Na 10 ročného lezie puberta. Je to normálne?

fifa
4. dec 2007

je normálne , ked na svojom 10 ročnom synovi pozorujem, že nanho lezie puberta?

oazapokoja
18. máj 2008

s hanblivosťou k čomu? tá naša sa tuším nehanbí nikoho a to od mala 😉

emily333
18. máj 2008

Tak to mam doma aj ja.Hovori sa ze mam nevychovane dieta co si mysly tak hned povie no bohuzial hlasno.

sestri
18. máj 2008

moja nepustí manžela do kúpeľne...myslela som takú hanblivosť.prišlo to keď jej začali rásť chlpky.

oazapokoja
18. máj 2008

tak u nás ešte chlpky nerastú 😀 ,ale ked vyšli "lentilky pod kobercom" tak ,odvtedy sa zakrýva kedy môže, a ked sme kúpili podprdu tak ju schovávala pred manželom asi mesiac 😵 ,a ked sa jej potom opýtal načo to má tak červená povedala: ale tato! 🙂 , azistila som že ked som na poobednej je u nás denné sprchovanie katastrofa,je v kúpelni sama a je tam potopa,takže ho nepustí takisto do kúpelne 😀 ,mna ešte zatiaľ pustí 😝

sestri
18. máj 2008

mohli by nás dať do voľnej diskusie,bolo by nás možno viac. 🙂

sestri
18. máj 2008

lentilky rastú,ale podprdu ešte nemáme.a rastú aj rožky na hlave,ktoré stále viac vystrkuje.

orgovanka
18. máj 2008

Aj u nás rastú lentilky,ale zatiaľ sa ešte nehanbí,ale tie rožky,veru tak,až sa mi niekedy rozum pozastavuje.

sestri
18. máj 2008

orgovanka...podľa veku detí to budeš mať veľmi dlho doma zaujímavé.jedna skončí a druhá začne.a u chlapcov je to tiež zaujímavé.

orgovanka
18. máj 2008

keď boli menšie,tie staršie tak sa pekne spolu hrali,teraz je to ako pes a mačka a tú najmladšiu vedia 24hodín zlostiť.

sestri
18. máj 2008

to isté má aj kamoška...tá staršia sa nechce hrať s mladšou a potom sú len hádky.ešte že mám len jednu.

orgovanka
18. máj 2008

a nepýta si súrodenca? 🙂

sestri
18. máj 2008

už ju to prešlo...aj sme chceli ale som stále na liekoch a keď sme to skúšali potratila som...tak som to vzdala.

orgovanka
18. máj 2008

To mi je ľúto,mám známu,ktorá tež potratila viac krát,teraz má druhé dievčatko,syn má už 15rokov.Dalo jej to zabrať na psychiku.Koľko sa tá žena naplakala.Ja verím na osud,čo je nám súdené,tak to príde.

orgovanka
18. máj 2008

Pozrela som,sestri tvoj album,tvoja pubiška nádherne kreslí,je to nádhera.

sestri
19. máj 2008

ďakujem,ani neviem ako sa to naučila...ja teda kresliť neviem a o manželovi ani nehovorím.asi dáka prababka,pradedko 😅

oazapokoja
19. máj 2008

sestri ale tá tvoja má vážne talent,no naša dominika ani podla pravítka nevie pekne rysovať a nie to ešte tak malovať, 😀

sestri
19. máj 2008

...to ich všetko naučil ten divný učiteľ...divný preto,že je umelec a oni sú všetci divní 😀 ...za 2 roky.

mimikyky
20. máj 2008

tak moje dve 11 a 9,5roka, s tými plieska riadne!!!
staršia už má aj chĺpky, aj jednu lentilku väčšiu ako druhú, bez podprdy nevyjde ani na dvor, a dokonca jej spolužiačky na intráku na baletnom konzervatóriu si už aj holia nohy a pod pažou, som jej povedala, že ju zastrelím ak s tým začne aj ona
a 9ročná nosí podprdu aj nadoma, neviem načo, a hanbia sa ako hrom

biela.pani
6. jún 2008

Ahojte, zapájam sa do témy. Moja staršia mala teraz 11 a chĺpky má už vyše roka, aj pod pažou a tento rok sa ukázali už aj lentilky. neviete, čo je na tom pravdy, že keď sa ukážu lentilky, do takého pol roka sa dá očakávať menštruácia? 😒

majada
7. jún 2008

Môj syn má 11r.s ním to teda riadne hádže... 😒

sestri
9. jún 2008

biela pani...myslím,že to je blbosť...ja som ju dostala až v 14 a to som mala už pekné lentilky.
...mojej dcére tiež teraz začali rásť...aj ona má 11.

biela.pani
9. jún 2008

sestri, aj mne sa to zdala blbosť. aj u vás sa už veľmi pomenila náladovosť? naša sa v poslednom čase len odúva. Má o sedem rokov mladšiu sestru a vidím, že keď ju od nej zoberiem, tak si normálne vydýchne. No a pravdaže začíname s papuľovaním a rýchlo vzbĺkne, potom len dupe po schodoch, že má človek dojem, že aj nejaká omietka tam opadáva. 😖

sestri
9. jún 2008

to vveľmi dobre poznám...fúka sa za každú blbosť.ona zas rada trieska vecami,keď sa jej niečo nepáči.budem rada,keď pubertu prežijem.

vinka
26. feb 2011

Ahojte chcem sa k vám pridať lebo už potrebujem asi pomoc.Som hotová zo svojho syna.Alebo z jeho správania.On je športovec od mala.Chodí po pretekoch je strááášne šikovný v tonmto smere.Aj viem,že ho to baví.tešia ho všetky medaile.Dnes mal zas ísť na preteky ale tréner ho nevzal za zlé správanie.No takto bol na tréningu včera a si jednoducho odišiel z vody a v sprchách aj s íným chalanom ale nie plavcom z jeho skupiny vystrájali.Ked ho našli sa tváril,že on nič neurobil.no čo ked netrénoval sa nič nedeje.Trénera tým vytočil lebo on je za neho zodpovedný tam.Volal mi a povedal mi to,že nejde preto na preteky.Mladý mi klamal doma lebo som sa pýtala či zaplatil,že nie lebo zabudol.On pritom mu dával peniaze ale tréner nevzal ked nejde.tak špekuloval,že zabudol a bolí ho noha nechce ísť na preteky.Až potom som mu povedala,že viem o všetkom.Tak sa tváril zas,že on chcel povedať,že ide do sprchy.Ale on tam nemal čo robiť.Dnes už rezignuje úplne.On nechce chodiť ani na tréning chce prestať,ževraj ho to už nebaví a jemu stačí tých 40 medailí.A furt svoje si hudre.Muž ked je doma je krotký a mne kričí,že nechce plávať ale jemu to nepovie.To je ticho jak pena.Neviem čo mám robiť.Bože má 10 rokov.No ked bude mať 15 asi zošaliem do vtedy ☹ ☹ ☹ ☹