Mám pustiť 17-ročnú dcéru na víkend k priateľovi?

25. máj 2022

Ahojte dcéra je s priateľom 6 mesiacov, býva hodinu od nás vlakom. No dcéra sa ma spýtala či môže ísť buduci týžden spať ku fajerovi od piatka do nedeľe, jeho rodičia ju aj pozvali. Má 17 a on 18 mam ju pustiť? stále váham…
Chlapca osobne nepoznám

luccija
25. máj 2022

Nie, veď ho ani nepoznáš po pol roku Ti ho už mohla predstaviť.A si si istá, že ju rodičia pozvali?🙂

solange7
25. máj 2022

Vek je ok, uz to nieje male dieta. Akurat je zvlastne, ze ty ho nepoznas a oni ju zrejme ano ked ju pozvali na cely vikend.

kacena4
25. máj 2022

fuuu tak 1/2 roka sa poznaju, ty ho nepoznas ale dceru sexovat rozmyslas ze pustis? (sorry za priamost) ...

autor
25. máj 2022

@luccija Mam pocit ako keby sa hanbila za nás, už som jej aj hovorila že by sme išli niekam spolu na obed. Neviem čo je vo veci…

luccija
25. máj 2022

Ak by som ho poznala, tak pustila...ale takto nie.

autor
25. máj 2022

@kacena4 v auguste má 18 dcéra, naozaj neviem či ju pustiť ved uz bude dospelá, ale chlapec mi príde rozumný zatial napísal ked sme mali sviatok, ale naozaj neviem… Aj som povedala, že by sme ho chceli s tatinom spoznať a vzdy sa vyhovorí že niekam idú von, alebo tak…

simsalabim
25. máj 2022

Ja by som nepustila.

solange7
25. máj 2022

Mozno sa nehanbi za vas, ale je jej trapne/pripadne sa hanbi byt v pritomnosti rodicov s priatelom.
Inak nadomnou je dobry dotaz, ci ju naozaj pozvali. Mozno niesu doma a mladi to chcu lenn vyuzit. 😅 Ale tak ako som uz spomenula... nemaju 15. Ona je skoro dospela a on dospely.

martinka13
25. máj 2022

Ja by som nepustila

luccija
25. máj 2022

@solange7 tiež si myslím🙂
Autorka a oni dcéru poznajú?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbora0308
25. máj 2022

Ak by som chalana poznala, tak by som nemala problem, ale takto nie. Bol by to pre mna cudzi clovek 🤷.

solange7
25. máj 2022

Suhlasim s @elizabet173
Ved nech si po nu pred vikendom k vam pride a chvilu si posedite a pokecate. To by sa patrilo.

sense
25. máj 2022

Pokiaľ by som toho chlapca nepoznala osobne tak nie, možno rodiča nie sú ani doma

majkabambulik
25. máj 2022

Dievca ma este casu na prespavacky u frajerov, nema nahodou skolu? Ide koniec skolskeho roka a uzatvaraju sa znamky, je najintenzivnejsie skusanie. Psychologovia radia rodicom, aby nevystavovali deti situaciam, ktre nie su este mentalne schopne zvladnut. Ty nevies co je vsetko pravda a co klamstvo z toho co ti povedala. Nevies co na nu tam caka. Poznas jeho rodinu? Vies co su to za ludia, ze im mozes zverit svoju dceru? Hovori sa ze podla seba sudim teba, no mozes byt riadne prekvapena. Dceru si roky chranila. Staci iba raz urobit chybu a napravit tuto chybu bude mozno nemozne. Vies ake ma nastavene hranice vo vychove ich syn? Nie, nevies a napriek tomu by si tam mala pustit dievca? Vacsiu hlupost urobit nemozes.

hradnapani
25. máj 2022

kym by som ho nepoznala, tak by som nepustila a ani potom neviem ci ano. Mne to pride take cudne tieto prespavacky u "svokrovcov" v tomto veku ale ani neviem preco, len tak pocitovo :D

martul
25. máj 2022

Mám dcéru 18, má frajera 24r a nie nepustila by som ju.
Ty chlapca nepoznáš a rozmýšľaš či by si ju pustila?!!

kitycat
25. máj 2022

Tiez myslim, ze by si jej frajera po polroku poznat mohla... Ono to k puberte asi patri... Trapne zoznamenie s prvm frajerom.

Zaroven podotknem, ze mna 17 a pol rocnu mama pustila spat k frajerovi, ktory mal o skoro 9 rokov viac ako ja, ale ok byval v tom istom meste... Myslim, ze osobne som ich nezoznamila, ale jeho fotku som jej ukazala. :D

V tomto bola moja mama vzdy trochu benebolentnejsia, a mali sme aj pomerne otvoreny vztah

martul
25. máj 2022

No to že ti napisal na sviatok je veľmi málo na to aby si vedela že je slušný. A čo že bude mať 18?! Keď sa ,, niečo " podarí, postará sa ona a on? Je samostatná? Vedela by sa o seba postarať?
To je pr mňa znak dospeloati a nie dátum v občianskom.

bolarazjedna
25. máj 2022

Do budúceho týždňa je času dosť, tak navrhni dcére, nech príde najprv on k vám (nemusí zrovna na niekoľko dní, ale v sobotu/v nedeľu na obed, aby ste ho spoznali). Potom by som ju kľudne pustila nasledujúci týždeň, ale chcela by som ho spoznať najprv.

karhu
25. máj 2022

cize pustit s cudzim chlapcom k cudzim ludom kto vie kam na vikend? uz len pas jej zbal😅

mandzula
25. máj 2022

@kacena4 myslis, ze sa "sexuje" len v posteli? Ak si vrznut chceli, uz si davno vrzli a postel v detskej izbe na to isto nepotrebovali.

solange7
25. máj 2022

@kitycat aj ja som mala s mamou v tomto velmi dobry vztah. Ja to preto tiez neberiem tak tragicky. Vzdy som bola zodpovedna a tym myslim, ze som nepraktizovala nechraneny sex. Alebo neviem co take priserne este moze hrozit 2 prakticky dospelym jedincom osamote. 😅

mandzula
25. máj 2022

Najprv by som chalana chcela vidiet osobne, co vsak v kazdom pripade nie je zarukou jeho serioznosti/neserioznosti. Vsetko sa aj tak ukaze casom. Ja som u priatela spavala od 16, on u nas tiez, a tu som, dokonca cela, zdrava, nic som nedrapla a ani som neostala tehotna. 🙂

solange7
25. máj 2022

@mandzula tiez mi pride vtipna ta naivita. Decka to uz davno maju za sebou a rodicia sa tu zbytocne strachuju na koniku. 😂

mandzula
25. máj 2022

@solange7 ked si predstavim, kde sme my vsade prcali, ojojoooj. A nemyslim si, ze dnesna mladez je ina.

hlubik
25. máj 2022

urcite by 17 ročnu nepozvali spať ku sebe, aspoň keď sú normálny.

lusinda1989
25. máj 2022

Ja som od 17tich rokov s mojim manželom a to som teda mala kamaratov len chlapcov núdzu o chalanov som nemala nikdy a ver že spolu už spali…ale spoznať priateľa by som chcela určite predtým

mandzula
25. máj 2022

@hlubik v akom zmysle by mali byt nenormalni?

marsmykkok
25. máj 2022

ťažká situácia, ak pustíš a niečo sa stane (nemyslím chcený sex ale niečo iné) že ju bude nútiť k niečomu čo nebude chcieť-napríklad praktiky nejaké (on bude vo svojom, ona v cudzom a tým že pozvali rodičia veľmi neverím) a a bude mať traumu budeš si to vyčítať. Ak nepustíš naštrbí to váš vzťah a ešte ked o chvíľku bude mať 18... Ja by som asi trvala na tom že ho chcete spoznať osobne, nemusí prísť k Vám domov, kľudne aj niekde vonku napríklad v kaviarni, v parku ak to bude mladým príjemnejšie.