Na 10 ročného lezie puberta. Je to normálne?

fifa
4. dec 2007

je normálne , ked na svojom 10 ročnom synovi pozorujem, že nanho lezie puberta?

ella1
4. dec 2007

to vážne?! 😝 ale asi áno.dnes sú deti vyspelejšie.
no,už sa ,,teším"čo ma čaká o dva roky 😲

luciferova
4. dec 2007

ale chlapec? ved ti byvaju pozadu, nie?

astora
4. dec 2007

fifa moja dcera ma 8 ale nejake tie prvky uz tam su ale mam pocit ze to ma suvis so skolou podmienky prezitia v spolocnosti

lenocka23
4. dec 2007

nuz, fifa... nasa znama ma 7 rocnu dceru a uz jej na plno veci zacina reagovat slovickom ci je TRAPNA... 😉 takze to u vas asi uz dorazilo... 🙂

kili
4. dec 2007

puberta je zmena tela, zmena hormónou, a tým súvisí aj "puberta" ako sa volá, keď dieťa je zrazu vzdorovíté...
v 10 rokoch ide skôr o nevychovanosť, nemyslím vami ako matkami, ale okolím, každého totiž vychováva aj okolie. Keď sú takí aj ostatní v triede, tak sa to prenáša aj na vaše dieťa. Čo s tým, ale fakt netuším.

fifa
autor
5. dec 2007

kili, aj chlpky "tam dole" súvisia s okolím?

kili
5. dec 2007

fifa, tak to nie, si to nekonretizovala, tak som myslela, že myslíš také to "si trápna" ako písala lenocka 😀

vavka33
5. dec 2007

Fifa je to uplne normalny vek na zaciatok puberty.Videla som to casto u ziakov v skole.Dokonca som mala 9rocne baby co mali menzes. 😉

kili
5. dec 2007

vavka, či sa skôr nevyhovárali 😀

vavka33
5. dec 2007

Kili,urcite nie.no ked to tak skoro dostanu moje baby,tatko vravel,ze len na vlozky bude cely zivot robit 😀
kil,a co malinky?uz je domka?

kili
5. dec 2007

také malé asi nemôžu mať mooncup, čo 😨 . Aj keď teda ja som ako 13 ročná tiež použila tampón a v pohode.

Adamka si tam nechajú až do vianoc, teda pustia ho pred vianocami ☹ , má infekciu, nasadili mu antibiotiká

vavka33
5. dec 2007

Co je mooncup 😅
Jaj drobcek malinky,daj mu za mna pusku.

kili
5. dec 2007

menštruačný kalíštek, je to taká nádobka, ktorá zachytáva krv. Je to super, vrelo odporúčam, je tu o tom téma. Nepotrebuješ pri tom vložky.

vavka33
6. dec 2007

Jaj kili,uz viem,a to by som si ja teda nedala.Ty to puzivas?

kili
6. dec 2007

áno, je to super, neviem, ako som bez toho doteraz mohla žiť. Nie je to vôbec cítiť, spomeniem si na to len keď sa na WCku utieram, lebo zacítim paličku 😀 . Nestresujem sa, či vložka dobre sedí, tampóny sú podľa mňa len zátky a ževraj to nie je zdravé a ešte k tomu mi furt pretekaly.

xena22
6. dec 2007

No k tej puberte len tolko...asi je to mozne,v dnesnej dobe uz deti dospievaju ovela skor a niektore aj fyzicky,ved kolkokrat pisu alebo davaju v tv ze 13rocny mal pohlavny styk s 12rocnou 😕 ,skratka deti sa sexom zaoberaju ovela skor ako my za nasej ery.Aj ked uz nie prakticky ale len tak v mysli,zaujimaju sa o sex,tiez sa toho obavam,zda sa mi to velmi skoro...ked si predstavim vsetky netere a synovcov,tie ich reci a celkovo "prehlad" o vsetkom a ako o tom dokazu aj pred nami dospelymi normalne rozpravat,no niekedy mi je ozaj trapne...mimochodom slovko "trapna" sa mi od nich uz zoparkrat uslo 😀 😀 😀

Kili ten menstuacny kalistek ma aj nejaky odborny nazov?Chcela by som si o tom najst nejake info na net,vyzera to zaujimavo a celkom sa mi to pozdava,vavka33 preco by si si to nedala?

kili
7. dec 2007

keď naťukáš mooncup, tak ti niečo vyskočí. Naviac sa mi páčil popis na www.slunecnizena.cz

maca793
8. dec 2007

tak to nie je nič v tejto dobe nové. ja mám ten pocit už teraz pri babách, že im puberta klope na dvere. začínajú si poriadne vyberať a rozhodovať a to majú len 6,5 roka. 😝

hahaha
16. feb 2008

hhhhhhhhhhhhhh

junovka
17. feb 2008

v 10.rokoch,Ja mam pocit v poslednej dobe, ze moja dcera je v puberte uz skoro v 7 rokoch 😖 😅 V poslednej dobe ma na vsetko "mudru "odpoved a drza je az hroza 😔 Nechapem, kde sa to v nej berie.Odkedy zacal chodit do 1.triedy odvtedy je taka...mam pocit, ze aj trocha odmerana 😝 😖 ☹ 😔

daniela1983
28. apr 2008

haha, tak to moj brat 100% je, a prave riesim dilemu aky darcek k narodkam, aby som nebola trapna, nechcete mi niektora poradit? 🙂

lolofonka.k
1. máj 2008

fifa....je to prave vek, kedy sa zacina prebudzat to pubertalne obdobie. moja slecna ma 11r a uz nejaku dobu vnimam ,,pubertu,, aj po fyzickej stranke, aj po tej psychickej. U dievcat sa sice hovori, ze su viac vpredu s vyvojom, ale myslim, ze az taky rozdiel to nie je.

maca793
1. máj 2008

u nás je puberta na dennom poriadku, už si nedajú ani povedať a všetko si robia podľa seba aj v oblečení sú dosť preberavé, takže som z nich hotová, ☹
ale strašne šťatsná, že ich nám 😵

lolofonka.k
1. máj 2008

maca793....pozeram ze ty mas tri dievcence. no to mas veselo teda. mne sa zatial dobre hlava toci z jednej.ale krasne mena maju. Karolinku by som aj ja chcela, ked sa druhe postasti teraz. A Martinka zase moja menovkyna. 😀

maca793
3. máj 2008

lolofonka.k
krásna prezývka 😀
nechci dvojičky prosím, sprvu je to pekné, ale potom hrôza. ale dá sa to.
a veselo je u nás na dennom poriadku.

sestri
18. máj 2008

oazapokoja...tak som tu a zvolávam všetky mamče pubertiakov 😉

emily333
18. máj 2008

pocula som volanie a tak som uz tu 🙂

oazapokoja
18. máj 2008

no už som sa sem dopracovala potom žehlení,čo zajtra to moje dietko dá na seba aj sem 😀 ,hruuuuza,,to vyberanie čo si zajtra oblečie 😕 ,ja neviem či ide na modnu prehliadku 😲 ,alebo do školy 😝

sestri
18. máj 2008

s tým problémy nemám...našťastie.moja sa začala s kamarátkami špacírovať po meste...neviem či už pozerajú chlapcov,či čo...akosi to je skoro.ako to máte s hanblivosťou?

sestri
18. máj 2008

ahoj emily...vitaj 😉