Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Maturita a netestovanie na Covid-19

18. dec 2020

Ahojte, co si myslite ze vlada navrhne pri ziakoch SS co su v maturitnom rocniku a nebudu otestovani?

tncka
18. dec 2020

To je tak stupidna vlada ze tazko povedat🤣🤣🙈

janka_266
18. dec 2020

Nech navrhnú čokoľvek, hlavne aby zase nezrušili maturity, jeden ročník s maturitami zadarmo nám stačí

ninusa221
18. dec 2020

Ak sa vam zrušia ( čo si myslim že už asi nie kedže budu na to už pripravený) tak môžeš byť šťastna ako ja minuly rok🤷🏽‍♀️🥰😀 ak nie tak to daš a ak pojdeš na VŠ nebudeš sa báť tak skúšok ako sa teraz bojim ja🥲😅

kristiii
19. dec 2020

@ninusa221 oni a na niečo pripravený? 😂 Ten bol dobrý

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nina255
19. dec 2020

Ja toto nechapem,dufam ze ziadne maturity sa po druhy krat nebudu rusit... minule to bolo ine nikto nevedel co a ako ale teraz ?? Mate online hodiny ste stale doma uz ste mohli byt nauceni odpredu odzadu, mate kopec casu robit si testy z minulych rokov...

danielahamar
19. dec 2020

Osobne by som dala všetkým opakovať ročník, bez rozdielu a verím, že maturitu už nezrusia

mogaa
19. dec 2020

Na 99% sa maturity už rušiť nebudú, nie je dôvod...testov je dostatok, prípadne sa dá maturovať online......minimálne antigénový test sa robiť bude, to že tu bude vakcína neznamená že Covid zrazu zmizne😉minulý rok nebolo iné východisko, nakoľko nebolo testov, teraz s antigénovými testami problém hádam nebude😉

mogaa
19. dec 2020

A ak sa niekto nebude chcieť pred maturitou otestovať, no tak nezmaturuje, prípadne bude absolvovať maturitu online😉

annamarin
19. dec 2020

Byť rok doma je dosť dlhá doba, ak nepocitam ten mesiac ci kolko co boli v skole. Oveľa lepsie a rychlejsie sa všetko naucia v skole. Takze nepovedala by som, ze maju byť lepsie naučeni. Este k tomu nie každý ma doma priestor na sustredenie. Niekto moze mat viac surodencov alebo viac členov domácnosti. Podla mna v takom prostredí sa toho vela nenaucia. Este ked si vezmeme fakt, ze nie kazdy ma na to kúpiť detom notebooky, aby sa vzdelavali.
@nina255

heleninamama
19. dec 2020

@annamarin Kto sa chce učiť, bude sa učiť aj online a hlavne sám doma. Stredoškoláci sú už samostatné jednotky a ak sa im rodičia venovali v mladšom veku, majú určitú morálku a zodpovednosť. Ostatné sú len výhovorky.
Slováci vždy radi nakúpia zbytočné kraviny, aby sa ukázali (vidíš to aj tu), ale budú pišťať, že nemajú pre decko za čo kúpiť lacnejší notebook a zaplatiť mu internet.

autor
19. dec 2020

Ja mam 23 rokov, strednu skolu si momentalne dokoncujem distancnou formou na sukromnej skole, a som rada ze som v inom meste a len s manzelom, ak by som mala mat online skolu ked som realne chodila na strednu by som to nedala, zila som v dvojizbovom byte s otcom alkoholikom ktory pravidelne bil mamu vkuse boli u nas policjati aj sanitka, asboslutne nevhodne podmienky na ucenie sa, takze by som to velmi neskatulkovala ze su to len vyhovorky.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
heleninamama
19. dec 2020

@anonym To, čo opisuješ je asociálne prostredie, nie bežná rodina. Tu zlyhali obaja Tvoji rodičia, najmä matka, ktorá toto dopustila.
Je však pekné, že si sa od toho odpútala a nenašla si si rovnakého priateľa, ako bol otec. A dokonca si dorábaš vzdelanie, hoci by si mohla pokojne ostať bez školy a nezamestnaná, dobrých 20 rokov žiť z rodičákov a prídavkov na deti a za svoj zbabraný život viniť všetkých, len nie seba. Veľa šťastia.

autor
19. dec 2020

@hettinka ja si neplanujem nic kupovat, nasa profesorka je proti korupci a celkovo si nemyslim ze je to take lahke si len tak kupit maturitu...

autor
19. dec 2020

@heleninamama jej dakujem ti velmi pekne za taketo mile povzbudive slova,ja som sa zaprisahala ze nikdy v zivote nebudem ako moji rodicia, ci uz ako rodic, zena, alebo clovek, a deti v najblizsej dobe neplanujeme urcite, kedze na to nemame prostriedky ktore su pre mna osobne nevyhnutne pri vychove dietata, naozaj dakujem este raz a vsetko dobre prajem 🙂

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
annamarin
19. dec 2020

@heleninamama
Nehovorím len o maturantoch, ale vseobecne. Moj nazor je taky, ze vzdelávat sa distancnou formou je asi 3x narocnejsie ako realne ist do tej skoly. Jasne, ze niektorí to mozu mať jak výhovorku, ale nemyslím si, ze všetci maju vhodne prostredie na to ucenie. Ostatni clenovia domácnosti chodia po dome, hrnce trepu, niekto vchadza vychadza z izby, volaju ta s niecim pomoct, nevedia nieco najst a pod. Alebo proste seka internet, ci uz tebe alebo ucitelovi. Toto podla mna nie je plnohodnotne vzdelanie. Okrem toho vela veci si musia doberat deti sami a venovat kazdy den väčšinu dňa škole je fakt vyčerpávajúce. Niekedy aj 8 hodin pozerať od rana do monitora obrazovky a potom dalej este sa doucovat a robit ulohy. To aj dospely clovek tazko zvladne bez bolesti oci a hlavy. Toto je plnohodnotne vzdelanie? Podla mna ten rok co deti stratili sa im uz tazko vrati.

mogaa
19. dec 2020

@annamarin Nikto netvrdí že online vyučovanie sa vyrovná vyučovaniu v škole. To v žiadnom prípade....Ale maturita musí byť, nie každý pristupuje k učeniu zodpovedne a povedzme si pravdu, nikdy nezmaturovalo 100%deciek........ Takže ak nezmaturuje len 5000 studentov, buď nech sa to doučia a idú na opravný termín alebo proste na to nemajú a budú mať dokončené len základné vzdelanie.....Treba pozerať aj na to že minulý rok sa do praxe dostali naozaj aj decká ktoré bby tú maturitu reálne nezvládli a tie decká sa mohli zamestnať ako účtovníci, mzdári a tie problémy sa s nimi budú ťahať naďalej....ak má niekto maturitu,nikoho nezaujíma či zmaturoval na jednotku alebo štvorku, ale každého zaujíma že zmaturoval......minulý rok boli naozaj medzi tými deckami boli takí čo dostali na vysvedčenie štvorky s prižmúrenými očami a maturitu dostali "zadarmo" lebo by ich veľa nezmaturovalo.....Zase si nenahovárajme že každý rok zmaturuje 100%študentov.....

heleninamama
19. dec 2020

@annamarin Viem, aké sú nevýhody online učenia. Mala som na jar homeoffice s troma deťmi, medzi nimi bol aj prvák. Možno sa neučili toľko, ako v škole (najmä staršia dcéra), ale učiť sa museli. Syn šiel do školy v júni a v pohode všetko zvládol, ale má spolužiakov ktorí boli naďalej doma, lebo matere chceli dobrať očr. A v septembri sa učiteľka išla zblázniť, lebo deti nevedeli čítať a písať.
Čiže, skôr je to o prístupe rodiča pri malých deťoch a samotných väčších žiakoch k učeniu. Dcéra mala online aj teraz, maximálne však do obeda hlavne sjl, mat a anj a potom sa občas učila, občas leňošila. Technické problémy sa zvládnuť dali a nijaký učiteľ sa na nej nevozil, keď občas niečo zlyhalo. Ale sama povedala, že niektorí spolužiaci to využívajú a zneužívajú.
A mimochodom, hlava ju bolela skoro každý deň, keď bola v škole s rúškom, teraz pomenej.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baumka
19. dec 2020

@danielahamar nechápem, prečo by mali všetci bez rozdielu opakovať ročník a hlavne maturanti. Možno sú školy,čo to flákajú a žiaci tiež, ale práve preto by som to nepaušalizovala,lebo sú aj iné školy a iní žiaci. Ja mám doma pedanta- dcéra sa učí tak,akoby bola aj v škole a možno aj viac. Dokonca ešte aj teraz do pondelka majú poslať nejaký sloh na sjl. Učí sa denne, napr. vo štvrtok s malými prestávkami končila 15:20. Aj olympiádu absolvovala online, robila si DSD diplom popritom, skúšali ich online, pravidelne robili okrem online hodín aj množstvo prac. listov, denne nám beží tlačiareň atd... Jasné,že v škole by to bolo lepšie, prof. by mali lepší dohľad nad nimi....Ale je taká situácia ako je a neviem,prečo by mali potrestané všetky deti,však nevieme ani či o rok bude škola v 100% riadnom režime. Jedine by som jej ten posled. ročník rada vrátila,že prišli deti o vzťahy so spolužiakmi, o stužkovú a tie najkrajšie mesiace na strednej.

mogaa
19. dec 2020

@hettinka vidíš ja teda len z okolia poznám 2 čo nezmaturovali ani na opravných

mogaa
19. dec 2020

@hettinkaveď nemusia maturovať, ale potom aj výšku nech ich nechajú urobiť bez štátnic a aj do zamestnania nech ich berú bez pohovorov....to je presne to isté...

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_266
19. dec 2020

@hettinka podľa mna nemožno porovnávať maturitu aká bola minuly rok a štátnice na vs. Rovnako ako nemožno porovnať štátnice na sociálnej práci a na matfyze či počas korony alebo mimo 😂 ale určite ti, čo strednú neflakali sú na tom určite lepšie ako ti, ktorí prešli náhodou.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz