Odvolanie na školu

nenisom
27. máj 2020

Dobrý deň, stala sa taká vec, že má zobrali na školu X a na školu Y nie, preto sa chcem spýtať ako to funguje s odvolaním, pretože ja do 4. júna musím poslať škole X či tam nastupujem ale nie.A čo keď pošlem škole X že tam nastupujem a potom po odvolaní ma zoberú aj na školu Y? Stačí potom zavolať na školu X že nakoniec tam nenastúpim alebo ako?
Ďakujem

0silvia0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lulamx
27. máj 2020

@0silvia0 to, co pises, plati aj pre tento rok? ja som nasla len toto: "3.7. Riaditeľ strednej školy do 15. júna 2020 oznámi možnosť vydať rozhodnutie o prijatí nasledujúcim uchádzačom zo zoznamu uchádzačov, podľa výsledkov prijímacieho konania, ktorí podali odvolanie, ak už uchádzač nie je prijatý na inú strednú školu."
vdaka.

sorciera24
27. máj 2020

@0silvia0
@lulamx tento rok zápisny listok neexistuje, nahradilo ho to Potvrdenie o anstupeni a nenastupeni.....a to skomplikovalo to, čo spravilo ministerstvo...podla nariadenia MŠ ak sa zapíšeš na skolu A, uz sa nesmies ani po odvolani zapísať na skolu B....blud, zobrali vám výber a toto vymyslel len ten, kt. asi v skole nikdy nerobil...lutujem tohtorocnych deviatakov....jedine riesenie, ze posles odvolanie teraz hned a skola do 4.6. ti da vediet, ze ta na odvolanie beru...preto cakaj do 4.6. a rozhodni sa, aby si neostala visiet a musela riesit 2.kolo.....ver, že toto sa stalo mnohym teraz...

0silvia0
27. máj 2020

@lulamx no to veru neviem ako to funguje tento rok pocas tohtorocnych opatreni, to som nesledovala, lebo sa ma to tento rok netyka...

0silvia0
27. máj 2020

@sorciera24 vdaka za info...

lulamx
27. máj 2020

@sorciera24 dakujem.
nastastie, mojich sa to netyka tiez. a dufam, ze ked moj siestak bude deviatak, nebude takato situacia.
kamaratkin syn ostal takto.
cize, ako hovoril brani - vela prestupov bude na jesen. len neviem ako, ked je raz plna kapacita by sa dali riesit prestupy.

kitti0503
27. máj 2020

Prosím vás dá sa podať odvolanie na obidve skoly?? A na ktorej sa uvoľní miesto to by som brala.

sorciera24
27. máj 2020

@kitti0503 ano, da sa poslat na vsetky skoly odvolanie, kde ta neprijali....potom sa rozhodnes, kde ta aprijmu...

kitti0503
27. máj 2020

@sorciera24 ďakujem krásne 🙏🙏je to na 100%tak??lebo nikde som to nenašla a už som zúfalá ja ako matka ,lebo dcera chce veľmi bilingvalne ale je pod čiarou 100 a dokonca mi z tej skoly volali že kľudne mám podat odvolanie, druhá je obchodná tam je tiež pod čiarou 5 čiže tam je vysoká šanca, no ťažké to majú tento rok

sorciera24
27. máj 2020

@kitti0503 ano, urcite, treba podat odvolania na vsetky skoly, kam nebola prijata...bude sa to vyrazne posuvat vsade....podavajte hned, ako mate rozhodnutie o neprijati

deti95060810
27. máj 2020

@sorciera24 odvolanie sa posiela až keď budeme mať písomné rozhodnutie od školy? či dokedy to je...my ešte nič nemáme, žiadne rozhodnutie písomné....
čo sa píše do odvolania? Ako napr. sa odvolávam ale načo sa odvolávam? Hádam nie na pekné počasie, či vôbec neviem ešte nikdy som to nepísala....

kitti0503
27. máj 2020

@deti95060810 veľa formulárov je na internete a dobre napisane

hettinka
27. máj 2020

@0silvia0 zápisné lístky tento rok neexistujú. Kam sa zapise, tam musí nastúpiť, nebude sa dat preložiť zapusmy lístok zo školy do školy.
Nástup tam, kam ta vzali a prípadný prestup rieš v septembri.

deti95060810
27. máj 2020

@kitti0503 pod čím to mám prosím hľadať...

ibrunova
27. máj 2020

Odvolanie sa dá dať na obe školy, ale až vtedy, ak už máš rozhodnutie o neprijatí, predtým nie.

kitti0503
27. máj 2020

@deti95060810 https://www.rodinka.sk/predskolak/stredna-skola... tam je nižšie vzor ten stiahnite a vytlacte

0silvia0
27. máj 2020

@hettinka ano, uz to pisala @sorciera24 pred tebou, takze uz viem.... mala som neaktualne informacie z minulych rokov, kedy som to riesila, asi to vymazem...

kitti0503
27. máj 2020

@ibrunova áno toto viem len som si nebola ista či sa dá na obidve školy, prestup si podame na jesen

lulamx
27. máj 2020

@hettinka ked dieta neprijali na viacero / ziadnu skolu, tak sa odvola na vsetky a uvidi sa. ale ak ho na jednu prijali, tak sa tam v podstate musi zapisat, lebo do (tusim) 4. 6. asi nie je sanca, ze by dostal zakonny zastupca vyjadrenie k odvolaniu. spravne to chapem?

sorciera24
27. máj 2020

@deti95060810 na akzdej druhej škole nájdes vzor odvolania (na web stránke), vacsina ich má uvedene aj pri vysledkoch.....jasne, musis pockať rozhodnutie o neprijati anan sa logicky odvolavas, preto je tma potrebne číslo rozhodnutia

sorciera24
27. máj 2020

@lulamx je sanca, vela skol, napr. v nasom okrese uz vola ziakom a riesi odvolania, aby to stihli do 4.6. a tak vysli rodicom v ustrety, ekd minister vymyslel takuto vtakovinu

lulamx
27. máj 2020

@sorciera24 dakujem. posuniem info dalej. nech sa odvolaju a podla vysledku ho zapisu bud tam, kam chcel alebo kam sa dostal.
a ja idem svojich preventivne zbuzerovat nech sa ucia, lebo zial, u nas to este dlho asi nebude, ze znamka je znamka a vedomosti su vedomosti.

hettinka
27. máj 2020

@lulamx ak ho neprijali na ziadnu školu, treba riešiť odvolanie, telefonovať, či sa neposunulo poradie a riešiť potom 2. kolo prijímačiek, pripadne žiaka umiestni okresný úrad potom.

lulamx
27. máj 2020

@hettinka jasne. dievcata vyssie uz pisali, ze nie je problem podat odvolanie aj v pripade, ze na jednu je prijaty, ale radsej chce ist na akykolvek odbor tej, kde prihaty nie je.

dakujem vsetkym.

apolka77
27. máj 2020

no ja som tiez velmi zvedava ako dopadneme, dcera dostala uz rozhodnutia a zial neprijali ju na ziadnu skolu..chcem sa spytat na to druhe kolo, ako to bude prebiehat..to si dieta moze podat uz len jednu prihlasku na skolu kde je este volne miesto?
lebo my sme riesili doteraz len gymnazia, dcera sa uci dobre mala priemerne 2 ci 3 dvojky aj napriek tomu je neprijata..nemam ani tusenia kam by sme sa znova hlasili a gymnazia tipujem budu uz vsetky obsadene..
cely tento system je uplne na prd ved nie je jednotkar ako jednotkar...

kitti0503
27. máj 2020

@apolka77 posledná veta moja reč, no ja som volala zástupkyňe a pýtala sa na tento problém,,,odpoveď bola že podať odvolanie ze ono sa to bude veľmi posuvat...dokonca hromadne prestupy budu na jeseň...potom som sa pýtala ako funguje druhé kolo keďže dieťa je prospela s vyznamenanim že keď sa hľadá škola kde je miesto tak napríklad na čašníčku určite nedám, odpoveď samozrejme že nie že škola bude hladana podľa toho ako sa dieťa učí a potom poprípade keď sa uvoľní miesto tam kde chcela že môže prestúpiť, tiež mám ten problém ako vy ,no a si predstavte že za 3 dní už vypadlo 30 žiakov ktory boli nad čiarou čiže sme sa dostali na obchodnú čo dcera nechce no podala som odvolanie na bilingvalne takže čakáme.

sorciera24
27. máj 2020

@apolka77 treba vsade najprv podat odvolania! vsade! bude sa to velmi posuvat! lebo samych 1tkarov prijali aj an 4gymple a ti budu uvolnovat miesto dalsim......takze az ked vas ani po odvolani neprijmu (co nepredpokladam), tak az potom rieste 2.kolo, to školy vypíšu az po 15.6. a len tie, kt. nenaplnili stav....a ano, tam sa podava už len 1 prihláška!

apolka77
27. máj 2020

@kitti0503
@sorciera24 dakujem za ukludnenie...na jednom gymnaziu je zatial na 45 mieste a prijimaju len 26 to ma zatial najlepsie umiestnenie na tych ostatnych je na 70 a horsie...tak snad to vide...aspon na jednom..lebo tragedia, ze na ucnovku nejde co by som ju ani ja nedala hoci ja ju mam 😀..ale ona je sikovna a usilovna proste jej to pali...este raz dakujem.

kitti0503
28. máj 2020

@apolka77 nie je začo ale kukam že ma šancu veľkú sa na obidve dostat, podajte odvolanie, ZLOM VÄZ✊✊✊✊

kitti0503
28. máj 2020

Len škoda že sa nedá sledovať na stránke školy že o koľko sa posúvajú uchadzaci alebo koľko z nich odstúpilo, človek by tak videl a vedel či ma dieťa šancu alebo nie, takto treba v kuse vyvolávať aby povedali o koľko sa to posunulo