katka nech ide tiez,budeme mat viac vstupeniek..ako sme sa tu fajn stretli maminy jurkov 😕 😵

katarinka1107
5. okt 2009

ahojte,pekny slencny pondelok 🙂 U nas klud , slecnu mame v skole na Jurrka ide unava 😀