Neviem si poradiť s mojou 16 ročnou dcérou

marcelllkaa
28. máj 2020

Ahojte, mám 2 deti vo veku 16 a 6 rokov. Ta staršia bola vždy poslušná a milá, chodí na dobrú školu, nikdy nepila, nefajčila a nehľadali sme sa. Ale v poslednej dobe s a veľmi zmenila začala si farbiť vlasy na ružovo, inak sa oblieka a odvráva mi. A čo je najhoršie stále počúva Simu, so slúchadlami chodí aj von. Neviem prečo sa tak zmenila. Mam jej kontrolovať telefón? A čo keď v tom je chlapec?? Som zúfalá. Ďakujem
Ďakujem

daganov
29. máj 2020

@kamccca bábiku, kondómov nakúpil priateľ plný ruksak 😍

hettinka
1. jún 2020

@marcelllkaa čo riešiš? Je to normálne, dospieva. A ak je v tom chlapec, tiež je to normálne. Ale ak doma stresujes, nič ti nepovie.
Vezmi ju ku kadernícke, vlasy jej daj urobiť odborne pekne, do nejakej kaviarne na kávu, alebo do welness a pokecať s ňou normálne, bez výčitiek.

amienne
10. jún 2020

No uz sa tesim ked pridu do puberty moje 😄🙈. Asi sa zblaznim. Vychovavana tvrdou rukou a riadne konzervativne, viem si predstavit ako by takato situacia so mnou lomcovala. Ale spiclovat telefon to fakt nie. Su iste hranice. Za mojej doby v 16tich si baby co mali vyraznejsi lak na nechty ako bledoruzovy museli skrabat noznickami dole pocas hodiny. Zafarbene vlasy to nehrozilo vobec. Minisukne bolo mega pohorsenie a vytka na rodicovskom, piercing detto. Ale to bolo aj nasim ujetym gymplom, resp. ucitelmi 😄. Urcite sme vsak dospievali pomalsie ako decka dnes ked visia na mobile od zakladnej skoly. Ja som prvy mala na vyske. Sama som zvedava ako sa popasujem s podobnymi vyzvami 😄. Nic lepsie ako vzajomne komunimovat ale asi zatial nevymysleli.

lujza123
22. jún 2020

Ja keď som mala 16 tak som mala na hlave dredy, v nose a obočí piercing, drzá som bola ako opica a počúvala som punk...A nie, nebol v tom chalan, bola to puberta.
. Tak bud rada za ružové vlasy a simu, môže to byť aj divokejsie

marygk
22. jún 2020

Dcéra dospieva, hľadá samú seba. Keby mám 16 tiež si prefarbim vlasy na ružovo. Odvráva, lebo má svoj názor a to je dobre. Jasné že sa inak oblieka, snáď jej do 20 nebude vyberať oblečenie mama. Počúva Simu, vypočujete si ju aj vy. Sima má dobré pesničky. Žiadna tragédia sa nedeje, len vaša dcéra dospieva rýchlejšie ako si predstavujete. Už nie je malé dievčatko stáva sa z nej žena.

martinals
22. jún 2020

Snažila by som sa váš vzťah udraž v priateľskej rovine, je v puberte a potrebuje paťáka na to dobré aj zlé... . Ako sa písalo vyššie skús zorganizovať babyký deň, večer.

alexandra280082
25. jún 2020

Pre boha len jej nekontroluj

alexandra280082
25. jún 2020

@alexandra280082 mobil. Za 1. je to jej súkromie a za 2. Je to súkromie aj ľudí s ktorými si píše

phylozofkamama
3. sep 2020

Dcéry sú jedny z najkomplikovanejších častí materstva. Pri takejto situácií by som sa s ňou porozprávala, ale nie ihneď prejsť na tému, ale pomaly otvárala dvierka do vnútra. čo ju priváža k tomu že sa tak začala chovať. Veľa detí v klinike nemá otvorený vzťah s rodičmi, to by som odporúčala najviac, mať otvorený vzťah. Vtedy dieťa či mladistvý sa k vám najviac otvoria, ale zato musíte aj vy niekedy niečo o sebe prezradiť, aby bol vzťah vyvážený.