Mám doma puberťáka. Je nás tu viac?

sofinka30
3. mar 2009

ahojte,som tu nova a mam doma pubertaka..dalsie babo po nom sa nam nepodarilo,takze je jedinacik a dost mu zacinaju vyrastat rozky.Zatial to uspesne zvladam,akurat chcem,aby mi napisali ine maminky zazitky z ich "vystrelkami".Moj chlapcisko ma skoro 12 a pol roka a nestacim sa niekedy divit-moda,ucesy..je to niekedy sranda.Som myslela,ze len dievcatam zalezi na obliekani sa.Zacali sa uz aj "chlapske"boje o frajerky..zaujme niekoho tato tema,ci vsetky mate este drobcekov ?

zabka8423
17. feb 2012

@maminuska ano, presne tak. ale neviem, ci ja budem tak vediet pristupovat. nasi boli taki, ze mamina ta prisna, otec ten benevolentnejsi, tak sa vlastne doplnali. proste a mali sme urcene najsne hranice, inak by bolo zle. a pritom tiez sme sa bavili o vsetkom, mali pochopenie. ale boli v udavani hranic nekompromisni. a ja som aj vdacna...

maminuska
17. feb 2012

@inkinka aha, no ale budovat vztah na benevolencii ..... no neviem , ja s rodičmi nemám bohvieaký vztah ale to bolo o nekomunikácii medzi nami , neprejavovaní si nejakej náklonnosti a citovom vydieraní.
Ja sa mojim detmi bavím o všetkom , skutočne o všetkom , vela sa rozprávame ale ja teraz darmo budem hovorit a vysvetlovat synovi aké je vzdelanie dôležité pre jeho další život, momentálne on je v pozícii že nevidí a nepočuje, a preto potrebuje v tomto nejaký smer a bohužial bez toho stráženia a naháňania to nejde.
Dnes prišiel zo školy , zastavil sa v kuchyni a povedal :
Mami dáš mi jest prosím , dnes som nemal dobrý lup 😀, začali sme sa smiat ako blbci, vystískali sme sa , dobrá nálada nám vydržala hodinu a už zasa sere, zbieram veci po nom po celom byte, tam ponožka, tam druhá , slipy na zemi na chodbe, ale som to zobrala práskal mu to na zem do izby.

inkinka
17. feb 2012

@maminuska uplna benevolencia samozrejme nie, ale vyvazena vychova, to je vsak velmi tazko dosiahnut, u kazdeho je to tazisko posunute trochu inam 😉 mne osobne toto pripada ako velmi tazka uloha, tazsia, ako naucit dieta jest prikrmy, odplienkovavat a pod., vychove starsich deti sa uz nevenuje na mamickovskych forach taka pozornost. Aj ked v tomto je radit niekedy velmi tazke. Je dolezite, imho, citit, ze pod tym hnevanim a vycitkami je dovera a laska 🙂

zabka8423
23. feb 2012

@maminuska mna tak srali doslova obaja vcera. neviem, ci mali svoj den, ale to bolo hrozne. hadky, vycitky, potom mi maly zavalil, ze mala vzdy dostane vsetko, on nedostane nic, ona zje kolko salamy a on nie, reku sak jedz aj ty. a na to mi zahlasi, ze ale ja uz nechcem, proste on sa rozculoval na tom, ze mala si dala viac ako on, jaaaj, neviem si predstavit co bude o par rokov.

mirulka147
11. mar 2012

ahojte tiež mam doma 15 ročnu pubertiačku stale je zduta doma nič nepomože len ked to dostane príkazom uznava len svojich kamaratov čakam tretie babo a som doma na rizikovom takže mam sama zo seba stresy ako to dopadne a ešte sa musim zlostiť aj s nou snažime sa s nou rozpravať ale ona jednym uchom dnu a druhym von

maminuska
11. mar 2012

@mirulka147 podla mojich skuseností rozhovor nepomôže, jednoducho len povedat že takto to bude a inak nehrozí. Ja som sa snažila s ním hovorit, teraz to poviem a zároven poviem že nediskutujem o tom , ofučí sa a za chvílu príde a bude klud.

mirulka147
11. mar 2012

@maminuska aj mne sa zda že inač sa neda kym sa viac snažim byť tolerantna tym sa mi to viac vrati v horšom

maminuska
11. mar 2012

@zabka8423 ja s mojím synom bojujem nonstop, včera oslavoval narodky a chcel tam že detské šampanské a normálne šampanské , že si to zmiešaju a že to bude kompromis . 😲
Ako v 12 rokoch robit kompromisy s alkoholom , no som zvedavá čo by na to povedali rodičia keby im deti povedali že sa u nás pili aj normálny šampus. vykrikoval mi kadečo , prestal s tým až keď som mu povedala nekompromisne že ešte pol slova a môže obvolať kamošov že nikam nemusia chodit lebo sa to ruší.
Manžel má strýka psychologa( dobrého psychologa ) a ten povedal že : malý dvorek veľký bič.
Deti potrebuju v puberte hranice , jasné hranice a jasné tresty za porušenie hraníc.

zankagalvankova
30. júl 2012

@sofinka30 ahoj..aj ja mam doma 12r.ale dceru.bolo to kludne tiche dievčatko no teraz sa nestačim čudovat čo sa s nou deje..chcela bračeka aby nebola sama tak sa stalo ale je to ešte horšie..ako to zvladaš ty?ja už niekedy neviem čo s nou..nič na nu neplati..niekedy je zlata ale ked to na nu pride je to horor...

xlucia
30. júl 2012

@maartinkaa obdivujem ta, ty to mas doma 4x 😲

ajka1111
5. aug 2012

Baby to já mam doma pubertiakov dvoch ( občas si myslím, ze muž je najvacsi pubertiak), tak to si viete
predstavit. Minuly tyzden som bola sou starším ( 17) v tetovacom studiu na piercing. Aka som Bola cool 🙂
Viete on je rocker, Maju aj vlastnu skupinu, tak co som mala robit. Mal cool 🙂 🙂 darcek k meninam Jakub.
Co sa týká kupelne, tak to som už dávno rezignovala. Zo siedmich polic moja je iba jedna, dajme tomu ze cela
Peknu noc

riverparkdanceschool
6. feb 2013

Milí rodičia, rastú Vám Vaše deti ako z vody? Aj oni sú už vo veku, keď chcú mať svoj vlastný štýl, tancovať Hip Hop? V našej tanečnej škole svoje tanečné hip hopové cítenie môžu prejaviť na otvorených hodinách Funky Hip Hop Teens každý piatok o 16:00 so skvelým hosťujúcim lektorom JOELLOM z Londýna.

alfica
12. mar 2013

ja mám 13 ročného mládenca a nestačím sa čudovať čo povymýšla ,do šiesteho ročníka učitelka nevedela,že ho má v triede a teraz ma volá každú chvílu na pohovor ☹ naposledy rozbil v škole na záchode takú malú flaštičku ,ktora zamorila celé poschodie ...také hovadiny si chodí kupovať do Fórov...

denne73
1. nov 2013

Mam problemy so st. synom ma 17 a jeho spravanie je uz na mna neunosne. Ma frajerku s kt.travi povedzme kazdu sekundu. Jasne ze jej mamka kt.je sestr.na psychiatrii je jeho idol pretoze ona vsetko chape, nic nezakazuje... Ved jasne skocila do druhej puberty lieta po baroch a jej mm maka v Holandsku a posiela jej prachy. Minule po hadke sa zbalil a odisiel k nim byvat na tyzden. Ja sim len musela verit ze je ozaj tam a nie pod mostom pretoze dama mi nedvihala telefon a vobec mi neoznamila ze Sebo je u nich. Na to vsetko tam dostal vysoke horucky a madam matka mu nasadila Duomox 1000. Mam toho dost, a Duomox ma samozr.alergiu este ze mi ti do telef.priznal. Klusal k doki a dostal nove lieky. Ked som sa vcera nedrzala a vykricala som mu ze ta ci ju tolko zboznuje ta matka jeho holky je obyc.kurv..tak mi splechol do tvare ze viac neni moj syn a odisiel. Jasne ze sa nevratil.... Chcem sa opytat viem ji.nejako riesit cez sudy,to ze podala AtB. Vobec na zly vplyv na moje dieta. Musim ju stopnut. Ja tam nemozem razne zasiahnut zr stop frajerka On je iny este by si nieco urobil.

silvia07
1. nov 2013

@denne73 okrem toho, ze ma frajerku, tak robi nieco ine zle???...si nenapisala....podla mna nemas co urazat matku frajerky, nech je aka chce....to potom iba seba zhodis v jeho ociach
Moj mal tiez v 17 frajerku a ja som bola naopak rada, ze chodi s nou a nie s nejakou partiou
A ked ti jej mama nedviha mobil, nemozes tam zajst a porozpravat sa....ze sa ti nepaci, ze tam spava

simkarobkova
1. nov 2013

@silvia07 ja som sice mlada standa, ale musim uznat, ze si navrhla velmi rozumne riesenie..

denne73
1. nov 2013

@silvia07 ja viem povedala som to v hneve a vlastne úpravdu lebo je taka už som si ju preklepla. No mne nevadi že ma frajerku je dobre dievča toto neriešim riešim jeho spravanie ku mne. Debata : Neotvaraj si pysk na jej matku nepoznaš ju. To kde sme??? toto by som si ja nikdy nedovolila ku svojej matke. Okrem inehoneprespava doma ked sa mu zachce tak ostane u kamarata aspon že mi už napiše sms.

denne73
1. nov 2013

@silvia07
@simkarobkova
Može ale to nikam nepovedie. Ona je tak labilna či ako to nazvať že ked zisti aký je doma Sebastian tak mu zakaže stretavať sa jej dcerou a toto mi moj syn už neuniesol. Tato možnosť ma samozrejme napadla hned ja niesom mlada šťanda už mam čo to za sebou a verte že je to moc komplik.situacia. Aj ja som rada že je s tou holkou a nie s partiou ale odtial potial

silvia07
1. nov 2013

@denne73 je zalaskovany a bude si ju obranovat....ked vravis, ze frajerka je fajn, tak zavolaj domov ku vam na caj a porozpravajte sa spolu..
Ak syn uvidi, ze nemas proti nej nic a spolu vychadzate, aj on bude kludnejsi a urcite si ta nedovoli pred nou urazat 🙂
Skus navrhnut kompromis, ze nech nechodi po nociach, ale ze sa mozu u vas napr. vecer divat na telku a potom odprevadit frajerku domov.....a ozaj, ta ma kolko rokov?

denne73
1. nov 2013

@silvia07 silvia frajerka ku nam chodi a snou vychadzam fajn tam problem nie je. ma 17,r. keby u teba prespal frajer tvojej dcery napr, týzden ty by si neinformovala jeho matku ked mas na nu kontakt??? Neviem skusim sa snou stretnuť

silvia07
1. nov 2013

@denne73 no niektorym rodicom to nevadi, hlavne, ked si mladi nieco vymyslia a prikraslia okolnosti 🙂 .....napr. ze tebe to nevadi a suhlasis, pripadne nie si aj tak cely tyzden doma a pod 😀

gabikkas
1. nov 2013

zdravim vospolok...necitala som celu diskusiu, tak neviem ci tu nie je odporucana kniha, ani nie, tak skuste pozriet...http://www.littera.sk/index.php?action=obchod&s...

denne73
1. nov 2013

@gabikkas nejde mi to otvorit

gabikkas
1. nov 2013

@denne73 mne to ide...neviem v com to je...ale skus si dat do googla nazov knihy "Ako hovorit, aby nas tinedzeri pocuvali"

denne73
1. nov 2013

Dakujeeeeem

gabikkas
1. nov 2013

@denne73 nemas zac, mam od nich dve knihy a su fajn, mne velmi pomohli, ale ja este nemam pubertacky 🙂 len take mini pubertacky vzdorovite 3.5rocne a 1.5 rocne...kontretne mam "Ako hovorit, aby vas deti pocuvali" a "Surodenci bez rivality"

veroveronika
14. nov 2013

🙂 aj ja mam doma pubertaka 🙂 je to sranda, no 😀

sasulia
19. nov 2013

správa sa celkom dobre a to len pre to lebo otec je prísny ked mala frajera vykrical ju takze je celkom v norme len to bolo ze ona si holila podpazusie a on jej povedal nech to okamzite polozi....... ja som radsej milsia no s barbarkov mam problemi lebo je rozmaznana ☹ 😒

miriamkac
25. feb 2014

Ahojte maminy.
Chcem Vás poprosiť hlavne tie, ktoré majú doma deti v tom "aktívnom" veku, prípadne sa opýtať aj ich samotných, čo by povedali na tento druh boardingu:

https://www.youtube.com/watch?v=TDNufcfCndU


Rada by som poznala názory Vašich detí, ale aj Vás ako rodičov.

gitusss
16. apr 2014

chcem sa spýtat máte niekto skúsenosť so sexuálnym obťažovaním cez internet vášho pubertiaka resp. pubertiačky