Nekonečné akné

michaela714
27. jún 2016

Ahojte, už neviem ako sa ho zbaviť. Mám 17 a od 12-13 rokov už trpím hnusnými vyrážkami na tvári, akné... Veľmi sa za to hanbím a už neviem čo mám robiť, neprechádza mi to vôbec. Skúšala som už všetko možné a nič. Stále keď sa rozprávam s niekym, otáčam hlavou, lebo mi vždy príde, že sa mi ľudia nepozerajú do oči, ale na vyrážky. Veľmi tým trpí moje sebavedomie a kvôli tomu mávam komplexy. Vždy keď vidím nejaké dievča s krásnou tvárou, pociťujem závisť. Často kvôli tomu plačem a zrkadlu sa vyhýbam. Dávam si pozor ako si sadnem v miestnosti, aby som sedela chrbtom k oknu alebo svetlu, aby mi nesvietilo do tváre, ale aby som mala tieň. V izbe mám celý deň zastreté žalúzie a keď idem autobusom, zastieram záves. Prídem si otrasná. Mávam aj hlboké aj povrchové vyrážky. Niektoré sú veľmi bolestivé a zapálené. Skúšala som aj kozmetičku a kožnú, ktorá mi nepomohla. Bez make-upu nejdem ani na balkón. Hanbím sa bez neho aj pred rodinou a von chodím len s nim. Pretože si neviem predstaviť, že by ma tak videli ostatní. Ak o mňa prejaví niekto záujem, zdrhnem, lebo si vôbec kvôli tomuto neverím a neviem, aké by to bolo sa s niekym rozprávať tvárou v tvár. Preto by som Vás chcela poprosiť, aby ste mi napísali čo ste použili Vy a pomohlo Vám. Ak sa nájde niečo, čo som ešte nepoužila, vyskúšam to. Som už vážne zúfala a vyskúšam všetko !!!!
Ďakujem za každú radu !

pribinak
27. jún 2016

Skus druhu kožnú

biokozmetika
27. jún 2016

Skúsila si zmenu stravy resp.prečistiť organizmus?veľa krát aj to pomôže.keby niečo napíš mi do IP

blabla22
27. jún 2016

Ahoj, ja mam uz o par rokov viac a nemam to az take zle, ale ked je horsie obdobie, tiez chodim s makeupom aj doma..skusala som kremy z lekarne (vichy, bioderma atd) a nic nepomohlo, az teraz ruzova voda. brala som to uz celkom skepticky kedze nie som velmi na rozne "prirodne" recepty, ale toto mi naozaj pomohlo. ked si das do vyhladavaca urcite ti najde aj nieco v dmke, pripadne dostupne cez net . ja si to po vycisteni pleti kazde rano aj vecer nastriekam na tvar, pockam kym vyschne a potom pouzivam hydratacny krem proti akne-vzdy nejaky z lekarne, avsak len krem bez ruzovej vody nepomahal. plus urcite ak to mas take akutne zmen lekara

evulikm
27. jún 2016

Ja som ešte donedávna mávala akné. Prechodne sa to zlepšilo počas tehotenstiev. Výraznú zmenu som zaregistrovala, keď som vylúčila sladkosti, hlavne čokoládu. Aj teraz si dám v malom množstve, ale už to nemá taký efekt na tvár. Prestala som jesť chlieb a pečivo z obchodu. Začala som piecť kváskový chlieb a rožky/žemle si pečiem doma. A ešte si 1x do týždňa robím píling (zmiešam si kávový sós s olivovým olejom). Vďaka týmto pár veciam som zaznamenala zlepšenie o 90%

blabla22
27. jún 2016

-este aby som dodala- predpokladam ze beznu starostlivost poznas- kazdy den odlicit, vycistit plet atd.atd. ja som toto vsetko tiez dodrziavala, plus kremy,masky,obcas peeling, makeup tiez len z lekarne vhodny na mastnu plet, ktory neupchava pory, ale pomohla az ta ruzova voda teraz nedavno, snad to vydrzi🙂

dai
27. jún 2016

@michaela714 ahoj... tak ja mam o dost rokov viac ako ty a plet je viac menej ok uz.. ale teda asi az do 20tky som mala cysticke akne - bolestive, hnisave, obrovske vredy.... Mna sa aj kozmeticka bala chytit, lebo sa bala infekcii, take otvorene rany som mala na tvari... chodila som preto do institutu lekarskej kozmetiky, liecili ma antibiotickymi mastami a antibiotikami...
Pocity som mala podobne ako ty - neist von, hamba, radsej sa na seba nepozerat... dlho trvalo pokial som si nanovo vybudovala sebavedomie, dlho mi trvalo pokial som uverila ze sa mozem niekomu pacit... a vies co je smiesne?🙂 ze teraz ked sa stretavat s mojimi ex spoluziakmi a kamaratmi, tak mi strasne vela z nich tvrdi ze boli v tom case do mna zalubeny🙂 a ze ja som bola arogantna a kaslala na nich... bola som tak zahladena do seba a mala take nizske sebavedomie, ze som si nic z tohoto neuvedomovala...( a to pritom mi pisali aj listocky, pozyvali ma do kina a tak... ja som is v tej svojej zaslepenosti myslela ze si zo mna robia srandu☹ ) - takze tolko k tej psychike🙂

co mi pomohlo...u mna teda to suviselo celkovo s pletou - v puberte mi strasne zmastnela, mala som velke pory... teoria mojej maminy bola - prezila som ja, prezijes aj ty, malovanie som mala zakazane... takze vlastne som si to nemala ani cim liecit - pouzivala som len syrove mydlo a tie antibiotika... plus vyvar z cajovnika a harmanceka.... samozrejme ze som mala aj zmenenu stravu... realne ale zlepsenie som zaznamenala az ked som zacala brat hormonalnu antikoncepciu s ucinkom na plet... v tehotenstvach sa mi plet velmi zhorsila na zaciatku , ku koncu zlepsovala...

Teraz prichadza pomaly do puberty moja dcera - ma par malinkych vyrazok a teda ja jej davam na cistenie la rochey possay gel - ten sa osvedcil aj mne - je na citlivu ale problematicku plet... ja som si tu nasla na stranke typ ze davat na plet sudokrem 🙂 kedze som pouzivala len drahe kremy so striedavym ucinkom tak som to len tak skusila - a teda potvrdzujem - ten sudocrem je super🙂 davam si to na noc - absorbuje mastnotu a v pripade nejakej vyrazky ju krasne vysusi, detto vyhladzuje ton pleti... dolezity je samozrejme pitny rezim, dostatok zinku...vyskusaj na sebe co je pre teba najlepsie

v kazdom pripade su teraz super make upy ktore neupchavaju pory a krasne vyhladia a zjednotia plet - vichy normaderm alebo vichy 3D, s jemnejsou strukturou clarins... v parfumerii ti poradia, detto antibakterialne pudre - omnoho viac moznosti mas aktualne sa spravit peknou ako som mala ja v minulosti🙂

drzim palce... a fakt ze posledna rada 🙂 nenic si mladost kvoli vyzoru - on fakt nie je taky dolezity ako sa snazia media cloveku nahovorit... ludia ktori by ta mali mat radi len kvoli vyzoru nestojja za tvoju pozornost...

domibeyoutiful
27. jún 2016

Ahoj, neviem, či ti úplne pomôžem s tvojím akné, každopádne ti chcem povedať, aby si zbytočne nezhadzovala sama seba, neber sa tak kriticky, je mnoho ľudí, ktorých trápia problémy s pleťou, kožou či iné problémy, ktoré navonok vidieť ale to vôbec ešte neznamená, že sú tí ľudia škaredí či menejcenní. Skutočne krása a dobrý dojem na iných začína v prvom rade zvnútra, keď ty sama budeš so sebou zmierená a spokojná, naučíš sa svoje nedostatky dobre zakryť a naopak hlavne vyzdvihnúť prednosti tak sa budeš cítiť lepšie a budeš tak aj na ľudí pôsobiť, ver, že to pomáha 🙂 Ntereba byť na seba zbytočne prehnane kritický a už vôbec nie sa zhadzovať sa či podceňovať, často možno práve toto ľudí prijme k tomu, že sa na tebe sústredia na to, čo sama nechceš. Ver si, som presvedčená, že si krásna aj napriek problematickej pleti, pozri sa tak na seba aj ty 🙂

Čo sa týka akné, bojovala som s ním v puberte tiež, ale myslím, že v miernejšej forme ako opisuješ ty. Mne pomohla zelená Bioderma Sebium. Priateľ používa o dosť lacnejšiu kozmetiku Bione radu Antakne, mám o nej práve na blogu článok ale neviem, či to môže byť cesta práve pre teba, keďže verím, že si už skúsila kadečo. Inak som to tu už v nejakej diskusii spomínala, že som nedávno narazila na videoblog Beauty by Katty, ktorá tam vedie aj virtuálnu školu krásy a radí na rôzne kozmetické problémy, je to kozmetička no k pointe - ona tam spomenula tzv. Jarischův roztok z lekárne a keď som si to hodila do goolu, píšu, že to môže byť aj na akné, tak možno za skúšku nič nedáš.

Každopádne ti držím palce, aby sa ti pleť upokojila a dala dohromady a hlavne aby si sa na seba ty začala pozerať zhovievavejšie, ver, že to pomôže aj tvojej psychike 🙂

kubkovamama
27. jún 2016

@michaela714 mne to prešlo až po tehotenstvách.. v tvojom veku katastrofa, po prvom synovi sa to zlepšilo a až teraz po 30tke je to celkom o.k. Ale zostali mi jazvičky, pigmentové škvrny a extrémne citlivá pokožka. Od 15 ku kozmetičke, kožné, nič nepomohlo. Takže u mna to boli hormóny. Nechaj si urobiť vyšetrenia ak nepomože ani zmena stravovania. Na kožnom na baktérie, na gynekologii hormonálny profil, obvodná ti vezme krv na zápal a štítnu žľazu, pozrie mandle. U zubára skontrolovať zuby, vylúčiť Helicobacter a nasad si probiotiká aj keby ti nič nebolo. U nás to bolo dedičné, moja sestra má 35 a bohužial problémy stále, ale má hormonálnu liečbu a drží sa. Kožné väčšinou predpisujú antibiotiká a Retinol pri takom vážnom stave, ale má to veľa vedľajších účinkov, mimo iného vplyv na plodnosť.. to by som jedal až ako poslednú možnosť. Držím palce a neboj, ono to vždy! prešlo.

mana85
27. jún 2016

@michaela714 Skús iného kožného nevzdávaj sa ja som tým trpela od 13 do 25 :( bola to hrôza všetko sa mi vlievalo dohromady zapálené , červené , zahnisané no fuj ked si pozerám fotky tak sa mi to hnusí a cítim ľútosť koľko som si tiež vytrpela . Mne pomohol až tretí kožný dovtedy som bola u dvoch čo mi vždy predpisovali ATB a + nejaké vodičky , mastičky pomohlo to na kratučký čas a všetko sa znova vrátilo nakoniec tretí lekár mi najskôr pobral krv a potom rovno nasadil lieky mali strašne veľa vedlajších účinkov musela som podpísať že som upovedomená o týchto liekoch a aj sa podpísať že nemôžem otehotnieť kvôli ťažkým následkom na plod počas liečby , užívala som ich 9 mesiacov strašne ma to vysušovalo doslova som sa šúpala popukané pery očne viečka popukané furt som sa musela mastiť drahými hydratačnými masťami no bola som ochotná podrobiť sa čomukoľvek . Užívala som aknenormin a od ukončenia uplynulo 6-7 rokov a na pleti sa mi doposiaľ nespravila ani jedna vyrážka akurát jazvy ostali no to neni nič strašne " mejkap " pekne zakryje aj to len ked niekam idem inak bežne do obchodu či do škôlky nepoužívam nič na pleť ... Držím päste nech sa s toho dostaneš čím skôr a nájdeš tak vnútornú pohodu ! 🙂

karolos
18. júl 2016

u dcéry to je to na dlho a pomohli kortikoidy ..