Mám pustiť 17-ročnú dcéru na víkend k priateľovi?

25. máj 2022

Ahojte dcéra je s priateľom 6 mesiacov, býva hodinu od nás vlakom. No dcéra sa ma spýtala či môže ísť buduci týžden spať ku fajerovi od piatka do nedeľe, jeho rodičia ju aj pozvali. Má 17 a on 18 mam ju pustiť? stále váham…
Chlapca osobne nepoznám

luizina
30. máj 2022

@dorinecka45 samozrejme aj mna to šoklo, ale vedela som, ze uz s tym nic neurobim a citila som, ze dcera potrebuje o tom som mnou rozpravat. Tak som si ju vypocula, ukludnila som ju a povedala jej, ze ak jej moje vysvetlenie ku jej pocitom nebude stacit, tak zbehneme ku gynekologicke (mam uzasnu dr) a ze sa moze s nou o tom porozpravat tiez. Vedela som, ze by som nic nezískala tym, keby som na nu nahucala, ze preco to spravila a nebolo to stravne atd atd. To by bolo len ovela horsie, tak som ostala pokojna a nechala ju sa vyrozpravat a aj sme si poplakali spolu, ze uz je pomaly moja dospelacka 😃❤️. Ved mame len jedna druhu a sme tu pre seba a tak je to spravne.

amelie22
30. máj 2022

Ja som v 17tich maturovala... neviem si predstaviť, že by ma mama niekam nepustila a akože mi zakázala :D Od 15 frajera, v 16 prvý sex. Bežne u nás prespával alebo ja u nich. Ale často to bolo ozaj len o prespávaní... Od 16-17 každý víkend s partiou niekde na pretekoch, na bicykloch po lese, v lete sme chodili na chaty... Žiaden alkohol, veľa zábavy, športu, prírody... Spoznali sme veľa kútov Slovenska. Najkrajšie roky mojej mladosti. A naozaj si neviem predstaviť, že by som to mala zatrhnuté... V 17tich som už ozaj bola samostatná jednotka a jediné, čo mi už iba chýbalo k dokonalému štastiu bol vodičák :D

drahusa333
31. máj 2022

Kedze ma skoro 18, asi by som extra nezakazovala, myslim ze jeho rodicia doma nebudu a mlady chcu byt spolu sami. Urcite by som velmi chcela chlapca poznat, jedine coho by som sa bala je, ze je to nejaky magor

cobhan
31. máj 2022

Keď chce ísť, tak nech ju chlapec príde vypýtať ako sa patrí, predstaviť sa rodičom a dať kontakt na jeho rodičov, aby ste tu vy mohli celé zmenežovať

radanna11
31. máj 2022

@kittykat22 neviem možno máš pravdu ja mám malé dieťa a druhé na ceste.
Čiže ja neviem aký je pocit mat doma 18rocne dievča ja sa na to pozerám len z pohľadu keď som bola 18 ročne dievča.
Bola som zodpovedná makala som popri strednej škole v robote z,ktorej som chodila aj po polnoci domov,v 19tich sme si s mužom brali hypotéku a kúpili si byt.
Obaja sme na druhý deň po maturite boli zamestnaný a ja som popri tom všetkom ako som bol tehotná , chodila do roboty a potom na materskej ešte aj urobila vysokú školu ,čiže môj pohľad, že v jej veku hodinu vlakom ku frajerovi proste sa na to pozerám inak možno práve preto, že to 18 ročne dievča ešte doma nemám ako dcéru, chápeš ako myslím

petkazamborska
31. máj 2022

ja by som svoje dcerky urcite nepustila takto k ludom , vezmite ho radsej na nejaky vylet a podobne ...ale az v lete , teraz nech este dokoncia skolu ako baby pisali ... kamosky dcerka ma dneska 18 a je take deculo , aj ked na svoj vek je vyspela....

nikitkalu
31. máj 2022

Mam 15 ročnú dcéru, neviem si predstavit ze jej to budem musieť dovoliť keď bude mať 17. Ale tesne pred tym ako som ja mala 17 som sa spoznala s mojim terajším manželom. Čiže ano mala som 17 ked sme spolu začali chodit. V 17 som s nim isla na prvu dovolenku do Tatier. Je odo mňa o 8 rokov starší, ked sme sa spoznali bol cca rok rozvedený s dvoma detmi........Neviem ako to moji rodicia stravili, viem ze nejake problémy s tym nemali,teda časom urcite. Spoznali ho, videli ze je dobrý muž, spoznali vsetky zakulisne veci z jeho predosleho manzelstva. Dokonca ked som sa s nim rozišla,po tom ako som sa dozvedela ze je rozvedený,tak to bola prave moja mama co mi povedala aby som mu zavolala,porozpravala sa s nim kedze som bola nešťastná. Dali sme sa opät dokopy aj vdaka mojej mame. Teraz sme spolu uz 20 rokov mame dve krasne deti a naša láska trvá. Život píše rôzne scenáre 🥰
Drzim palce aby ste sa rozhodla spravne.

autor
31. máj 2022

Ahojte vidím, že sa tu tá téna rozprúdila, dám vam teda novy update ohladom toho…
Dcére som to povolila s tým že s chlapcom prídu prv k nám zoznámiť sa a pozvala som ho na obed, prijal to tak sa teším ako to dopadne. Následne si ma pridala jeho mamina na fb a prišla mi správa že neverím že ju pozvali a pot rdili mi že ano pozvali ju tak som kľudnejšia, i keď viem že ju pozvali chlapca chcem určiťe spoznať, pretože nikdy neviete, uvidime aky bude prvy dojem

rivini
31. máj 2022

Dceru, ktora zatial este NIE je dospela a teda za nu pravne zodpovedam, by som na prenocovanie k frajerovi, ktoreho nepoznam, napriek tomu, ze mala polrok na to, nam ho predstavit, by som na vikend k nemu nepustila. Nie kvoli pripadnemu sexu, tam si iluzie nerobim😊, ale uz aj z principu…ak sa pocas vikendu nieco stale, zodpovedas za nu ty. Cize ak neviem, do akej rodiny sa chysta, s akym chalanom, mala by u mna smolu. A to sa netyka len vikendu, po polroku by som uz trvala na tom, vediet, s kym sa pravidelne stretava. Preco si myslis, ze sa za vas hanbi? Opytaj sa jej otvorene, povedz, ake mas obavy a ze chces mladeho muza konecne spoznat.

lentilka2021
31. máj 2022

Nechapem ako si dovolila mat v takom veku priatela

krystofkal
31. máj 2022

Neboj, Tak je fajn, že ti neklamala a fakt ju teda pozvali. Ono vieš nech si kto chce čo vraví, proste na to vek má a je fajn, že to nerobí poza tvoj chrbát ale sa ti s tým zdôveruje a pýta sa ťa. Daj vedieť, aký dojem si mala z toho chlapca

terezka_ms
31. máj 2022

Ja dám vlastnú skúsenosť,... s manželom sme začali spolu chodiť keď ja som mala 17 a on 19 a na prvú prespávačku ma rodičia pustili niekedy keď som mala už po 20tke a chodila na VŠ 😃 a už ho dosť dobre poznali za tie roky a aj mňa svokrovci, išlo to už prirodzene. O nič sme neprišli... 🙂

lietajucikoberec
31. máj 2022

nie

bimbambim
31. máj 2022

Podľa mňa už si vrzli ani o tom.nevies .Ja by som pustila keď vieš kde ide a s kým ide.Nabuduce si vymyslí ,že ide ku kamoske a nepôjde lebo bude u neho.Zavolaj jeho rodičom či o Tom vikende vedia

autor
31. máj 2022
elizita
31. máj 2022

Ja by som ju za týchto podmienok isto nepustila. Ja som dostala ako takú voľnosť až po 18tke a o nič som neprišla. Teraz uz s manželom sme začali u rodičov prespávať až po zasnúbení.

miriam11
31. máj 2022

Nepustila, pokiaľ by som chlapca osobne nepoznala

lunademonica
31. máj 2022

Mna prekvapuje ze sa ti tak zdoverila...ja by som mojim rodicom klamala, ze idem ku kamoske...v prvom rade si vaz jej uprimnist a doveru, skus jej len dohovirit z coho mas obavy, na co si ma dat pozor a pusti ju...podla mna. Kup jej kondomy a bey bey. Keby chceli, mozu si to rozdat hocikedy hocikde...

lunademonica
31. máj 2022

Inak nechapem tie komentare, ze keby mamicky poznali osobne frajera, tak by dceru pustili....to ze by ste ho videli vlastnymi ocami je nejaka garancia toho ze ju neoplodni alebo nezabije? Mozte ho vidavat aj kazdy den a nic to nezmeni realne.

rude_baby
31. máj 2022

@lunademonica a teraz zamkneme deti na 50 rokov doma a zakazeme im mat partnera, lebo ich môže zabiť?

betulinka1
31. máj 2022

Suhlasila ale az po tom, co by som chalana spoznala (viac návštev), mala jeho telefonne cislo. Mala ho vygoogleneho, prevereneho aj s jeho rodinou 🤣🤣. A dcerenke by som asi nasadila antikoncepciu. Potom sa moze dcera so mnou bavit o prespani. Teraz z pohľadu matky syna, urcite by som od neho chcela aby ked chodi za dievčaťom, sa isiel pekne predstavit rodicom. A pekne dievca bral z domu a domov ju aj odprevádzal. A tak isto by som si preverila aj dcerenku 🤣🤣🤣. Sorry koceny asi so mnou nebudete súhlasiť, ale je to moja predstava.

nurielka
31. máj 2022

@betulinka1 moja predstava by bola, že chalan môže dievča presvedčiť, že bez kondómu je to lepšie, a že to bude bezpečné a nebude😂, takých mudrlantov bolo čo stihli a nestihli. Určite by som dala dcére predpísať radšej nieco. Sestra tak otehotnela v 18tich.
Po rokoch mi hovorila: hej hej, tvrdil že to neurobí a urobil.😂

betulinka1
31. máj 2022

@nurielka Ved som pisala, ze dala predpisat. Ale zase nie kazdemu sadne a nie kazda chce do seba davat hormony. Ak nie, tak potom ju treba poslat na tyzden k nejakemu náročnému bábätku do rodiny, kde bude s mamou vstavat a vsetko s nou robit, da si aj dva kondomi 🤣🤣🤣

lunademonica
1. jún 2022

@rude_baby co? Ved ja som pisala ze ju ma pustit, ako jedna z mála tu....kukni moj koment vyssie

lunademonica
1. jún 2022

@majulino fuj, to muselo byt peklo...moj otec zase zvykol prehrabavat kos z mne neznameho dovodu, som sa vzdy dala ze najde moje krvave vlozky... Som ich potom skladovala vo vreckach a vyhadzovala az vonku do kosa... boze, ten pocit spásy, ked som sa odstahovala.

lias3915
20. nov 2022

Z vlastnej skusenosti. Bola som s frajerom tiež cca pol roka, mala 16 a raz potajomky som v nedeľu namiesto intraku išla prespať k frajerovi a v pondelok ráno od neho do školy a na intrak. Hneď mi na to prišli, frajera som doniesla domov, prespal on u nás a potom sme prespávali na striedačku raz u nás raz u nich. Nikto z toho už potom nerobil fopá. A tie prespávačky neboli o sexe (teda minimálne zo začiatku nič nebolo) ja v tom nevidím problém pustiť ju 🙂 samozrejme že toho chalana treba spoznať. Pustila by som ju pod podmienkou ako tu už bolo spomenuté že nech po ňu príde a vyspovedať ho 🙂

Ked si to ale predstavím že tiež mám dcéru a mala by som jej toto v 16tich dovoliť asi by som sa už bála. Je iná doba. Teraz sú naozaj ty chalani často krát “dáš mi a papá” je to strašne.