Mám doma puberťáka. Je nás tu viac?

sofinka30
3. mar 2009

ahojte,som tu nova a mam doma pubertaka..dalsie babo po nom sa nam nepodarilo,takze je jedinacik a dost mu zacinaju vyrastat rozky.Zatial to uspesne zvladam,akurat chcem,aby mi napisali ine maminky zazitky z ich "vystrelkami".Moj chlapcisko ma skoro 12 a pol roka a nestacim sa niekedy divit-moda,ucesy..je to niekedy sranda.Som myslela,ze len dievcatam zalezi na obliekani sa.Zacali sa uz aj "chlapske"boje o frajerky..zaujme niekoho tato tema,ci vsetky mate este drobcekov ?

tinka08
6. mar 2009

no my už máme za sebou melír, červené vlasy , krátke 1mm vlasy aj vlasy dlhé s 20-timi copíkmi, nagélované aj rozcuchané, máme náušnice a od tohto leta aj tetovanie (tvrdil, že 2-ročné) 😅
chodí brigádovať aby si mohol kúpiť predražené rozgajdané značkové veci, o ktorých by som povedala, že ich má zo secondhandu po 5tich podobných puberťákoch... 😀

greta24
6. mar 2009

Ten moj upratuje len vtedy, ked mu ma prist frajerka, inac sa vobec nicoho nechyti. Bohuzial, toto sebectvo a lenivost zdedil po exmanzelovi 😝 😠

sofinka30
autor
6. mar 2009

ahojte baby,tak konecne som sa dopracovala k mojej teme,vidim ze to zaujalo viacere maminky...co ma tesi.Akurat ze mam manzela doma po tyzdni tak som tu menej.Pred chvilou som vystrojila pubertaka na prazdniny,muzovi dovolila hrat playko nech mam konecne cas...tak som tu.Ozaj ak sa tu objavi tema playkari-dvojkari,je to moj muz so synom 😀 .Zcoho mi vyplyva jedno-puberta chlapom nekonci asi nikdy a vlastne ani nam babam.Nejde o vyrazky na xichtiku 🙄 ale o spravanie sa.Teda aspon u nas to tak je.Syn lenochod,muz s vykyvami nalad a ja-chvilami tropim kraviny ako keby mi je 15-16...

tinka08
6. mar 2009

greta24 to nie je po exmanželovi, to je genetika od čias kedy človek obýval jaskyne 😀 . drvivá väčšina chlapov je pohodlná a my mamy a neskôr manželky to radšej urobíme za nich lebo sa na to nemôžeme dívať... a oni hnusoby to všetko ovládajú ale nechajú nás po sebe upratať, proste rátajú s nami 😝 🙂

greta24
7. mar 2009

Tinka, bohuzial - mas pravdu 😖

tinka08
7. mar 2009

greta, práve preto sa snažím toho môjho pubiša zasvätiť do tajov domácich prác 😀 😀 . dáva prať, nakladá a vykladá umývačku, smetiarči + triedi odpad, sám si musí 1xtýždenne upratať izbu, dáva pozor na krpcov.
nechcem urobiť ďalšiu ženu nešťastnou tak postupujem preventívne....

greta24
7. mar 2009

Moj pubertak bohuzial plni prikazy az po cca tyzdni, smete vynesie vtedy, ked su oprete o dvere a nemohol by vyjst von. Nepomaha po dobrom, ani po zlom, on robit vie, len sa mu nechce 😝 😝 😝

tinka08
7. mar 2009

no, na toho môjho zaberá zlý manželov pohľad. ale tak nejak dúfam, hlavne v poslednom čase, že dostáva rozum... 😅

dana27
3. máj 2009

ja mam dve deti.syn ma 20 dcerka ma 15..pretoze manzel vela pracuje malokedy je doma..synovi sme teraz kupili byt kde byva so svojou frajerkou..dcera je velmi pojasene dieta stale nieco vymysla stale by len chodila na diskoteky 😝 ja osobne s tym niaky problem nemam lebo ties som bola taka takze ju chapem a tolerujem jej vsetko..coho si je ona samozrejme vedoma..horsie to uz ma u syna..pretoze on ako jej starsi brat sa o nu boji a taketo veci ked bola sama s nim doma mala zakazane..lenze aj tak brata nikdy neposluchala..pretoze samozrejme ja nesluhlasim s tym aby ju udrel alebo nieco podobne tak to zacal riesit tym ze sa jej vyhrazal ze to povie otcovi ked dojde domov.chvilu to zaberalo lenze uz ani to nezabera..potom ked dojde manzel domov(z mesiaca je mozno jeden tyzden dokopy doma) tak je dobra slusna vsetko..proste sa ho boji..ale hned ako zase odide tak sa vsetko vrati..neviem co mam s tym robit lebo ani syna ako maleho som nikdy neudrela ani ju nechcem..len mozno naozaj to bude potrebne..rada by som si precitala niake vase rady .dakujem

blair
3. máj 2009

tak ani sa moc necudujem ze brata nepocuva..aj ja mam starsieho brata a ties som ho nikdy nepocuvala a isla prec z domu aj ked mi to zakazal ked sme boli sami doma..a to sme boli casto sami dvaja doma..a ties ma nikdy nikdo neudrel..teraz spetne ked si to tak uvedomujem to bola asi aj chyba..(nie ze by som bola njaky zastanca trestov)mama bola ties taka ze mi vsetko dovolovala..podla mna robis chybu..ja som poznala takychto vela pripadov..nehovorim ze to musi byt pripad tvojej dcerky..ale skoncili tie deti zle..nevedeli co maju od dobroty robit..a mne tiez nechybalo vela skoncit tak..ver mi..raz za cas ked jej das facku alebo ked uz nehces ty tak aj brat..ver tomu pomoze to..moj nazor..

sofinka30
autor
4. máj 2009

ja si pamatam ked som bola v puberte,bola som pekny kvietok a nasi ma tiez nebili..len z casu na cas som schytala znenazdajky necakanu cez zobak a to mi pomohlo spamatat sa,ze asi robim blbosti.I ked musim napisat ze som vtedy krivo zazerala na nasich,teraz si viem uvedomit,ze to bolo spravne..facka znamenala nieco ako "STOP" a nasledny respekt.Takze urcite nie som zastanca nejakeho mlatenia do pubertaka ako vybit mu z hlavy somariny,ale ako ked sa uz nevie spamatat sam,suhlasim pouzit jednu vychovnu po zobaku na usmernenie.U nas to funguje.Len to musi byt ozaj az v krajnom pripade a nepouzivat ju casto,lebo keby je pravidelna,zostane otrepana,pubertak si na nu zvykne,dokonca ju moze ocakavat a potom sa to lahko prehupne do fazy,kedy si z nej zacne robit prcu ako moja sestra Lena..a to uz je rodic v koncoch a suci na pobyt v nejakom relaxacnom zariadeni.Ja sa zatial drzim...tak sa drzte aj vy 😀

tinka08
5. máj 2009

ja tiež nie som zástanca bitky ale tak ako hovorí sofinka, sem-tam jedna cez zobák ako stopka neuškodí. horšie však je, ak ten tvoj puberťák má 90kg, 185cm a ty si pri ňom ako malý jedovitý špunt.... 😅 stačí mu natiahnuť ruky pred seba a nedočiahnem. tak aspoň jačím.... 😀 😀 😀 tie decibely (dokážem ich značne zvýšiť) sú na nevydržanie. naposledy ma vytočil do nepríčetna na štedrý deň (chvalabohu, že tak zriedka), výchovnú som nemohla uvaliť, tak som po ňom hodila aspoň kvetináč. samozrejme,že som netrafila, ani som nechcela, ale bol z toho taký vyhúkaný - a ja tiež - že odvtedy funguje. 😀 😀 😀

dioliana1
5. máj 2009

ten moj starší pubiš už má vážnu známosť, asi už dospieva bo začína inak rozmýšľať 😀

tinka08
5. máj 2009

dioliana, tak na to netrpezlivo čakáme všetky 😀 😀 😀

sofinka30
autor
6. máj 2009

no ten moj je este vo vyske aku mam ja,takze problem trafit sa koli vyske nemam,skor ze zaujme obrannu pozu rukami co ma vytoci este viac a potom pridam volume i ja..ked je uz vazna znamost,tak to ozaj chalanov zmeni,ale ked sa 1.vazna znamost rozpadne,to tiez asi nie je bohvieco.to im zasibava zase inak..moj este vaznu znamost nema,ale je zalubeny do spoluziacky,ktora byva nedaleko a to uz som si vsimla ako sa sprava ked ide von,alebo nebodaj pride ta spoluziacka sem...fofry zuby umyt,nasprejovat sa,lieta po dome ako bez duse co si oblecie...no mam dost.minule za mnou leti kamoska s novinou ze "kristina je tehotna"..no a kristina je "frajerka"mojho 13 r.syna.viete si predstavit aky ma oblial pot a pochytila vnutorna panika az kolaps ked to na mna vyrutila ?tak som sa tichym nesmelym hlasom spytala aka kristina...sekany hlas sa mi stratil az ked mi povedala ze predsa jej dcera kristina...zabudla som ze sa tak vola jej dcera.nebyvame v tejto dedine dlho,takze mi to vypadlo...ide len o to,ze som si 1.krat zazila ten pocit,ked to naozaj pride.strach ked su to este decka..asi to bude taky strach,ked bude mat 16,aj 18rokov...a je asi jedno ci mame doma babu,alebo chlapaka ...doba je skazena a vsetko sa mi zda take posunute,co sa tyka dospievania..ja v jeho veku som sa este hrala s barbiou 😅 .. 😀 pekny dnik vsetkym

tinka08
7. máj 2009

no ten môj sa s tou svojou rozišiel. bola to láska ako trám, opil sa kvôli nej ako svi...a, lebo ho nemala rada. ešte sa chvíľu rozchádzali a znovu nachádzali ale je už koniec. asi sa tomu teším lebo to dievčisko klamalo bez mihnutia oka aj v mojej prítomnosti. zatiaľ som v kľude, ale dokedy keď na toho môjho najstaršieho letia baby ako včely na med? a ktovie koho mi nabudúce dovlečie domov?

katyl
8. máj 2009

Aj ja sa pripajam, Velke Zlaticko bude mat 12, vysoka je uz skoro ako ja, a mudra ako "radytelka zemegule"
niekedy je sranda, ale niekedy uz ja dobre penim, ked zahlasi napriklad na pokyn vylozit umyvacku a vyniest smeti: A to akoze fakt musiiiiiiiim? 🙄 a ked sa rozculim, tak povie"co sa rozculujes, ved vies ze to nakoniec aj tak spraviiiiiim" 😀

terezka044
8. máj 2009

tinka tak je fajn ze uz s nou nie je, vsak to predycha a bude dobre, najde si daku poriadnu, mozno to este potrva ale uvidis 🙂 no fesak je to tak sa nediv, ale neboj, snad ma dost rozumu 😀

katyl urob na nu taku grimasu ze "ano musissss 😝 " 😀

katyl
8. máj 2009

vsak vzdy urobim 😀
ale uz ma to vytaca, ked mame ten isty scenar uz asi 243 krat. Ale inak je zlata, prave je v takom obdobi, ked sa to u nej este lame, take to dievcatkovstvo a tym ze uz je velka. Napr uz si lepi plagaty, pocuva nejaku muziku, oblieka sa trendy aj sa tak cese, ale do vane si este berie barbiny a zavieratka 😀
A vecer sa chce vzda tulit a stiskat, na verejnosti uz nie, to je "trapne" 😀

terezka044
8. máj 2009

to je zlate 😀 ja som v 11 este robila pikniky s kamoskami na trave pred domom a sme si tam vymalovavali omalovanky 😀

dana27
8. máj 2009

baby mali ste pravdu!boli sme s muzom prec , spravili sme si take mensie volno a deti sme nechali same no a ked sme dosli potom domov tak bola sobota co som cakala ze dcerka bude niekde v dopleri 😀 ale na moje pocudovanie bola doma a ked som sa jej spytala ze preco nesla nikam tak na brata hodila taky vycitavy pohlad 😀 ,,potom neskor ked sme boli same doma som sa jej pytala ze co sa stalo a povedala ze dostala od neho a ze potom sa uz bala niekam ist.a dnes je piatok a ona je zase doma..takze asi to zabralo..normalne ju nespoznavam,, 🙂

blair
8. máj 2009

vidis ja som ti to hovorila! 🙂 presne sa viem vzit do jej situacie momentalne pretoze aj mne sa toto par krat stalo s bratom 😀 a prvy krat to teda bol ale sok..dlho som sa z toho spametavala.. 😀 🙂

katyl
9. máj 2009

terezka, ja este aj v 13tich 😀
dokonca som bola vodca partie takych mladsich deti z ulice, a behali sme po starom zahradnictve a patrali po mrtvolach..... 😀
dana, blahozelam, dobra vychovna metoda 😀 😀

tinka08
10. máj 2009

dana gratulujem.... 😀

terezka, teraz sa objavila na horizonte nejaká 19-ka. a ten môj bude mať ešte len 17. boooože, ja si asi budem musieť zadovážiť guľovnicu, tauris 9mm nestačí..... 😀 😝

terezka044
11. máj 2009

hehe ja mam doma m4 keby si chcela 😀 😀

katyl
13. máj 2009

no kocky, ako? Co maju nove vase ratolesti?? Nejake nove hlasky o trapnych mamickach??? 😀 😀 😀
Dajte nieco pre pobavenie 😀 😀

sofinka30
autor
17. máj 2009

nieco na pobavenie katyl?Mam iba 1 syna,ktory ma uz ine zaujmy a mna do nich nejak nezapaja,muza mam na tyzdnovke a ja sama a po 30-ke neviem ci sa vraciam k puberte,alebo rovno do detskych cias,alebo len nemam co robit...som trochu pacient tak sa mi nechce ani nikam behat...bude dost zabavne keby napisem ze sa idem hrat s barbiami ? 😅 Je tu niekto,alebo sa dnes unudim k smrti..

katyl
17. máj 2009

sofi, ja uz som tu 😉

katyl
17. máj 2009

aj moja ma ine zaujmy, ale dnes isla so mnou s kocikom na prechadzku. Ale mala samozrejme vidinu zmrzlinky a vinejky.. 🙂

sofinka30
autor
17. máj 2009

katyl nakoniec som sa nenudila,takze som tu az teraz.ale barbie som si obzrela 😀 .keby mam aj ja kocik,lebo nemam ist s kym ani len na prechadzku.som povedala muzovi ze ked nemozme mat babo nech mi kupi aspon babiku šušu.. no neudiera mi,to len z prce 😀 .a tvoja dcera nerada kocikuje?