Mám doma puberťáka. Je nás tu viac?

sofinka30
3. mar 2009

ahojte,som tu nova a mam doma pubertaka..dalsie babo po nom sa nam nepodarilo,takze je jedinacik a dost mu zacinaju vyrastat rozky.Zatial to uspesne zvladam,akurat chcem,aby mi napisali ine maminky zazitky z ich "vystrelkami".Moj chlapcisko ma skoro 12 a pol roka a nestacim sa niekedy divit-moda,ucesy..je to niekedy sranda.Som myslela,ze len dievcatam zalezi na obliekani sa.Zacali sa uz aj "chlapske"boje o frajerky..zaujme niekoho tato tema,ci vsetky mate este drobcekov ?

violetta195
19. apr 2014

Ja se netesim kdis mne otravuje pubertak 😎

gold22
29. jún 2014

Dievčatá, ja mám doma tiež pubertiaka 12 a pol ročného ale môj si vôbec nedôveruje. Neviem ako mu mám pomôcť, aby si začal veriť. Má problém nadviazať nové kontakty. Chodí na cirk. školu kde ich je v triede 9 spočiatku sa mu chlapci vysmievali keď nevedel napr. dobré hrať futbal a on si to tak vzal k srdcu, že odvtedy do lopty nekopne, ak má v škole odpovedať ale napr. zo slohu (čo si má napísať sám) bojí sa výsmechu tak radšej neodpovedá. Ak je to látka z knihy tak s tým nemá problém. Na sídlisku sú chlapci z inej školy, ktorých veľmi nepozná tak nejde ani von. Je mi z toho smutno ale neviem ako ho mám povzbudiť a naučiť ho dôverovať si. Bojí sa výsmechu .... .poraďte 😢

dioliana1
10. júl 2014

@gold22 skus ho dať na judo alebo karate, mojmu to pomohlo 😉

gold22
11. júl 2014

@dioliana1 ďakujem, na karate chodí už tretí rok ale chodí do iného mesta a on príde odcvičí a ide domov s tymi chlapcami sa tiež veľmi nekamaráti, ja som myslela, že budú mať nejaké súsredenia takže tak sa nejak dostane do kolektívu ale sústredenia nemajú, teraz cez prázdniny bol 1x vonku na bicykli inák je stále doma, a ja neviem ako mu pomôcť

ella555
11. júl 2014

@gold22 A co dat ho do nejakeho tabora, napr. denneho? Bude s rovesnikmi, nasmu sa to celkom pacilo. Inak aj nas sedi stale doma, aj niektori dalsi co poznam. ☹ A to sebavedomie, asi to chce zazit nejaky uspech a dopriat mu radost z toho, pochvalit ho. Niekedy mam pocit, ze my rodicia musime detom verit a oni potom uveria sebe, a ze skor tie nase obavy ich zneistuju.

cencula
15. dec 2017

Ja mam doma 14 rocneho pubertiaka. Z ticheho chalana, ktory skoro vobec nepapuloval, sa stal chalan urazlivy, ufrflany. Ja mu nieco poviem aby spravil / a to pouzivam slovicko prosim/ a on ma "1500" slov a otazok. S tym ma vytaca do vyvrtky. Ked pozera film on respektujem to, nerusim ho. Ked pozeram nieco ja v kuse by recnil. Ako ste o prosim Vas riesili vy?

ives77
29. nov 2018

Ahojte, chodí sem ešte niekto? Mám 16r syna a s jeho otcom sme rozvedený a vychovávam ho vlastne sama keďže moj terajší muž a aj jeho otec naňho kašlú a ja už veľa krát nevládzem. Syn je tvrdohlavy a aj ked mu niečo zakážem napr. že nemôže ísť von lebo má zaracha nerešpektuje to a aj tak odíde. No a potom keď sa vráti ja som ticho lebo neviem co mu mam nato povedať aby to potom nebolo ešte horšie.