Mám doma puberťáka. Je nás tu viac?

sofinka30
3. mar 2009

ahojte,som tu nova a mam doma pubertaka..dalsie babo po nom sa nam nepodarilo,takze je jedinacik a dost mu zacinaju vyrastat rozky.Zatial to uspesne zvladam,akurat chcem,aby mi napisali ine maminky zazitky z ich "vystrelkami".Moj chlapcisko ma skoro 12 a pol roka a nestacim sa niekedy divit-moda,ucesy..je to niekedy sranda.Som myslela,ze len dievcatam zalezi na obliekani sa.Zacali sa uz aj "chlapske"boje o frajerky..zaujme niekoho tato tema,ci vsetky mate este drobcekov ?

dene
26. jún 2010

od toho sme mamy....už som taká zvedavá, aké to bude, keď ich to prejde a budú normálni...budú?
😎
ach, dožijem sa?

dioliana1
26. jún 2010

no pre nás budú asi furt ako decká.... 😀 😀 😀 😀

dana27
26. jún 2010

ak by vam to nevadilo,pridala by som sa k vam🙂potrebovala by som poradit..dcera sa mi vratila asi pred tyzdnom zo skoly z New Yorku.poslala som ju tam aj s byvalim manzelom lebo sme si mysleli ze jej to pomoze a ze ju to aj zmeni. a veru ju to zmenilo...ale k horsiemu este:D dosla asi z 5 novymi kuframi najznackovejsich veci, novymi manierami a nesplnitelne vysokymi poziadavkami...vzdy bola rozmaznana a trosku marnotratna (to bohuzial musim priznat) ale co je z nej teraz tak to je vrchol vsetkeho..nikdy mi to pred tym nejak nevadilo..povedala som si ze si to moze dovolit...z coho vyplyvali nezhody medzi mnou byvalim manzelom a starsim synom ktory toho nazoru nie su...povedali jej ze sa tam buduci rok nevrati,ze na to moze zabudnut a ze nech sa vrati naspet do reality.na co samozrejme ona reagovala obrovskymi scenami..doteraz je urazena a nerozprava sa s nami...oni hovoria ze ju to prejde..ale ja stale niesom uplne uzrozumena s tym ze jej to zakazuju..nejaka rada? 🙂

rikarda
27. jún 2010

takuto temu som hladala 😀 mam 17 rocnu dcerku a 21 rocneho syna takze mam co pisat 🙂
dana : myslim ze si budeme vo vela veciach podobne..tak isto mame s manzelom nezhody kvoli dcere,vraj ju prilis rozmaznavam ale neviem si pomoct...sak povec sama jak to je 🙂 no myslim ze ked to uz prerastlo az takto daleko...dalsi rok by jej urcite nepomohol.asi by mala klesnut o par poschodi nizsie a bude jej dobre urcite aj tu. 🙂

denisa00
27. jún 2010

tak dala som si tu namahu a citala som to od prvej strany 🙂 ..musim reagovat na tvoje prispevky dana...citala som tvoj prispevok aj na 3strane a necudujem sa tvojmu synovi.tvoja dcera si zasluzi poriadnu bitku aby sa spametala.to je moj nazor.

dana27
27. jún 2010

rikarda : ja jej nedokazem odmietnut nic.a ona tam tak strasne chce ist.dneska dosla za mnou s tym ze uz ma zabookovane letenky.proste absolutne nebere do uvahy zakazy. ja viem ze by asi potebovala klesnut.ale sama to poznas.je to tazke pre mna.
denisa : ak som svoju dceru do teraz v zivote neudrela, nebudem to robit ked ma 16 rokov.niesom zastanca bitky a tak ako sme nikdy neudreli starsieho syna,nechcem aby zdvihol manzel ruku ani na nu.

ada32
27. jún 2010

no,@dana27 ja ti mozem napisat len z vlastnej skusenosti,ze som bola vychovana k podobnej neskromnosti ako tvoja dcera.aj ked taka rozmaznana ze by som robila sceny som nebola.potom som sa vydala a po rozvode som dopadla nie o par poschodi nizsie ale rovno do suterenu a zivot mi pripravil tri roky zivota v chudobe s dietatom a na socialnych davkach.po tejto skusenosti si dovolim povedat,a neber to prosim ta ako utok, ze rodicia ktori nevedu deti k pokore a vazeniu si toho co maju, preukazuju svojim detom "medvediu sluzbu.mne to pripada ako taka falosna opicia laska.
mam sama doma pubertaka a viem co to je udrzat ho pri zemi uz som z toho sediva,ale prave preto lebo nechcem aby sa raz nevedel popasovat s nudzou alebo prekazkami.a v tom som teda tvrda.
poznam viac ludi ktorym sa dostalo vychovy takej ako mne alebo tvojej dcere a dovolim si povedat ,ze ked ich osud postavi pred problemy zlyhavaju.
ja moje deti milujem a urcite aj ty svoju dceru ale rozmaznanych frackov by som plieskala od rana do vecera.

poznam aj pripad kde financna situacia rodicov sa rokmi zmenila k horsiemu -ano aj to sa stava ,ale ich deti namiesto aby si hladali brigadu, jednoducho cakaju kazdy mesiac na svoju niekolkodesattisicovu dotaciu a co ich zaujima ak ziju rodicia?hlavne nech daju.vsak nie sme hocikto, nech sa staraju.smutne.

nepisem takto zo zavisti.dnes sa mam so synom nadpriemerne ale nezabudam.a ucim to aj jeho.
ono kazdy rodic by chcel detom dopriat to najlepsie kazdy kto na to ma ich chce ucit ako sa kralovsky stoluje a zabudne deti naucit ako sa je fasirka v stanicnom bufete.nikto nevie co jeho detom zivot pripravi a nakoniec im viac ublizi ako pomoze opicou vychovou.

dufam ze som nikoho neurazila ale mna uz zivot naucil.bohuzial nie rodicia. 😖

dana27
27. jún 2010

ada, ako utok to vobec neberem, naopak. davam ti za pravdu.ja viem ze to tak je len sa mi to tazko prenasa do vychovy..o to viac ked citim vinu za to ze sa jej nevenujem ako prava mama.ale musim sa ti za tento prispevok podakovat, nozaj mi to pomohlo uvedomit si ze to asi prehanam.
no to teda bude kriku doma ked uz aj ja poviem ze sa nikam nejde 😀

blair
27. jún 2010

k tvojmu prispevku ada..
tiez som bola (a doteraz som) vychovavana da sa povedat v luxuse...ako je to otazne ci je to dobre alebo nie.len si myslim ze pokial ma rodic tu moznost kazdy dopraje dietatu len to najlepsie 🙂 .potom uz zalezi na tom ci sa ti stane nieco ako tebe alebo nie.mne sa to doteraz nestalo a nech to vyznie hoci ako ..uzivam si to.ja si myslim dana ze by ste nemali odopierat annabelle moznost studovat v zahranici pretoze to iste co robila tam bude robit aj tu.a k tym scenam...ako je to mozne?na mojho brata to vzdy platilo 😀

dana27
27. jún 2010

kazdy sa snazi dat svojmu dietatu najvacsi luxus aky moze.ale je pravda ze potom su tie deti v skutocnom zivote zavisle stale od niekoho lebo neboli zvyknute spoliehat sa sami na seba.pride problem a nevedia sa s nim vysporiadat lebo neboli zvyknute o nieco bojovat lebo vzdy vsetko dostali na striebornom podnose.....ja nehovorim ze to musi byt pripad mojej annabell alebo tvoj blair,no nikdy nevies co sa moze stat. v tom suhlasim s adou
ada,uz tu mame prvy problem.. :D pokial teda ona nepojde do skoly v NY tak ide sama na dovolenku s kamaratkou do dubaja..tak som povedala ze pokial dostane suhlas od otca (lebo ked byva s nim tak nech si ho pyta od neho) tak jej to prajem..samozrejem ze od neho dostane tak akurat vynadane,,,,tak sa nemusim bat 😀 no ale co ona je?ona si ma pytat suhlas od otca?ha..ona ma kreditku zobere si tasku a nasadnu na prve lietadlo a nezaujma ju moj nazor , pretoze pokial si ja mozem chodit na dovolenky s kamaratkami a otec s milenkami..moze aj ona.....priznavam ze ked mi to hovorila tak moja ruka chytala take mensie tyky...a mozno aj lutujem ze nevyletela...ale tak no.

denisa00
27. jún 2010

no mila moja dana tak veru lutuj...pretoze mne toto povedat..nepadla by len jedna facka...a ked ma mala tolko odvahy nech to povie otcovi takto od oci..to som zvedava co by jej na to povedal.. 😀

rikarda
27. jún 2010

fuuha dana ale tak toto uz troska prehnala..neviem ci je to bezne..ale nemala by si to dovolovat..tak isto niesom zastanca bitky a tiez je moja Roberta rozmaznana..ale tuto by vyletela ruka uz aj mne.
pekne jej dajte na vyber medzi niakou letnou skolou (v nemecku je ich veru dost) alebo prazdninami tu.uvidis aka bude vdacna este ze tu moze ostat. 🙂

blair
27. jún 2010

mozno vacsina nebudete suhlasit s mojim prispevkom ale budem teraz uplne uprimna a vzijem sa do koze tvojej Annabell..myslim ze sa jej v tom NY naozaj pacilo a chcela by sa tam vratit..vyzera to tak ze nepocitala ani s moznostou ze jej to zakazete..pokial ju tam posles bude spokojna ..predsa bude na internate a nic sa jej nemoze stat....a to ze bude chodit po vseliakych oslavach a kupovat si drahe saty kabelky a topanky???povec mi ze tu nebude...samozrejme ze to bude aj tu...plus k tomu bude este urazena nahnevana a smutna z toho ze tam nesla..bude trucovat a ver mi ze vam to da pocitit.. a na tu dovolenku sa vyberie..o tom nepochybujem 😀 spravi jeden smutny pohlad na brata a on jej kupi a prepaci vsetko.(poznam to z valstnej skusenosti) 🙂 je to vylucne vase rozhodnutie a ja ta nechcem ovplyvnovat ale pozeram sa na to jej ocami a asi pred par rokmi som prezivala podobne situacie...ano ..povedala ti to sprosto ale je si veedoma toho ze jej nic nehrozi od teba...a nie denisa00 nepovedala by to otcovi do oci.. 🙂

ada32
27. jún 2010

blair bohuzial nevidim v pase ci uz mas deti.
vies, ja som dnes zivotu vdacna za to co ma naucilo pokore.s ex som sa mala dobre , to teda ano ale bol to hovado chlap.asi som potrebovala prezit aj nieco take ako s nim aby som si uvedomila,ze som jedna inteligentna zena ktora si zasluzi mat po svojom boku muza ktoreho si moze naozaj vazit aj pre nieco ine ako su peniaze a hlavne som si uvedomila ze mam na to,aby som sa z toho pomyselneho suterenu sama nezavisle od kohokolvek dostala zase na tie vyssie poschodia.ked sa tam clovek dostane sam vlastnymi silami -to je pocit.ja neznesiem byt zavisla.nastastie som stretla partnera, ktory srdieckom vysoko prevysuje kohokolvek predtym.a nastastie dokaze nadstandardne zabezpecit rodinu,nanestastie ho musim brzdit velmi casto,lebo vsetko musi byt top.aj ja si doprajem pradielko za hriesne peniaze aj ja casto uletim mam rada kvalitu viem si ju uzit a vazim si ked si to mozem dovolit.
ale zivot nie je o tom .ludia sa nerodia za tymto ucelom./teda taka je moja predstava/ ten zmysel je niekde inde.
mozno aj vdaka tomu,ze som na to prisla,mi panbozko prihral do cesty partnera akeho mam dnes.

dana mne nejako uslo,ze dcera chcela ist do NYC do skoly 😕 ja som si myslela,ze sa chcela trosku poflakat.
to trosku meni situaciu.neviem aka kvalitna je ta skola ale asi lepsie ako sa potlkat po Dubaji nie?
ale teda poviem ti,ze by si zasluzila preplesk .
a co keby si jej povedala aby si najprv na take prazdniny zarobila.ved ma 16,moze zacat brigadovat. 😅
predvcerom ci kedy moj syn pozeral nejaku komediu o takych rozmaznanych slecnach ktore otec poslal robit do mliekarne ci kam.take nieco by sa jej zislo.mozno by jej dosli niektore veci.

neviem ci som spravne pochopila ale vy ste rozvedeni a ona byva u otca?hm?

dana27
27. jún 2010

ada,myslim ze existuje nejaka spravodlivost a preto sa mas teraz tak ako sa mas a po vsetkom co si si prezila si asi konecne stastna a to si si zasluzila 🙂
ano, dcera zije s otcom a starsim synom.po dohode sme dospeli k tomu ze to tak bude lepsie.ale vztah medzi mnou a byvalym nie je zly.takze v tom problem nie je.
chce ist na tu skolu len si nemyslime ze je to zrovna najlepsie pretoze skola je sukromna,nie je zla len otec s bratom by ju chceli mat pod dohladom..a myslia si ze to co tam zije za zivot nema vela spolocne so skutocnym zivotom ktory je o niecom inom nez je len nakupovanie a vysedavanie na bare pri drinkoch.dalsia vec je ze tam ma priatela ktory bude mat nieco cez 30 a s tym sa nevie zmierit syn a vlastne ani ja.(otec o tom ani nevie lebo toho by porazilo)..ked uz sa bavime tak uprimne...tak asi toto su take hlavne dovody.oni jej dali na vyber aj ine skoly..vo svajciarsku jednu a oxford..no len samozrejme tam by to uz chcelo viacej studovania a na to slecna nema cas ked treba nakupovat a vysedavat na bare.
no ale aj ako ti to pisem sa pomaly rozhodujem ze najlepsie bude ak ostane doma 🙂 a veru..zacnem byt aj ja troska prisnejsia lebo toto nikam nevedie..zavladne iny rezim 😀
a s tou brigadou...v zivote by sme ju na ziadnu brigadu nedostali..raz sme skusali..ze jej este vtedy manzel nedaval peniaze ..no len ona dosla za bratom s tymi ocami a placom a on vzdy ustupi..takze peniaze hned mala..

silvia07
28. jún 2010

@dana27 no nezavidim Ti....slecna je zvyknuta, ze vsteko co chce, tak dostane....nenadarmo plati "ohybaj ma mamko, dokial som ja Janko"...
budem Ti drzat palce 🙂

maruska24
28. jún 2010

dana27 to myslíš vážne to s tvojou dcérkou? keď jej zakážete ísť na dovolenku do Dubaja (16ročnej) tak si vezme kufor, vlastnú kreditku a odletí??? 😲 nežijem v luxuse, ani nechcem, plne sa prikláňam k názoru ady 32. Zablokuj mladej kreditku, nedaj jej noblesné vreckové, to isté nech urobí otec a brat a hajde naučiť dievča troška skromnosti. Keď toto robí (skáče ti po hlave) v puberte, tak nechcem vedieť čo z nej bude v ozajstnej dospelosti. Aj brat si musí uvedomiť že v živote to takto fakt nechodí. Čo sa stane ak naozaj príde situácia, keď sa bude musieť spoľahnúť len sama na seba a vlastné ruky? alebo je presvedčená že toto sa jej nemôže stať? 😒
určite sa nad tým zamysli a držím palce aby si pri nej nezmäkla, ale ukázala jej, že nie všetko čo chce jej do náručia len tak spadne.

dana27
28. jún 2010

je to tak no..ale slubila som si ze pre jej vlastne dobro zacnem byt tvrdsia tak dufam ze to zvladnem...a ziaden NY ani dubaj nebude to uz sme jej zo synom dnes oznamili.boli sceny ako som ocakavala,aj hlupe poznamky..no a potom to uz syn nevydrzal a udrel ju ..naco samozrejme nasledoval vycitavy pohlad na mna ale zvladla som to.este davnejsie by som zacala byt histericka ze ako ju mohol udret 😀 ale teraz som ostala chladna. je to pre mna tazke ale viem ze to robim pre nu.aj ked by to ona asi nikdy takto nepochopila asi
🙂

maruska24
28. jún 2010

dani, to je prvý krok- a držala si sa. uvedomuješ si že si to vo výchove prepískla, ale dievčaťu nechceš zle, a takto jej viac pomôžeš než jej dáš všetko bezpracne naservírované na tanieri. teraz v jej očiach budeš určite tá najhoršia atď. ale ver že nie si, len si si začala sama uvedomovať že máš doma rozmaznanú slečinku a treba to dať do poriadku. Skús jej objasniť, že ak chce nové tenisky, tak nech ide roznášať letáky, alebo pomáhať v záhrade a tak. A žiadne ohrňanie nosom. Keď chce na prázninové hýrenie, tak pekne peniažky za zásluhy. Verím, že keď jej toto predostriete doma, tak budete mať fakt doma veselo, ale fakt sa nedaj. Je už dosť veľká na to, aby to začala chápať. Možno by ste jej na budúci rok mohli zabezpečiť v lete jazykový pobyt, alebo niečo také. Ale bez dotácie samozrejme. A vidíš, brat je tiež zástancom poriadnej výchovy. Určite nechceš, aby sa dcéra kade tade flákala a ešte aj s bohvieakými chlapcami. Potom by to už fakt bolo ako story o Paris Hilton 😉

dana27
28. jún 2010

vies no tak ti poviem..uz minule chcel od nej otec aby isla brigadovat a ja som sa jej zastala ze predsa moja dcera nepojde brigadovat.(bolo to hlupe ja viem,hambim sa) ale uz som sa poucila a viac by som taketo nieco z ust uz nevypustila..no a preto teraz mi to je trapne jej to navrhnut pretoze viem ze jej reakcia by bola nieco v zmysle haha...sama si povedala ze nie tak co riesis.
tak syn ju zboznuje preto ma ta facka prekvapila ale tiez z nej nechce mat paris hilton (ako si spravne poznamenala) a uz mu asi docela dost lezu tie sceny na nervy a to je tu dcera nieco cez tyzden.no bude veselo este.
ale ja to zvladnem 🙂
som rada ze som sa tu mohla troska vyrozpravat lebo kamaratkam taketo veci nevravim, nemaju preto pochopenie a hlavne ich deti su presne take iste a oni nemaju zaujem to menit.aj ja som bola taka,ale v poslednom case mi doslo viacej veci..a veru ze bolo nacase, myslim ze este sa da nieco zachranit 🙂

denisa00
28. jún 2010

dana robis pokroky 🙂 ja si myslim ze s dcerkou vsetko zvladnete..mozno by si mala nechat trosku volnejsiu ruku otcovi,v krajnom pripade synovi pokial teda byvaly vela cestuje ako pises. asi to bude pre nu sok na zaciatku a bude vzdorovat ale myslim ze pokial jej date jasne najavo ze sa situacia zmenila, bude nutena sa prisposobit..a k tej facke,dobre ze si nezacala byt histericka 😀 .nemusite ju bit pokial teda absolutne neuznavas tieto veci..ale taka facka sem tam neni na skodu..iba pre take upozornenie, aby si uvedomila ze aha..stop.to uz hranica konci.
ja svoje dcery ties obcas udrem ale to vobec predsa neznamena ze ich nemam rada!a oni to vedia 🙂
a nikdy nie je na zmenu neskoro 🙂
p.s. pozdravuj kamaratky 😀

rikarda
29. jún 2010

fuuha no tak to u nas su taketo surodenecke facky na dennom poriadku(aj ked je mi jasne ze toto bola asi trocha ina facka)..sa cudujem ze tvoja dcera po nom nevystartovala 😀 no kazdopadne si myslim ze nebude dlho trucovat 🙂 zachvilu ju to omrzi.drzim vam palce!

dana27
29. jún 2010

no tak v tom momente si to ozaj nedovolila.zlakla sa lebo ta facka veru bola ina.no tak ja dufam ze by ju to mohlo cim skor prejist toto trucovanie ale zatial to tak nevyzera.vcera sme jej s byvalim zobrali kreditnu kartu a oznamili sme jej ze bude dostavat 100 eur na mesiac ako vreckove, ze to 16 rocnej musi vystacit proste.no to ste mali pocut..ona chcela ist teraz nakupovat a okrem toho 100 eur ona minie na za jeden piatok v Primi..ze ci sme sa zblaznili..naco jej otec povedal ze lahka pomoc..ziadne Primi od teraz nebude.a skoncili sme debatu.
no a vraj dneska doobeda suverenne vosla bratovi do izby a zacala sa mu hrabat v penazenke..ze ona musi ist nakupovat.. no a co sa tyka tej skoly..vcera volala prednami s nejakou spoluziackou byvalou a ako bez zavahania jej povedala ze za dva mesiace je tam..syn sa sice smial z toho a neriesil to..ale ja neviem co si mam o tom myslet.a zacinam byt z toho uz aj nestastna celkom.

maruska24
30. jún 2010

ty dáš svojej dcére 100EUR na mesiac ako vreckové????? a potom sa čuduješ že má problém poľaviť z komfortu v ktorom žije? to ste ju pekne vychovali, nehnevaj sa. Jasné že vám bude skákať po hlave. Na 18tku dostane vlastné auto, byt a podobne nie? Tak sa potom ani nečuduj. Rátaj s tým že dosiahne to čo chce, lebo je tak naučená.

dana27
30. jún 2010

a ty davas kolko?no ja neviem ale nezda sa mi to byt zase az tak vela.

rikarda
30. jún 2010

tiez si nemyslim ze je to nejaka zavratna suma.ked si vezmes ze to ma na 30 dni.ja davam 100 tiez.

blair
30. jún 2010

ada,mam 21 rokov.deti nemam a tak skoro este ani nechcem mat
ja si myslim ze pokial bola zvinkuta minat viacej (co urcite bola) je pre nu 100 eur ako 300 korun.a kazdy kdo ma tu moznost svojmu dietatu kupi auto.ci uz ojazdene,lacne,alebo mercedes.

dana27
30. jún 2010

tiez si myslim ze pre dievca,na mesiac je 100 akurat.
ano maruska kupime jej auto.tak ako som ho na 18ku dostala ja,moj syn,tak ho dostane aj ona.podla mna je tu super ked ma dieta tu moznost dostat auto a jazdit hned od zaciatku.byt je uz ale ina vec.

bodka13
30. jún 2010

trošku som sa začítala do tejto témy a ostala som v miernom šoku 😕
...ale to bude asi tým,že patrím do inej sociálnej vrstvy..aspoň podľa príspevkov mi to tak vychádza
...100€ nemám ani ja sama pre seba na mesiac a to sme zamestnaní obaja 😉 ...mne sa to zdá pre 16 ročnú slečnu veľa...čo vlastne nakupuje??? ...platí si z toho aj niečo do školy?...lebo ubytovanie,stravu,oblečenie a všetko s tým
spojené jej asi zabezpečujete vy rodičia 😉

dioliana1
30. jún 2010

mám vychádza 100€ na stravu pre štyroch na mesiac a niekto má také vreckové, len snívať môžu moje deti...tiež som z toho v šoku...