Prax na strednej škole. Nezarobia a musia si platiť

janada
26. feb 2009

Dobrý večer,neviem kde sa mám obrátiť,tak snád sa tu nájde mamina,ktorá bude niečo vedieť.Dcéra chodí štvrtý rok na hotelovú akadémiu.Pravidelne chodí aj na prax,ktorú doteraz im nikto neplatil.Pritom viem,že na iných školách aspoň niečo deckám za prax dajú.To by ma však až tak neštvalo,doteraz im tam aspoň najesť dali.No najnovšie si majú platiť aj obedy.Tak neplatia im nič a ešte si majú hradiť stravu 😠 A to si myslím,že aj na cestovné by mali niečo prispievať.Nejde mi o tých pár euráčov,ale o princíp 😠 Triedna na rodičku nič nevedela,že sa musí na to popýtať,ale som zvedavá aj na vaše názory.

hasleerka
26. feb 2009

janada, skúsim ti niečo podobné zistiť .... známej syn sa učí síce iba na trojročnom za kuchára, ale praxe majú tiež, tak dám vedieť ako ony fungujú

titkovamiriam
27. feb 2009

jadana syn chodi na prax kazdy druhy tyzden po 6h a nedostane ani korunu a ani stravu 😠 a to maka pri konoch,ak su niekde na viac dni tak stravu maju a za celodennu makacku na pretekoch si moze zobrat volno.

fejusa
1. mar 2009

ahoj.tak ja ked som robila skolu,tak neplatili nam ani korunu ale na inych skolach ano.taktiez sme si musela nosit jest a odev tiez sme si museli platit.....takze nas pekne vyuzili"lacne sily" a ked sme sa hlasili o zamestnanie u nich,tak nemaju uz zaujem.... 😠

alon111
1. mar 2009

tak som dost prekvapena ze v dnesnej dobe ucnom neplatia ja som vyucena kadernicka a v tretom rocniku nam platili za dva tyzdne praxe v mesiaci zhruba 450 korun a to bolo pred 15 rokmi

jonatanka
1. mar 2009

janada, mam osonu skusenost s HA ale v ziline, co ja viem za prax nam nikdy neplatili,cestovne tiez nie, stravu sme si museli platit sami hned od zaciatku,co viem kucharom a casnikom s ucilista platili "praxovne"

dominikabartlova
5. sep 2012

my sme mali koncom roka vzdy nejake penaize ak sme mali dost zakazok ako krajcirky...ale nic moc to bolo tak 10 eur 15 eur a aj to len tie co im vela takych oprav zadavali....nic moc

andreah25
5. sep 2012

@janada Ja som mala kedysi tiež povinnú prax na dva týždne - nikdy sme za to nemali platené, ani žiadne príspevky, dokonca ani cestovné nebolo preplatené, čo bol paradox, lebo som praxovala na SAD 🙂. A pravdupovediac som ešte nepočula o tom, že by bola prax na SŠ platená... Osobne som to vyriešila tak, že týždeň som si odbila praxe ako treba, lebo sme z toho mali potom písať sloh či čo vlastne a druhý týždeň som si iba vybavila pečiatku a chodila som celý týždeň na brigádu, kde som bežne chodievala iba sobotu a nedeľu - čiže takto som si v čase praxe zarobila pekné peniažky - ale priamo prax nie...

petka035
5. sep 2012

@janada ja som chodila na zdravotku-je to sice uz dost davno🙂ale za prax sme tiez nikdy nemali zaplatene,oblecenie a obuv sme si museli kupovat a stravu samozrejme tiez.Aj ked teda to bolo zdravotnictvo a nie sluzby,ale asi platenie nie je zvykom-ved sme na slovensku:-P