Nealko pivo pre 15 ročného

natalia_17
31. okt 2018

Dovolili by ste,?

amelia000
31. okt 2018

@natalia_17 dovolila by som...dovolila by som ochutnat aj alko...zakazane viac laka..a tak ci tak si take nealko pivo kludne moze kupit v obchode. A radsej s vedomim ze povie ako take veci zacne robit natajnasa.

pininka
31. okt 2018

Náš má 11 a už píl radler, ten má tiež nejaké percento. Ja nie som zástancom nedať a zakazovať, lebo potom to deti láka a sundaju sa niekde inde a riadne. Nám mama dala aj cigaretu a nechutilo nám to. Alkohol som ochutnala oveľa skôr a nieje zo mňa alkoholik a ani to nevyhľadával pri návštevách.

kellypiu
31. okt 2018

cim viac budes zakazovat, tym viac ho to bude pokusat, ja som za to, ze je dobre dat okostovat, nech vie ako to chuti a spon potom nebude mat potrebu skusat tolko s kamaratmi 🙂

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinkaaninka
31. okt 2018

skôr na deti zle vplýva ked vidia piť rodičov ako to,že ochutnajú nealko "pivo"

henikav
31. okt 2018

Nevidim problem v nealko pive, dokonca ani v pohariku piva s alkoholom ci sampusu napriklad na pripitok na Novy rok.

marlenka222
31. okt 2018

@natalia_17 jednoducha otázka -zarába 15 ročný? Ano- môže mať pivo. Nie-nemas čo riesit. Má peniaze? Ano- niekto mu ich DAL. Sám ich nezarobil. Nie-nie nemáš čo riešiť. Má 15 ročný 18 rokov? Ano- nemáš čo riešiť, môže "si robiť čo chce". Nie-nie si zodpovedná naďalej ako rodič. Uuuuplne jednoduché riešenia. Žiadne pivo, žiadne cigy,žiadne alko, žiadna disko, žiadna párty a žiadna chata ;) inak svoje deti milujem nadovšetko na svete. A môžte má nazvať tyranom, starodávnou, akou uznáte za vhodné. 🙂 Život je dlhý na to, aby deti mali detstvo a dospelácke veci riešili ako dospelí

chinwag
31. okt 2018

Kľudne by som dovolila....

asia83
31. okt 2018

@natalia_17 Pije ho moja 2,5 ročná dcéra, čiže áno.

matqa411211
31. okt 2018

@marlenka222 len aby pre toľké zákazy nezdrhli hneď na tú 18 a nepovedali papa

povuma
31. okt 2018

@natalia_17 dovolila. Mal uz aj normalne pivo, to mu nechutilo.

marlenka222
31. okt 2018

@matqa411211 moja a keď všetko dovolíš, nezdrhnu ti?lepšie akcie ako mama lebo mama povolila Praktický ich už v základnej škole neuvidis lebo budú mať akcie, chaty a kamošov. Ale ako myslíš. že im v škôlke neponúknes pivo a nedovolis ísť kam chce. :D ešte mu kúp krabičku cigariet ako štartovné

dskjhfdlkdjhl
31. okt 2018

Nie je nic lahsie ako vsetko zakazat, ale ovela narocnejsie je naucit deti zodpovednosti. Ono, nakoniec tie deti, co maju vsetko zakazane, tak ovela viac maju snahu vsetko vyskusat. Ziaden extrem nie je dobry. Nevidim nic zle na nealko pive, to predsa vobec nemusi znamenat, ze potom skor siahne po alkoholickom. A rozhodne nealko pivo je pre travenie prospesnejsie ako nejaka cola.

dskjhfdlkdjhl
31. okt 2018

@marlenka222 a ved nikto nepise, ze dovoli vsetko😉

pininka
31. okt 2018

@marlenka222 nejdem ťa súdiť, ale zažila som na internáte takých spolužiakov a bolo to strašné z ako odtrhnutí z reťaze. Ten pocit úplnej slobody sa premenil do nekonečných pitiek a dievčatá ani nepamätali s kým spali predošlú noc.

sense
31. okt 2018

Ano, u nas kdekdesi zijem si uz v 16 mozu kupit legalne pivo alko...

matqa411211
31. okt 2018

@marlenka222 nie som tvoja a láskavo mi nevkladaj do úst čo som nepovedala viac sa nevyjadrujem, papa

marlenka222
31. okt 2018

@dskjhfdlkdjhl pozri vyskúšať je iná vec ako dať že na tu máš aj ty a daj si nech nie si iný ako ja. ;)

dskjhfdlkdjhl
31. okt 2018

@marlenka222 vazne, co je zle na nealko pive? Tym, ze ho 15-rocny vypije, tak co? Ako som uz pisala, je to isto zdravsie ako cola a podobne napoje. Vobec to neznamena, ze potom siahne po alkoholickom. Ale viem velmi dobre, ako sa chovaju deti, ktore si doma nemozu ani prdnut, ked su bez rodicovskeho dohladu.

najinka
31. okt 2018

Boze, zeny, ja som v 15 pila alko pivo, a nie je zo mna ziadny odlud, ani alkoholik ani nic take..🤦🏻‍♀️

pininka
31. okt 2018

@marlenka222 radsej nech vyskúša pod dohľadom rodiča a ozaj len vyskúša, ako sa sundaju niekde inde. Mala som takú kolegyňu a potom jej raz syna na obed doniesli policajti total na mol. A ona si myslela že je v škole, a potom zistila že ani v tej škole až toľko nebol...

marlenka222
31. okt 2018

@pininka to ano ale nie ze spraskaj sa so mnou 🙂 vyskusat je ine ako ked sa rozhodujes ci mu v 15 das pivo ked ta pyta o neho lebo "je zvyknuty" a "moze"

pininka
31. okt 2018

@marlenka222 a ktora z nás tu napísala že sa spraskala s deckom? Ked si muž da raz za sto rokov pivo a syn sa ho opýtal či môže ochutnať, o tom tu každá píšeme. Nie že od rána do večera slopeme aj s deťmi. Ty deti nepustas ani na školské výlety? Lebo práve tam to zacina, u nás tak v 13tich to bolo v triede.

dskjhfdlkdjhl
31. okt 2018

@marlenka222 a Ty aj premyslas? Ako sa da spraskat z nealko piva?🙉 Aspon nepis hovadiny.

anjelicek26
31. okt 2018

Cim viac zakazov, tym viac vypadkov mimo, pokusov bez kontroly s kamaratmi, kde to neodhadne... ale k teme - nealko pivo je len vysoko kaloricka trpka vodicka 😉

marlenka222
31. okt 2018

@dskjhfdlkdjhl bože vieš čo som prečítala a 3# po sebe? Že nedáte pivo 15 ročnému :D namiesto nealko pivo ja sa za hlavu chytám že to čo za otázky rodičov nedate-date? No nedám :D chod si kúpiť ak máš za čo a dajú ti

dskjhfdlkdjhl
31. okt 2018

@marlenka222 tak uz nepi😀

pininka
31. okt 2018

@marlenka222 jaajz no to je prístup, to fakt, takže tvoja teória je,že keď si zoženie niekde prachy tak môže piť do nemoty, áno? Ale ty mu nedáš ani ochutnať a hrajes mŕtveho chrobáka že teba sa to netýka. Hmmmmmm 🤔🤔🤔

marlenka222
31. okt 2018

@dskjhfdlkdjhl :D ja zrovna s mojimi chorobami a liekmi :D

dskjhfdlkdjhl
31. okt 2018

@marlenka222 tak snad si pochopila, ze to bolo zo srandy😉