Mám pustiť 14 ročného syna na 1300 km cestu?

bruneta
21. jún 2015

Zdravím, chcem sa spýtať na váš názor. Mám 14 ročného syna, vychovávam ho sama. Jeho otec ho vidí 1-2x ročne obvykle 5 dní. Minulý rok ho videl len raz - dva dni.
Žije v zahraničí, styk syna s otcom je len telefonický - každú nedeľu cca 5 minút. Syn vekom a tým, že vidí , že jeho otec s ním netrávi čas má k neho asi takýto postoj : je to biologický otec, ale to je všetko, nestará sa o mňa .......to počúvam často.
Syn mal ísť toto leto k nemu na mesiac na prázdniny nakoľko mňa čaká operácia, rok ho držal vo viere, že sa to stane, teraz to zmenil na tri týždne na Slovensku a od včera je to opäť inak ......chce byť týždeň na Slovensku a týždeň ho vziať do Rigy.......čo je cca 1300 km autom.
Na jednej strane som ja tá, čo mu dieťa vyslovene ponúkala doteraz a mala som snahu aby si budovali normálny vzťah. Ale bez väčšieho záujmu druhej strany .
Môj exmanžel je tak trochu nervák a má problém vydržať so synom aj tých 5 dní tu na SVK. Vždy mu zavolá kopu bratrancov a on s ním v podstate ani nie je.
Takže mám obavy pustiť s ním pri jeho povahe dieťa na týždeň a autom tak ďaleko.
Bola by som rada za váš názor. Ďakujem.

lauricka
25. júl 2015

@bruneta ved syn jasne povedal, ze pojde len s bratrancom. Kedze bratranec ist nemoze, tak z toho chapem, ze syn nepojde. A je vybavene. Aha, akurat citam, ze uz je tam. Tak nic.

jantleskac
31. júl 2015
Používateľ jantleskac je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jantleskac.

ja by som ho určite pustil. Ale pre istotu si spolu zapnite family locator. Je to jedna z funkcii navigacie Sygic ( http://www.sygic.com/family-locator/features ) a tak budeš vždy vidieť, kde sa práve nachádza.

peneloppe
31. júl 2015

@bruneta

Drzim vam palce aby ste to vsetci zvladli a aby prisiel len so samymi dobrymi zazitkami.

bruneta
autor
31. júl 2015

@jantleskac Idem to pozrieť, ďakujem.

bruneta
autor
31. júl 2015

@peneloppe ˇˇDakujem, zatiaľ to vyzerá dobre aj keď mu je trochu dlho a už sa teší domov ale vraj sa k nemu otec správa celkom dobre.