Mám strach, že na maturite nebudem dosť rozprávať

margaretka012
22. máj 2022

ahojte kocky mam otazočku. o 2 tyzdne ma cakaju ustne maturity, no maˇ strach, ze nebudem ku kazdej ulohe rozpravat 5 minut, ale menej. je to velky problem?

pribinak
22. máj 2022

@margaretka012 nie. Dôležité je vedieť a povedat to podstatne.
Netreba sa fixovať na nejaký čas

mirage
22. máj 2022

@margaretka012 ked sa zaseknes, skusajuci sa ta bude pytat

margaretka012
autor
22. máj 2022

@pribinak a je pravda ze ak nahodou pocas pripravy dostanes uplne okno co mne sa stava bezne i pri testoch, ze ucitel ti poradi aby si neodchadzal s 5? 😂

xena0
22. máj 2022

Či ti učiteľ v prípade "okna" poradí alebo nie závisí naozaj od učiteľa len ...môže, nemusí

pukina
22. máj 2022

@margaretka012 vacsinou je to tak, ze sa ucitelia snazia studenta trochu naviest, ak zacne spravne, ale nieco kludne aj menej podstatne mu vypadne. Oni dobre vedia, ze prezivate velky stres. Ja som sa pred xy rokmi pri maturite od stresu rozplakala, aj ked som vsetko vedela a tema mi uplne sadla, ibaze som si nevedela spomenut na jedno slovo 😀 Ale naviedli ma spravnym smerom a nakoniec samozrejme vsetko dobre dopadlo. A toho casoveho harmonogramu sa neboj. Naozaj podstatna je kvalita toho, co povies, vzdy sa najdu ludia co maju dar reci a dokazali by rozpravat aj hodinu ale uplne nezmyselne mimo temu 😁

cimage
22. máj 2022

Ja som maturovala pred 20rokmi 🤦🏽‍♀️ a kazdy ucitel pomahal, lebo ved to je aj ich obraz co naucili ziaka pocas 4rokov. Neviem o tom, ze by niekoho nechali potopit. Ked isiel zly ziak, tak komisiu sa snazili zabavit kavou, alebo inak rozptylit a na tu 4ku to ziak dal. Neviem ako maturita prebieha teraz.

margaretka012
autor
22. máj 2022

velmi pekne vam dakujem ❤️

ankare
22. máj 2022

@margaretka012 neboj nič, dobre bude. Profaci Ti budú dávať otázky, budú Tí pomáhať. Držím palce!

margaretka012
autor
22. máj 2022

@ankare veľmi pekne ďakujem! 🙂

pribinak
22. máj 2022

@margaretka012 okno je ešte fajn, horšie je keď je niekto úplne hlúpy a všetci vedia, že to okno len hra

margaretka012
autor
22. máj 2022

@pribinak to je pravda , ale hadam moje znamky a celkovo ako som pisala pisomky za cele 4 roky mi dopomozu trosku

liljana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aniele
22. máj 2022

@margaretka012 Skôr ťa navedie. Keď si sadneš, najprv si pomaly prečítaj zadanie. Nádych, výdych. Keď sú k tomu texty, pomôcky, mapy, prejdi si tie. To ťa upokojí.

lalenka33
22. máj 2022

Ja som maturovala pred 13 rokmi. Na odborných predmetoch som si vytiahla otázku z ktorej som tesne pred akadem.týždnom dostala 5. Jasné, že som sa tú tému nedoučila. 1 časť otázky (1 predmet)som zodpovedala na 100 % , druhú časť (iný predmet)som ani necekla. Nepomohli mi ani otázky skúšajúcich. Tretiu časť (tretí predmet) som tiež zodpovedala na 100% . Dostala som napriek tomu 1. Prihliadali na známky za 4 roky.

margaretka012
autor
22. máj 2022

ste naozaj uzasna psychicka podpora, dakujem vam krasne. vsetkym! 🙂

mpg
22. máj 2022

@lalenka33 Ja som sa na každú otázku pripravila tak, aby to bol aspoň priemerné a bolo to celkom dobré. Horšie bolo, že sme išli podľa abecedy a išla som v prvý deň - takže som nevedela ako to chodí.

lalenka33
22. máj 2022

@mpg ja som si v jazykoch vytiahla presne témy, ktoré som chcela a z odborných presne tú 1, kde mi jeden predmet robil problém. A ešte stres k tomu. Miesto prípravy som počúvala odpoveď predomnou. Teraz si už poviem, že to bola pohoda, ale vtedy mi všetko jedno nebolo.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patus_2
22. máj 2022

@margaretka012 nemusíš rozprávať 5 minút, ale je dôležité povedať ku každej otázke podstatné veci. Ja keď som maturovala tak som všetky 3 otázky porozprávala za 5 minút a aj tak som dostala jednotku 🙂

nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
margaretka012
autor
7. jún 2022

maturity uz mam vdaka bohu uspesne za sebou a chcem vam vsetkym podakovat za pozitivine spravy! upokojilo ma to aspon pred maturitami 🙂

97tomi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
margaretka012
autor
7. jún 2022

@97tomi vdaka 🙂

97tomi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz