Poraďte s výberom strednej školy

bebar
2. jún 2016

☹ 🙂 Ahojte
Chcela by som sa spýtať na akú strednú mám ísť. Na vysvedčení mám jednotky max. jednu dvojku. Chcela by som ísť na gympel ale niektorý hovoria že nemám na to. Bojím sa že ma nezoberú. Prosím pomôžte mi.

candii
2. jún 2016

Vsak si daj prihlasku .. pokial viem.nedavas si len na jednu skolu. Chces ist na gympel chod. Co by si nemala na tu skolu? Hlavne nepocuvaj "mudrlantov" a chod za svojim a ver si.. ukaz im ze na to mas 😉

anjelicek26
2. jún 2016

@bebar zobrat ta urcite zoberu, otazne je, co chces ty. Ono v dnesnej dobe mas maturitu uplne vsade a studovat mozes dalej v podstate hocico. Odborne stredne skoly viac pripravia do zivota, vzdy na to mozes siahnut, aj ked by ta z vysky vyhodili ci si si vybrala blbost ako socialnu pracu... ze ano... tu ti nikto nepomoze, len ty sama, co ta bavi? V com si dobra? Alebo absolutne netusis? U nas si sestra postavila hlavu, sla na zahradnicku strednu skolu, co sa nasi za hlavu chytali, teraz skoncila zahradnu architekturu, proste uz v tom veku proste vedela svoje a hotovo... na gymku musis cely cas makat, odborne skoly maju aj praxe, viac vidis, zazijes, budes mat viac casu pre seba, aspon sa zorientujes trosku aj mimo skoly. S gymka mas zasa viac vseobecnych vedomosti a na vyske ti to pojde lahsie a nebudes musiet nic dobiehat...tazko radit.. vezmi si skoly v okoli a poporovnavaj, co je ti srdcu najblizsie... idealne ist na dni otvorenych dveri, kde sa da skola aj pozriet.

mawka
2. jún 2016

@anjelicek26 a na ktoru chodila sestra? v piestanoch? takto kazdy mojho maleho odradza. lezu mi s tym na nervy. chce byt zahradnik, nech je. nie je nic horsie ako chodit do skoly, ktora cloveka nebavi.

anjelicek26
2. jún 2016

@mawka chodila do Malinova, potom Lednice v Cechach a dokoncila v Nitre... velmi bola spokojna, vlastne vsade, len v Ledniciach nic nie je okrem skoly 😀 Robi presne to, co ju bavi, nenormalne sa vyzna, je kreativna, nadherne kresli, programuje, tvori... za mna urcite ano...

mawka
2. jún 2016

@anjelicek26 tiez si myslim, ze ak ma k tomu vztah, neni o com. maly ma sice este cas, ale ked to chce, podporim ho. lebo tiez ho to bavi, krasne kresli, tak preco nie? keby ho to nebavilo, tak ho nutit nebudem. len vidim akko stale u nasich pomaha, okrasna zahrada, aj uzitkova, je v tom ako doma. a dnes sa zahradnici veru zle nemaju, ked su sikovni 😉

vulka
2. jún 2016

Príjímačky už predsa boli, tak čo riešiš?

evelynm
2. jún 2016

a ako ti máme pomôcť? prijímačky sa robia aj zo slovenčiny, tak si potom dávaj pozor na hrubky...

jumama
2. jún 2016

@bebar Co najradsej robis? Tak za tym si chod 🙂 Existuju testy, kde ti odporucia, ktore su tvoje silne stranky a na ake povolanie sa hodis - napr.tu: http://www.emiero.sk/typologie-osobnosti/

helenanovakova
2. jún 2016

hlavne nechoď na zdravotnú

zuzanna_sc
2. jún 2016

@anjelicek26 jéj aj ja som chodila do Malinova,len škoda že tá škola upadla,je na sklonku konca :(
mne dala veľa,nebanujem že som tam chodila,chodila som na súťaže,výstavy,rôzne exkurzie,...
ja som skončila so zameraním viazač-aranžér a pracujem v kvetinárstve
@bebar ja som si doma postavila hlavu! mňa vžda balvili kvety(odkedy si pamätám) a šla som si za tým,mame to bolo jedno,a otec najprv protestoval,že s takou školou skončím pri zametaní parkov a hrabaním lístia,ale potom povolil,s tým že je to na mne,on chce len vidieť maturitné vysvedčenie, a aký bol potom na mňa hrdí,keď som chodila na súťaže a nosila domov ceny 🙂
Vieš ťažko radiť,keď Ta nepoznám ale ak ťa niečo baví,choď tým smerom,a ak by si šla na gympel a nezvládala to,vždy sa dá prestúpiť,poznám takých viac,čo to tak vyriešili.Držím Ti palce!!