Očkovanie proti rakovine krčka maternice

dostalkaa
12. mar 2021

Mamičky prosím o radu dali ste svoje dcéry zaočkovať proti rakovine krčka maternice?moja doktorka nám to odporúča,no ja nie som s tým stotožnena na 100:prosím poraďte a napíšte ak máte skusenost

0silvia0
12. mar 2021

@dostalkaa kym ti niekto napise osobnu skusenost, skus pozriet starsiu diskusiu:
https://www.modrykonik.sk/forum/ideme-ockovat/ockovanie-11-rocnej-proti-rakovine-krcka-maternice/

zuzka251
12. mar 2021

Urcite dam aj svojho syna

aurorastone
12. mar 2021

napíšem skúsenosť z rodiny... sesterka keď mala 13 rokov (teraz ma 15) bola očkovaná prvou dávkou a 2 dni bola ako nafetovana, neprítomný pohľad, prevalovala očami a taka letargicka, úplne zmenená, plus klasika unava a teplota ale zľakli sme sa teda hlavne jej mama keď sme ju videli a na druhu dávku už nešla.....nikdy sa nedá dopredu povedať ako organizmus zareaguje.....urcite su aj jedinci co nemajú žiadne vedľajšie prejavy, ako pri každom očkovani

vikusjk
12. mar 2021

@dostalkaa moja sice este nema 11, ale ockovat ju nedam

luccija
12. mar 2021

@dostalkaa dám očkovať.Aj chalani by sa mali očkovať u žien sa aspoň na to príde pri prevenciach chalani sú skrytí prenášaci nerobia sa im stery a toľko vyšetrení ako zenam
Stačí si tu prečítať koľko žien má HPV, genitálne bradavice a pod ..na hpv nepomôže ani kondóm.Ale viem, že môže dostať iný typ nič nie je 100%

gelifil
12. mar 2021

je to najskodlivejsia vakcina pozri si

https://www.youtube.com/watch?v=ATWQZsn7Vak
matkahelka
12. mar 2021

@dostalkaa nie, ja mam dceru v tomto veku. pytala som sa na to davnejsie gynekologa, ktory ju vobec neodporuca. a aktualne chodievam do CAR a tiez som to len tak mimochodom spomenula dvom gynekologom a tiez ma hned zrusili.

autumm
12. mar 2021

Ja som bola očkovaná ako dieta. Nemala som žiadne následky. Dieta mam zdravé a ja som tiez

gelifil
12. mar 2021

@autumm ved ano, vakcina je ruska ruleta:moze zabit alebo aj absolutne nic. Len to nevie dopredu NIKTO.

stanulienkat
12. mar 2021

U nas to vela kekarov odporuca (aj negynekologov) aj to dali svojim detom. Aj ja raz dam.

queen_mary
12. mar 2021

Ja dam urcite tiez. Treba so zvazit riziko vs prinos. Ako tu niekto vyssie pisal, neziaduci pardnovy ucinok ako nafetovana vs prinos vakciny je neporovnatelny.

beatinka
12. mar 2021

Tiež som dala dcéru, v máji nás čaká druhá dávka. Zmysel to má, pokiaľ je ešte panna. Samozrejme keď sa už dajú ženy, ktoré sexuálne žijú, účinnosť nie je až taká veľká. Švagriná dala tiež dcéru a aj syna. Nežiaduce účinky ani jeden z nich troch nemal...

jvasenka
12. mar 2021

@dostalkaa mne vysla zle cytologia a dr mi odporucila ockovanie (to uz bolo davno po 20tke) tak som sa pytala ze ci to nejak pomoze resp nech ma uvedie do obrazu...tak to ockovanie je proti par druhom toho virusu (15? Nepametam sa) a ked chytim iny typ proste smola

farkaska
12. mar 2021

Ja som dcéru dala. Nemala žiadne vedľajšie účinky, ale ona dobre znáša od narodenia všetky očkovania. 🙏😀

katren
12. mar 2021

Ano dam...po otazke od dr som reagovala otazkou, ci by ockovala svoju dceru...a ona ze ano

emakolak12
12. mar 2021

@dostalkaa Ja som síce len dieťa (mám 12) a som zaočkovaná proti rakovine krčka maternice a genitálnej bradavici. Je to dobrá vec niečo som si o tom naštudovala. Po vakcinácii som bola len trochu unavená ale na druhý deň som už bola fit.

janage
16. mar 2021

@dostalkaa ahoj ja som toto intenzívne riešila rok dva dozadu. Výsledok môjho prieskumu bol, že samotní lekári gynekológovia sú v tejto otázke tak 50 na 50%. Teda polovica deti zaočkovať dala a polovica nie. A to som robila prieskkum medzi prevažne lekármi gynekológmi. Zatiaľ som zaočkovať nedala.

tanulka007
25. mar 2021

Samozrejme v kazdom pripade. Ja mam doma tiez 12 rocnu a 1. davku uz ma za sebou. Radila som sa so zdravotnikmi a kazdopadne odporucuju.