Mám dovoliť 13 ročnej dcére oholiť si ruky?

petruska573
12. apr 2015

Dobrý deň! Mám dovoliť svojej 13-ročnej dcére oholiť si ruky? Má zo svojich rúk komplexy a hovorí, že nemôže ani nosiť krátky rukáv. Snažila som sa ju upokojiť, ale ona namieta. A nechcem aby sa strápila. Mám jej to dovoliť? Ak hej, tak je podľa vás lepšie nech si ruky oholí žiletkou, epilátorom či niečim iným? Ďakujem!

tomiholjubavi
12. apr 2015

@petruska573 neviem..ale treba ratat s tym, ze ked si zacne holit nejaku cast tela, porast jej tam bude rast ovela rychlejsie, hustejsie a tmavsie...ak to neni katastrofa, ani by som s tym nezacinala.

zabina27
12. apr 2015

urcite jej nedovol holit si to, skor nech si vytrha strojcekom alebo voskom, ved po holeni bude mat strnisko. ja si depilujem voskom, aj ked uz davnejsie som to nerobila, vacsinou mi stacilo 2x do roka, cez leto, presne kvoli kratkym rukavom

janinah
12. apr 2015

nie,radšej ju vezmi ku kožnej lekárke a ona jej vysvetlí možnosti,ak to má ozaj také hrozné...

bakiska
12. apr 2015

Určite jej to dovoľte, holenie je normálna vec... x žien si holí aj ruky.., ja som sa začala holiť tuším už v 12stich... podľa mňa je dobrý veet gél a ma pokoj mesiac ... keď jej vadia tie chlpy tak preč snimi

adkat13
12. apr 2015

rozhodne jej to dovoľ. snáď nechceš, aby sa musela hanbiť a mala z toho komplexy... ale žiletkou radšej nie, musela by to potom robiť každé 2-3 dni. najlepšie je u kozmetičky horúcim voskom. nie je to síce veľmi príjemné, ale je to hotové raz-dva, chĺpky časom zrednú a vydrží to niekoľko týždňov...

pribinak
12. apr 2015

A skôr nejaky prípravok na zosvetlenie chĺpkov? Navštívte aj kožnú

dankaa78
12. apr 2015

Je to naozaj take vazne?

zabina27
12. apr 2015

@tomiholjubavi ked depilujem voskom, nerastu mi na rukah chlpky ani rychlejsie, ani hustejsie, ani tmavsie, proste mi postupom casu dorastie to, co som mala, ale trva to dlho a rastu cez jemne chlpky, ktore mi nevadia ani v kratkych rukavoch

monika77kol
12. apr 2015

Urcite Nie holit.zoberte ju ku kozmeticke,tam jej spravia depilaciu voskom.

lulistek
12. apr 2015

Suhlasim s dovolenim jej to ale tiez nie som za ziletku, skor iny sposob. Bude spokojna a aj ty. nie je to nic strasne. kazdy sme iny a deti v tomto veku vedia byt hnusne, staci ze len povedia nieco na jej ruky a bude nosit aj cez leto dlhe rukavy, potom sa jej budu aj za to smiat.. radsej to vyrieste takto ;)

petruska573
autor
12. apr 2015

@bakiska A ako funguje ten veet?

adkat13
12. apr 2015

áno, aj ten veet gél je fajn, a vyjde to lacnejšie, ako u kozmetičky, len to chce trošku praxe. ale keď sa to naučí (prípadne jej to môžeš robiť ty) je to už hračka...

lulistek
12. apr 2015

@petruska573 ja som napriklad pouzivala veet penu na holenie noh ked som bola v puberte, nastriekas na nohy alebo ruky nechas posobit, zotries hubkou a vodou a chlpky su prec

adkat13
12. apr 2015

tak, ako u kozmetičky. takým prístrojom v ktorom sa to zohrieva sa nanesie vosk, priložia sa pásiky a tie sa strhnú...

jeennyv
12. apr 2015

@petruska573 Tak ja sa holim klasicky ako vacsina zien dnes a nemam ani hustejsie ani neviem ake chlpky...to tvrdnutie a zhustovanie chlpkov po holeni zalezi cisto na organizme cloveka a kazdy sme iny....
no a co sa tyka dovolenia...ja v tom nevidim problem, mala som kamosku co bola tzv, tmavy typ...hormonalne zdrava, ale aj tak chlpky doslova vsade a ruky si holila a nebolo z toho ziadne halo ani tragedia.....ak je dcera tmavy typ...nemusi v tom ziadna porucha, ale chlpy su v tomto pripade vyraznejsie...ak chces mat pokoj navstivte lekara....ale z toho holenia by som zbytocne tragediu nerobila...

tomiholjubavi
12. apr 2015

@zabina27 za depilaciu som aj ja..ale ked holis, tak sa vec len zhorsuje... 😅 ja som si nikdy neholila ruky..ale v puberte som experimentovala s podkoleniami...a klasickou ziletkou. tak vsade mi rastu blondave jemne, ledva viditelne chlpy, len od kolien dole cierne a hrube 😀

dankaa78
12. apr 2015

@petruska573 neviem ci by som hned depilovala.Skus sa poradit s pediatrom ci koznou🙂

petruska573
autor
12. apr 2015

@lulistek A chĺpky boli potom rovnaké či sa nejak zmenili? 🙂 Mimochodom ďakujem za odpovede.

adkat13
12. apr 2015

@pribinak nie sme v 80 rokoch 🙂 predpokladám, že to už ti nikto neurobí, veď je to také isté, akurát tie chlpy nie sú viditeľné z metra, ale až z pol metra...

pribinak
12. apr 2015

@adkat13 hm, robí to moja kolegyňa, ona je taky tmavý španielsky typ, holí sa velmi malo, ale aj to malo je častejšie ako niektori chlapi

lulistek
12. apr 2015

@petruska573 Boli stale rovnake. ja som si tak holila nohy. neskor som zacala ziletkou a samozrejme hned stmavli a stvrdli. potom som raz aj tak vyskusala ten veet ale to uz nezabralo :D s voskom nemam skusenosti, tak neviem povedat, preto radim toto co som vyskusala. ja inak vosk pouzivam nad hornu peru a chlpky su vzdy rovnake. neviem ci treba ist kožnej v tomto pripade, dcera ma mozno len tmavsi pigment v chlpkoch alebo ma len trosku skolisane hormony alebo to len podedila. kožná jej da akurat tak lieky alebo nieco ako raz mne na akne, takto si oni vyrobia potom pacienta

petruska573
autor
12. apr 2015

@lulistek a predávajú sa ešte vôbec také veet peny? 😀

jeennyv
12. apr 2015

@petruska573 su tie rozny veet kremy este stale, financne su drahsie ale najdes ich drogerke normalne....

adkat13
12. apr 2015

nie, to je obyčajná pena na holenie, musíš hľadať skôr krém, kedysi to vyrábala napr. opilca

lulistek
12. apr 2015

@petruska573 daj do googlu VEET pena na holenie ;)

adkat13
12. apr 2015
adkat13
12. apr 2015

@lulistek pena na holenie je pena na holenie, to ti chĺpky neodstráni ani keď si ju tam necháš celý deň 🙂 ty myslíš asi depilačný krém...

nikolciatko
12. apr 2015

Áno dovol ,robím kozmeticku vosk je super trošku to môže prvy krat boliet a môžu sa jej vysypat jemne vyrážky ktore zmiznú do 2 dni ale potom bude mať pokoj na 2 mesiace a viac ,a ak nie nech si to oholi strojcekom v žiadnom pripade nie ziletkou

jeennyv
12. apr 2015

@petruska573 ako baby pisu to je na tom kreme napisane ze depilacny krem a bud je v tube, kde je k tomu taka ta spachtlicka ci hubicka na odstranenie chlpkov potom alebo je v takom vacsom baleni ako ta pena a tiez je k tomu spachtlicka....