Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môže 15 ročné dieťa navštevovať základnú umeleckú školu?

noemkanikoletka
21. dec 2014

Ahojte myslíte že je možné aby aj deti cca 15 ročné začali navštevovať Umeleckú školu ? 🙂 či len tie menšie

tova
21. dec 2014

tie, co chodia do Zakladnej skoly.

liebling98
21. dec 2014

@noemkanikoletka možno nie priamo ZUŠ, ale nejaké umelecké krúžky určite. Mňa ako 10-11 ročné dievča nechceli vziať do ZUŠ, bola som pre nich stará. Ale na krúžok, ktorý organizovalo kultúrne stredisko ma zobrali v pohode. Síce to bolo za socializmu.
Myslím, že sa niečo nájde aj pre 15 - ročné dieťa. Držím palce!

pribinak
21. dec 2014

Moja sesternica sa hlásila na VSMU a tam musíte ovládať nejaky nástroj, teda aspon trochu, sesternica sa ako druhacka na SŠ prihlásila na flautu, nebol s tym žiadny problem (v BA, 3 roky spať)
Asi záleží od odboru, na ktorý sa hlasite

kadri
22. dec 2014

@noemkanikoletka mozu, dokonca robia zusky aj studium pre dospelych, teba sa popytat 😉

velkacica
22. dec 2014

@kadri to je síce pravda, lenže ZUŠ sú školy, ktoré sú na úplnom konci financovania, aj tak si ich platia žiaci/frekventanti sami, preto je možné, že majú dosiahnutý kapacitný strop. Nevraviac o možnom vyťažení personálu, učiť tam nemôže ktokoľvek.

katusska1
22. dec 2014

Ahoj ja som chodievala na klavir sice ja od prvej triedy zs po deviatu ale obcas so mnou hravala vysokoskolacka stvorrucky takze 15rocni ziaci sa podla mna mozu prihlasit tiez v pohode 🙂 a viem, ze chodili aj dospeli potom ;) treba si to zistit, je to mozne 🙂

kadri
22. dec 2014

@velkacica ved ja to viem, nase deti chodia do viacerych zusiek, investujeme do nich 😉 a mam dve zname, ktore ako dospele sa zacali ucit hrat na klavir a husle, takze sa to da. u nas stoji studium dospelych 25€ mesacne. stredoskolaci navstevuju vacsinou druhy stupen, ale islo by to urcite aj zacat

bibistec
22. dec 2014

ja som chodila 8 rokov na ZUS a viem ze tam boli aj take starsie deti dokonca aj dospeli ale ti chodili inokedy ked deti cize treba sa opytat mozno nie kazda zuska robi taketo hodiny ale treba sa spytat a vyskusat

grettka
22. dec 2014

do zakladnej umeleckej skoly mozu chodit aj deti starsie ako 15 rokov a aj dospeli, len sa treba na prislusnej zuske informovat (ja som chodila do zusky na tanec ako dospela 😉 )

sakura77
22. dec 2014

Moj chodí a vidavam tam.aj dospelych aj pubertiakov..takze určite

mima4
22. dec 2014

@noemkanikoletka ano, je mozne, len uz je ich podstatne menej ako napr. prvostupniarov

culia1
22. dec 2014

Ja som v 15.tich zacala chodit na gitaru do zus a pred tym 8 rokov klavir,urcite sa da,len treba zajst do Zus a popytat sa,ale podla mna cena bude ina,kedze to uz asi nebude dotovane miesto.

evabb35
22. dec 2014

@noemkanikoletka začať navštevovať ZUŠ možno v každom veku. Aj v dospelosti. V tom problém nevidím. Výhoda navštevovania ZUŠ od útleho detstva je predovšetkým tá, že sa dieťa stáva členom kolektívu, teda lepšie zapadne do kolektívu, nájde si kamarátov a osobne spozná umelcov, ktorí často učia na ZUŠ. V tom vyššom veku už je to iné, lebo zapadnúť do kolektívu pubertiakov, ktorí sa poznajú a kamarátia od škôlky asi nebude jednoduché. Zase treba si uvedomiť, že ZUŠ má nároky na žiakov v závislosti od veku. Takže je dobré, ak dieťa v predškolskom veku začne, vtedy aj nároky učiteľov sú ešte také predškolácke. Keď sa dieťa dostane do veku tých 14-15 rokov, nároky učiteľov sú už dosť vysoké. Tam už je iné tempo výuky, jednoducho v takom veku to už na ZUŠ fičí, jednoducho v takom veku sa už dieťa na ZUŠ dosť namaká , je to niečo ako vrcholový šport. Samozrejme, keď dieťa navštevuje ZUŠ od škôlky, tak sa do toho učebného tempa dostáva pozvoľna a potom už ani nevie ako a maká ostošesť a ani si to neuvedomuje, lebo makajú nakoniec všetci okolo. Keď však dieťa, ktoré nemá o štúdiu na ZUŠ ani poňatia a zrazu sa ocitne v takomto prostredí, kde sa dosť tvrdo maká, kde učitelia majú dosť vysoké nároky a pritom sa vôbec nestarajú o to, ako dieťa prijme kolektív rovesníkov, tak ho to môže aj šokovať. Treba preto starostlivo vybrať učiteľa, ktorý bude mať pochopenie, že dieťa jednoducho tú umeleckú predprípravu vynechalo a že je na ZUŠ nové.

evabb35
22. dec 2014

@noemkanikoletka a ešte dodám, že aj správanie učiteľov sa mení v závislosti od veku žiaka. Inak sa učiteľ správa ku škôlkárovi, inak ku prváčikovi, inak k dospelému a inak ku pubertiakovi. Zatiaľ čo ku škôlkárovi je to také ťuťuli-muťuli, dieťa si užíva objatie učiteľa, tak akonáhle sa dieťa dostane do puberty, tak učitelia vedia byť aj pekne ostrí, lebo disciplína na ZUŠ sa vyžaduje v takom veku už. Zatiaľ čo škôlkárovi, prváčikovi ešte učiteľ kadečo odpustí, tak pubertiakovi už neodpustí nič. Samozrejme keď sleduje také prísne správanie učiteľa nič netušiaci pubertiak, ktorí sa tam ocitol po prvýkrát, tak sa môže aj zľaknúť a utiecť.

bonaqa2013
22. dec 2014

moja neter chodila na strednú školu a popritom chodila na umeleckú kresliť. Ale nič bližšie o tom neviem, pretože momentálne je v Prahe a príde až na sviatky. Ak sa jej bude chcieť. Potom sa jej možem opýtať ako to bolo.

noemkanikoletka
autor
6. jan 2015

Ďakujem krásne 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli