Mám doma puberťáka. Je nás tu viac?

sofinka30
3. mar 2009

ahojte,som tu nova a mam doma pubertaka..dalsie babo po nom sa nam nepodarilo,takze je jedinacik a dost mu zacinaju vyrastat rozky.Zatial to uspesne zvladam,akurat chcem,aby mi napisali ine maminky zazitky z ich "vystrelkami".Moj chlapcisko ma skoro 12 a pol roka a nestacim sa niekedy divit-moda,ucesy..je to niekedy sranda.Som myslela,ze len dievcatam zalezi na obliekani sa.Zacali sa uz aj "chlapske"boje o frajerky..zaujme niekoho tato tema,ci vsetky mate este drobcekov ?

sofinka30
autor
5. okt 2009

cauko aj u nas v pohode..jurko prqve prisiel zo skoly a dal si obed ako vzdy a teraz chniape vsetko co uvidi..a to je zas na debatu.je pravda,ze ked su decka v puberte,jedia ovela viac,alebo len moj juraj trpi "chutami" vsetkeho druhu a cim bohatsi vyber tym lepsie a nehladi kombinovat polievku a na to puding a hned salamovy chleba..normalne ma prechadza zrak niekedy..nema nadvahu,ani nie je chudy.je taky akurat,len to nechapem kde sa to do nho vsetko zmesti a ci to je tymi hormonami..a teda normalne ...tiez prajem pekny dnik 😵

katarinka1107
5. okt 2009

tak mas doma Jurka chlapca hôrneho 😀 ani tucny ani chudy 😀

sofinka30
autor
5. okt 2009

nooo ,riadneho pažroša chlapoša 😀

anaret
9. okt 2009

ako to ide? naša išla dnes na disku, tak mám trošku obavy... ako bolo dobre, keď bola malá a spala v postieľke...tiež to takto prežívate - teda mamky starších detí???

ada32
10. okt 2009

my diskoteky zatial neriesime.
ale pili mi usi preco nemoze uz niekedy na noc zostat doma sam ked niekam ideme a mame tam prespat.
neda si vysvetlit ze proste nemoze.

mata2
13. okt 2009
sofinka30
autor
14. okt 2009

😀 😀 😀 výstižnééé 😅 ..

katarinka1107
14. okt 2009

🙂 ahoj 😉 tak diskoteky, my nastastie len skolske , ale toho sa aj ja bojim 😝 ked zacne , a mozno ju to ani nechyti (aka naivita) 😝 😀

sofinka30
autor
14. okt 2009

moj uz mal napady ako ist do restauracie kde su diskoteky.samozrejme som mu povedala,ze ma este len 13 a ze to urcite nie..a zas "ALE ved ja som uz dost velky..,uz sa tolko o mna neboj,ja sa viem o seba postarat..a podobne dospelacke reci.. 😝 ..takze uz ho to chyta.ozaj od kolkych rokov schvalujete pustit dieta na diskoteku ?bola som dost sokovana,ked som na tej restike bola ja a "bavili" sa tam decka vo veku 14-15 rokov.normalne do noci..len som zobacik otvarala.teraz neviem ci je to chyba rodicov,alebo som ja zaspata.

anaret
14. okt 2009

sofinka, naša nechodí pravidelne - zatiaľ bola len 3x a aj to sme išli autom pre ňu...

ale viem,že chodia decká mladé 14- ročné a v mestách je to možno aj mladšie... nemám z toho dobrý pocit, ale viem, že ju celý život nemôžem držať doma...

katarinka1107
15. okt 2009

baby neplaste, ze 14-15 a disky, ale to je asi normal, nie si zaspata sofi, to by som bola aj ja asi 😝 My mame obdobie kludu ako sa tesim 😉 😉

ada32
15. okt 2009

mata 😀 genialny clanok.
zajtra to vytlacim a vycapim synovi na dvere 😀 😀 😝
kazda veta je pravdou

sofinka30
autor
16. okt 2009

adi ale potom sa tym bude obhajovat ze to je predsa normalne,takze to "pubertactvo"znasobí 😅 .ja som to preto mojmu radsej ani nedala precitat,uz pocujem tie odpovede 😀 😀 na vsetko.minule som cestovala busom a na 1 zastavke nastupovali decka zo skoly a medzi nimi 1 stara teta..ludia mna tak dvihalo na tom sedadle..oni ju skoro prevalcovali a este tie poznamky..a ona chudak teto mala,stara..len tak smutne pozerala z davu a tie decka nie ze by ju pustili a potom sa mozu tlacit kolko chcu,ale ju normalne isli vytlacit na koniec.a ta pani im aj povedala,ze nemaju ziadnu vychovu atd...ste mali vidiet poza jej chrbat tie posmesky a šušušu do ucha s rehotom.som myslela ze zasiahnem..no ale som sa zdrzala.to si myslim,ze je tiez pubertou,ale aj vychovou..teda hlavne vychovou..no hnus 😠

anaret
16. okt 2009

sofi, keby si sa ozvala, nadali by aj Tebe... také niečo sa už stalo...

vieš, možno je to aj výchovou, ale ak sa aj nájdu nejakí dobre vychovaní jedinci, radšej sa zaradia do davu tých horších... ved si predstav, keby niekto tú pani pustil a povedal: teta, nech sa páči! tak ostatní by to mali na posmech a viem si predstaviť tie blbé komentáre... a tak sa aj tí slušní - aby zapadli a stratili sa v dave- radšej prispôsobia väčšine...je to smutné, ale taká je realita...

sofinka30
autor
19. okt 2009

anaret mas pravdu,tak to je..toho sa bojim aj ja.ze sa bude chcet jurko "zaradit" a to co som ho ucila od mala zostane zabudnute.. toto som nasla-zaujimave citanie. http://www.casopis.markiza.sk/lifestyle/extra/4...

anaret
24. okt 2009

sofi, celkom fajn článok, stojí za to zamyslieť sa nad ním, veď častokrát človeku ujdú nervy a zlyhá trpezlivosť...

ada32
24. okt 2009

anaret - zobrala si mi slova z ust.presne to som chcela napisat.k tym pubertakom v MHD

anaret
25. okt 2009

ada a ako vychádza tvoj pubertiak s mladším súrodencom? lebo ako občas počúvam iných, puberťáci často ignorujú aj ich...u nás je to zatiaľ o.k., aj keď je veľký rozdiel medzi nimi, majú sa radi...

ada32
26. okt 2009

zatial super.ten maly ho zboznuje ,lebo spolu robia samu divocinu,hadzu sa do postele a tak.
ppodla mna horsie to bude o take tri roky,ked malinky uz bude mat takych pat rokov a velky 15 a bude chciet sukromie....

momka
26. okt 2009

Mňa by zaujímalo, na aké krúžky chodia vaši pubertiaci, resp. aké mimoškolské aktivity majú a koľko času trávia denne pri počítači.
Ten môj nechce chodiť na žiaden krúžok, pri počítači má dovolené max 3 hod. denne.

katarinka1107
26. okt 2009

momka nasa ma tanecny2x a divadekny +chodi von s kamoskami, ale to su take dobre babulky, tak sa nebojim

anaret
31. okt 2009

momka naša má tanečný 3x do týždňa, počítač našťastie v poslednom polroku je v pohode, pobehá po nete, odpíše, takže už to nerátam na hodiny - dúfam, že sa to nezhorší....

ada32
31. okt 2009

ja som pocitac v tyzdni zatrhla uplne.od piatku do nedele ma 5 hodin denne dovolene.
aj tak sa to snazi obist ako sa len da. 🙄
chodi 3x tyzdenne plavat ale cas si potvora najde vzdy.
lame ma kazdy den,skusa kolko vydrzim,normalne nevladzem uz bojovat niekedy.

ikke
1. dec 2009

havedka • Dnes o 10:47
Mile mamicky mam dve deti 13 a 15 rocne,mam velke problemy s ich vychovou,stale sa len hadame,su drze,trucovite,lenive,som z toho uz nestastna,nechcem aby sme sa stale hadali,uz neviem ako dalej

jabjunka • 4d • Dnes o 10:58
Nedá se to jinak,než to přežít.Oni nejsou jen "drze,trucovite,lenive",ale taky citlivější ke všemu okolo.
Jednu pubertu sem přežila,druhou procházíme a ještě mě dvě čekají.Chce to,pokusit se je pochopit.V tenhle okamžik mívají pocit,že už jsou "skoro dospělí",ale pořád jsou to děti.
Nebudu mít asi žádnou konstruktivní radu,jen snad řešit všechno s chladnou hlavopu.Já když už nevím kudy kam,otevřu si lahvinku vína a dělám slepou a hluchou,prostě vypnu.Ještě ze mě není alkoholik 😀 ,ale jak píšu,čekají mě ještě dvě další puberty. 😝

kubaka • 2d • Dnes o 11:02
ha ha - mám taky doma puberťáka a obávám se, že s výchovou jsme dávno skončili. teď už můžeme jen lehce, nenápadně korigovat, být nablízku, respektovat je a ochotni pomoci, když si řeknou o radu a pomoc, dávat bacha, aby se někde nezapletly a doufat, že jsme je vychovaly tak dobře, že tímhle obdobím projdou posilnění a vyloupnou se z nich rozumní, moudří mladí lidé.
Hádat se nemá smysl - akorát bychom je otrávili - nechat je víc vklidu. Pubertou si musí projít samy, to je prostě jejich jejich zkušenost. 🙂

filipal
1. dec 2009

fiha, presunuli nam pubertacku temu, ale nejako ju nemozem najst...

dioliana1
1. máj 2010

Moj pubiš sa rozišiel s ročnou známosťou a pubiška trojmesačnou...konečne chvílu klud... 😀 😀 😀

dioliana1
1. máj 2010

chodí tu niekto?

filipal
1. máj 2010

Dio, ja som tu uz raz bola.... 😉 tiez mam takeho jedneho pubertaka.... 😝 😅

ty ich mas teda dost! klobuk dolu!

petra89
25. máj 2010

ja len tak od veci... katarinka1107, ty si napísala, že možno to tvoju kočku ani nechytí (diskotéky) a že aká naivita...

vieš čo, nádej tu je :D mňa diskotéky nikdy nechytili... bývam kúsok od BA ale na žiadne diskotéke som tam ešte ani raz nebola a to mám už po dvadsiatke :D takže, nádej fakt je 🙂) niektoré dievčatá majú aj iné záujmy ako disko :D

(sorry, že zasahujem do debaty, to ja len tak - na povzbudenie) :P

katarinka1107
25. máj 2010

Ahojte . 🙂 petra89 , no ja som to myslela, že snaď ju to teraz nechyti mala 11 v decembri 😀 😝 . a mozno bude jak ty 😉 😉 a kludne zasiahni a povzbudzuj 😉 😉 Tak inak momentalny stav je , že je celkom kľud , nájde sa pari výnimiek, ale da sa . Svojho o 8r mladšieho brata naďalej učí blbosti, ale predycham , dohovorím , pripadne zrevem 😀 😀 😀 Ako sa darí ostatním maminkám ....??