Prax na strednej zdravotníckej škole

19. apr 2022

chcela by som sa spytat na prax na strednej zdravotnickej skole, som tam teraz v druhom rocniku a nabuduci rok ma caka prax, uz teraz tu skolu neznasam a ucitelky mi vobec nesadli a nejako ma nemaju radi, no a chcela som sa len spytat ci budu tie praxe tazke? pretoze ja tam fakt nechcem byt a najradsej by som prestupila ale teraz v druhom uz nechcem... proste tam nejako pretrpim, len chcem vediet ci to bolo nejako extra tazke a vycerpavajuce?

lenocka8894
19. apr 2022

Neviem aku odbor studujes na zdravotke no ja som to mala opacne...studium ma velmi bavilo ale ked som nastupila na prax tak som pochopila ze to robit nechcem. Tiez som bola uz v takom stadiu ze som chcela prestupit ale mama ma presvedcila nak ju dorobim...a dobre som urobila lebo potom som si vybrala vysoku skolu ktora ma bavila a aj som zamestnana v odbore. Nikdy nevies co sa v buducnosti stane tak hlavne je aby si mala maturitu 🙂

monkasponka
19. apr 2022

Tak prax na zdravotníckej škole nie je nič tažke, vačšinou su to prace ako hygiena pacientov, vratane prebalovania, sprevádzanie na vyšetrenie, kŕmenie, vyroba materialu ako tampony a podobne.. ide o to zoznamit sa s nemocničnym prostredim.Otazne ostáva že ked ti to nič nehovorí bude to pre teba problem.Duplovane keď po škole to bude tvoja praca...
Da sa sice zamestnať v zdravotníctve aj na ,,čistejšich ,, miestach, ambulanciach ale vztah k tomu aj tak musiš mať.

autor
19. apr 2022

@lenocka8894 no ved ja chcem hlavne tu maturitu to je asi jedine preco tam chodim, ja to mam podobne to ucivo ma celkom bavi to zas nie ze nie ale skor ja mam uz teraz stresy z tej praxe a neviem ja asi nebudem dobra sestra a nechcem tam nieco proste urobit tym pacientom, snazim sa a aj sa budem ale vzdy mam stres, ze to neurobim dobre

autor
19. apr 2022

@monkasponka ja planujem ist potom na inu vysoku pretoze toto asi nechcem robit, este uvidim po tej praxi

lenocka8894
19. apr 2022

Na praxi budes robit tie podradnejsie prace hlavne na oddeleni proste tak to je ale nic strasne. Sestra co ta bude mat na starosti je za teba plne zodpovedna takze ta nenecha spravit nejaku blbost. Prax na skole a potom realne zamestnanie su dve velmi odlisne veci takze neurob rychle rozhodnutie ktore by si mohla lutovat. Proste neries taketo veci, pekne dostuduj, uzi si studentsky zivot a uvidis

luccija
19. apr 2022

Neboj sa dopredu praxe.Len škoda, že chodíš na školu, ktorú neznasas.V každej práci si budeš istá až, keď budeš niečo robiť veľa x každý je pred prvým razom v strese.Mozno si to časom zamilujes, tak či tak s tou školou môžeš robiť aj iné veci.Kamaratka je na recepcii u zubára čistá, nenáročná praca

ewell13
19. apr 2022

My sme aplikovali injekcie, i.m., pod kožu, brali sme aj krv, dokonca sme boli aj pri operacii na mesacnej praxi, tiez sme sprevadzali pacienta na vysetrenie, krmenie, prebalovanie(Tomu som sa ale ja vyhybala, neviem ci som to vobec raz robila.) Bolo sme zapojene do celkoveho chodu oddelenia.

monkasponka
19. apr 2022

@ewell13 tak ak študuje zdravotnickeho asistenta tak i.m a i.v pichat nemoze ...

janinah
19. apr 2022

Odporúčam v rámci praxe sa nezašívať,ale "pchať sa" do každej roboty,stále tam toziž bude dáka sestra či učiteľka,ktorá za teba bude zodpovedná a nedovolí ti urobiť hlúposť,netreba sa báť,ale zas nie ísť do toho bezhlavo.Ani netušíš ako veľmi sa ti to zíde,ked už budeš robiť.Ak sestru robiť nechceš,to zistíš po praxi,tak prestúp na inú školu a nezaberaj miesto takej,ktorá to robiť chce.Sestry potrebujeme ako soľ a musia konečne aj zvýšiť platy,inak sa to všetko rozsype.Čím viac toho na praxi uvidíš,tým skôr a lepšie sa rozhodneš,či toto chceš robiť,možno ťa to celkom chytí.Ja som v 2.ročníku sa prepašovala na operačnú sálu,kým moje spolužiačky kdesi na chodbe robili tampony z vaty.Hádaj,kde robím teraz?áno,som inštrumentárka a je to krásna práca.

sunny15
19. apr 2022

@monkasponka a prečo by nemohla pichať intramuskularky?môže a tak isto aj subkutanky,inzulíny.Akurat intravenozky nebude.

nezabudka3391
19. apr 2022

mn tiez zdravotka nebavila ale nejako som ju pretrpela. na VS som nesla proste sestra byt nechcem aj ked robim v zdravotnictve, ale tam kde robim ma to bavi....pozri mam aj kolegynu ktora ma strednu zdravotnu a VS ekonomicku u nas robi na recepcii a riesi matriku predtym robila v banke

kaliiii
27. apr 2022

no a ja tam tento rok idem..peklo

autor
27. apr 2022

@kaliiii na prax?