Preukaz Isic/Euro 26 pre stredoškoláka

gabuci
23. máj 2013

Dcérku zajtra ideme nahlásiť na gymnázium.Ponúkli nám možnosť si dať vybaviť tento preukaz.Maju vaše deti tento preukaz?Oplatí sa to mať?

bubbles
23. máj 2013

ano, funguje to ako virtualna penazenka, da sa tam nastavit zlava na vlak, na bus, na mestsku dopravu, do jedalne, kniznice.. nemusi vybavovat, platit a nosit pri sebe osobitne karticky na to vsetko.. a vlastne je to tiez ako doklad, ze je student.. u nas mavaju decka na SŠ bezne isic, na vyske sa bez toho uz nepohnes

sisaha
23. máj 2013

@gabuci tu nejde o to ci sa to oplati, ale u nas na gympli tato karta funguje aj ako dochadzkova (pipačka). Je to skor nevyhnutnost a urcite velmi dobra vec (zlavy v knihkupectvach, cestovne poistenie atd..)

gabuci
autor
23. máj 2013

@bubbles u nás zatiaľ tak veľa stredoškolákov nemá(aspon koho som sa spýtala)ani nie je to povinné,len to ponúkli v obálke akože žiadosť vyplniť ked pôjdeme sa dať zapísať do školy.

gabuci
autor
23. máj 2013

@sisaha na tejto škole to nie je povinné,len je to ako možnosť si vybaviť,ked chce žiak.Preto som sa spýtala na skúsenosti.

sisaha
24. máj 2013

@gabuci ja by som to dala.

gabuci
autor
24. máj 2013

@sisaha no boli sme na zápise,dcérka nebola ani za ani proti,tak som to dala.

sisaha
24. máj 2013

@gabuci dcera to ocení minimalne v Mc Donalde - k menu dostane ovocnu tasticku zadarmo, ked sa preukáže preukazom 😀

gabuci
autor
24. máj 2013

@sisaha a vieš,že aj to pozerala,hned ako prvé Mc DOnalds 😀 lenže v NZ nie je a do NR nechodíme len tak kvôli tomu pravidelne.Dokonca sme to pozerali aj v Gyori ale tam asi Meci nie je zapojený do toho.Vlastne v Madarsku som to nenašla v tejto sieti.Pre nu veľká škoda. 🙂
No ked som sa už na to dala,však niečo bude,ale netvrdím,že mi dneska nechýbalo z penaženky tých 70 eur. 😖

sisaha
24. máj 2013

@gabuci kolkko?? 70 Eur?
ved to stoji nejakych 18

sisaha
24. máj 2013

@gabuci tu je ich oficialna stranka http://www.isic.sk/index.php?option=com_content...
to by som si teda dala riadne vysvetlit kam slo zvysnych 50 eur.

sisaha
24. máj 2013

@gabuci ak ti to nebudu vediet zdôvodnit, tak si ziadaj peniaze vratit a vybav si ho sama cez ich stranku..

gabuci
autor
24. máj 2013

@sisaha jej aku hluposť som ti napísala.Tuto sme debatovali s dcérkou,že je možnosť aj sa hlásiť do divadla za 70 eur aj s dopravou a ešte tá karta že stojí 20 eur a k tej karte čo treba za 10 eur,dokopy 30 eur a ja som ti napísala 70 eur.Neuveritelne.Síce pomaly dnes ani to nebudem vedieť ako sa volám 🙂 boli sme aj na RTG zubov s dcérkou tam som tiež sypala prachy a dkonca má problémy so zubami,plno ich má ešte mliečne a nevedia tie stále prísť von lebo su šikmo och jaj,treba na ortodonciu a čo dalej ani sám lekár nevedel,že je to zložité.No sme sa vyprávali o penazí a ja som to už poplietla.

sisaha
24. máj 2013

@gabuci nevadi, hlavne, ze to tak nie je 🙂

gabuci
autor
24. máj 2013

@sisaha 🙂