Mám doma puberťáka. Je nás tu viac?

sofinka30
3. mar 2009

ahojte,som tu nova a mam doma pubertaka..dalsie babo po nom sa nam nepodarilo,takze je jedinacik a dost mu zacinaju vyrastat rozky.Zatial to uspesne zvladam,akurat chcem,aby mi napisali ine maminky zazitky z ich "vystrelkami".Moj chlapcisko ma skoro 12 a pol roka a nestacim sa niekedy divit-moda,ucesy..je to niekedy sranda.Som myslela,ze len dievcatam zalezi na obliekani sa.Zacali sa uz aj "chlapske"boje o frajerky..zaujme niekoho tato tema,ci vsetky mate este drobcekov ?

sofinka30
autor
3. mar 2009

😠 nemdrazdi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mata !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! lebo idem do ulic na lov

mata2
3. mar 2009

ty lovkyna 😀 😎
a co chces ulovit o pol desiatej vecer v obci z 300 obyvatelmi? 😀

sofinka30
autor
3. mar 2009

trubka ved srandujem..radsej sa dam oplodnit umelo..alebo sa uvidi-buducnost..tak ja tu na dnes koncim,majte sa krasne a sladke sny zelam vam aj vasim stasim aj mladsim 😅 pubertakom..papa

tinka08
3. mar 2009

ahojte, môžem sa pridať? doma mám tiež vzorku pubertiaka a teda tiež sme preskákali všeličo. aj horšie aj lepšie. už sa sním naťahujem sladké 4 pubertálne roky a marí sa mi, že to dostáva aj rozum.

dioliana1
3. mar 2009

náš je rovnako bláznivý ako jeho otec včera si zobrali že si kupia športiaka a v pitok idú už obzerať a kúpiť... 😕

tinka08
3. mar 2009

no tak to máš dobré... kto je väčší puberťák?

tomaslavka3
3. mar 2009

tak ja som si uz uzila a uzivam a ked vyrastu male,to uz sa ani nevyjadrujem.

tinka08
3. mar 2009

tomaslavka3, tak to ti verím, to bude brutálna presilovka. u nás tiež niečo podobné...

tomaslavka3
3. mar 2009

tinka u vas sa buu predbiehat,ktoreho to skor slahne.Vies co dcera10r.to asi este nieje puberta,alebo je?Stale zundre,ze len ona vsetko musi robit,ked jej zabudnem dat na dobru noc pusu pride zduta,ze som na nu zabudla,v skrini jak po vybuchu

tinka08
3. mar 2009

no môj najstarší začal s pubertou v 12-tich práve zdúvaním a úspešne ma tým štartuje až doteraz. ale puberta má aj plusy: keď sa mu začali páčiť kočky, začal sa sprchovať aj 2xdenne.

tomaslavka3
3. mar 2009

ano hlavne u nas funfuju ruze,spirala spreje.Rano nemam moc casu na nu si vsimat.No a zo skoly sa pride uz z monoklami od spirali 😀

tinka08
3. mar 2009

tomaslavka3, teeeda ty máš nádherné deti, od najmladších po najstaršiu. ako to zvládaš s 3-čiatkami? ja som hotová z tých mojich dvoch menších a do toho bonus - puberťák. ale musím povedať, že sa v rámci možností snaží pomáhať.
čo manžel na ten babinec 😀 😀 ?

tinka08
3. mar 2009

na špirálu si ešte musím počkať... 😉 make up fičí ,tak to je puberta 😝

tomaslavka3
3. mar 2009

tinka-mas teraz tie dve,tak si vies predstavit,co to musi byt u nas.Trojicky zvladam,niekedy som rada,ze je vecer7hod a idu spat.Oni niesu zle,len keby tak nehucali a nepistali.Sme od nich strasne ohucany,inak horsie je s velkymi detmi ao s nimi tromi.A co muz?to je uz normalka,ze ma tolko bab jemu to ani nedojde.

tinka08
3. mar 2009

ale aj tak, tie praktické veci... napr. 3 autosedačky... ja mám problém s veľkou a malou a sú len dve... papanie...
predpokladám, že ti staršie pomáhajú 😅

jarus74
4. mar 2009

jenna ano vsetko som to porodila ale mala som z toho 3cisarske p.

mati netrafilo by ta 🙂

jarus74
4. mar 2009

tomaslavka mas peknucke deticky a tie trojicky cmuk 🙂 na spapkanie 🙂

jenna7082
4. mar 2009

a to si vsetko akoze pohodka planovala jarus? ja mam normalne dost, ta to musi asi strasne bavit 😅

inac kedysi som ich aj ja chcela aspon 5 ale uz ma to preslo...aj to tretie uz prislo akosi tak ze ani velmi nie cielene 😅

tinka08
4. mar 2009

jarus74, snímam pred tebou klobúk. ja mám dosť s 3-mi deťmi. toľko detí a z toho 2 puberťáci. puberťáci sú ok ? pomáhajú?

jarus74
4. mar 2009

jenna boli planovane a chcene 🙂

tinka pubertiaci pomahaju ale maju aj svoje vrtochy obcas ved to urcite poznate hlavne ktore mate deti v takom veku 😎

greta24
4. mar 2009

Tinka, tvoj pubertak je ako moj - nonstop zduty, ale v kupelni je hodinu a pol !!!!!!!!! 😝

tinka08
4. mar 2009

jarus74 mne ten môj tiež pomáha, síce občas so zdutým ksichtom - ináč sa to nedá vyjadriť - ale prádlo vyvešia, umývačku naloží, vyloží, keď treba tak je so Saminom a ja sa venujem Tamarke. pomáha aj pri kúpaní. keď bol
manžel na služobke tak dokonca dobrovoľne zrušil rande, aby mi pomohol... 😎

greta24 kúpelku má na poschodí, vidím to len na vodnom, stočnom 😀 😀 😀

ako vaši pubiši prijali správu o tehu?

jarus74
4. mar 2009

tak toto maju ai rovnake pubertiaci s kupelnou 😀 tiez to tam moji obyvaju dost dlho a este dlhotecuca voda pri tom.

tinka moji dvaja hlavne ficia v pomahani ked nieco chcu 😝 ale su zvyknuty pomahat lebo moj muz je na cestach lebo je vodic kamionu 😎 ale zas sa nezoderu ved by vykrikovali ze ich len vyuzivam a to zas nie 😅

tinka08
4. mar 2009

jarus74 tuším sú všetci rovnakí - zdutí a komunikovať sa s nimi dá iba ak niečo potrebujú 😀 😀 😀
ale majú svoje svetlé chvíľky, ten môj sa dá dokonca aj občas objať a pritúli sa... asi ako 90kg medveď 😀... samozrejme len keď nás nikto nevidí 😝 .

tomaslavka3
4. mar 2009

tinka-tri sedacky sa zmestili,a s tymi praktickymi vecami najradsej pomaha ten koho najviac plieska.Jak tak idu trojicky zozrat a jek sa nechce musim pohucat a potom musia aj so zdutou hubou,potom vicitky,ze to kvoli trojickam a ja im,no tak uz len to je robota trosku sa pohrat s detmi,nic viac,druhe deti musia dojit kravu,vyhodit jej hnoj a ist ju zobrat z pase.

tinka08
5. mar 2009

ja mám tiež o 15 rokov mladšieho brata a keď som ako puberťáčka chcela ísť s babami von tak som najprv musela porobiť domáce práce - žehlenie, upratovanie, riady...bla, bla, bla...
teraz chápem moju maminu, rôčky robia svoje - ona rodila v 40-ke - ale aj tak sa snažím čo najmenej Filipovi podmieňovať chodenie za kamarátmi a kamarátkami. veď tie decká máme my s manželom a nie on. a ono to funguje. sám sa ponúkne ako mi môže pomôcť 😎, občas ma dokonca uprednostní pred kamošmi keď vidí, že som grogy a ostane doma mi pomáhať... 😎 . síce občas štrajkuje pri dohodnutých pravidlách ale aj my máme občas "svoje dni" 😅, nie?

miroslava72
5. mar 2009

Ahojte kocky
Mozem sa k vam pridat?
Mam doma tiez pubisa,nastastie to s nim moc nemava.Sem-tam ma nejake vrtochy,ale da sa.
Najviac sa oduva,ked mu poviem,ze si ma upratat izbu,ci sa nehanbi vodit si tam kamosku.Tak to su potom ofuky a kopec reci okolo toho.
A co sa tyka druheho tehotenstva,tak sme sa ho na to s priatelom pytali,ci mozme,co na to povie.On suhlasil a dokonca chcel sestru,co sa mu splnilo a ked treba tak ju i povozi, povaruje.Je rad,ze ju ma,chvalil sa i v skole,ze cakame a spoluziacky boli malu aj u nas pozriet.
Ale tiez ako pise tinka08 nezatazujem ho malou.Je to predsa nase dieta,my s priatelom sme ju chceli.

tinka08
5. mar 2009

miroslava72 presne to isté s upratovaním... 😠
ale musím sa pochváliť , že aj náš Filip 😀 sa krpcami chváli, dokonca na nich lapá baby na nete, kde si ich zavesil a úšpešne 😀 😀 😀
je pravda, že my sme sa nepýtali či môžme 😝 ale zobral to porozuhodne prispôsobivo, zahlásil, že nech je detí ako smetí, aspoň bude mať voľnejší režim a nebudem na neho toľko striehnuť... ako sa mýlil 😀 😀 😀 ...

dioliana1
5. mar 2009

moj velkáč neupratuje ale sklada bordel na kopy, a pubiška ta upratuje len ked už sama vidí že sa nedá pohnúť...

pensadorcallisto
5. mar 2009

Joooj... Kde su tie zlate casy??? Hahaha... Ja mam 26, ale este zivo si na to obdobie spominam... A hlavne na mojho brata, ktory si farbil vlasy na cierno, geloval a dbal o svoj look... Takze to fakt nepostihuje len dievcata... hahaha... Ja som naopak bola kludas pri knihach...