Preukaz na vlak pre 15 ročného syna

ferika
14. máj 2015

Poraďte mi prosím ak sa tomu rozumiete. Syn bude mať v júli 15 rokov. Od septembra pôjde študovať na strednú. Aký preukaz mu mám vybaviť, ten do 15 rokov, alebo ten od 6 do 26 pre študenta. Potrebuje ho, kvôli výletu a od septembra ho bude potrebovať, kvôli cestovaniu do školy. Len toto neviem, tam treba potvrdiť žiadanku na preukaz školou. To sa ten preukaz vybavuje každý rok a vôbec, ktorou školou mám žiadanku potvrdiť? 😉

petkaduplakova
14. máj 2015

Ahoj.do 15ky je preukaz ,ku ktorenu ptrebujes akurat rodny list,fotku a vyplnenu ziadanku-ak si dobre pamatam.ked dovrsi 15 rokov,potrebujes ziadanku potvrdenu skolou,ktoru navstevuje,jeho OP a fotku.vsetko sa to vybavuje na stanici a trva to 5minut.takze teraz mu urcite vybavis len ten do 15 ky.a preukaz plati len od septembra do augusta-tak sa mi vidi

barla5
14. máj 2015

@ferika ak este nema 15 tak mu daju automaticky ten pre deti do 15 rokov. Ten plati len do dna narodenin. Potrebujes rodny list tvoj obciansky a foto 2x3 cm. Ak uz bude chodit na strednu bude potrebovat aj potvrdenie zo skoly. Ale ako sa prekaze medzi julom a septembrom to netusim. Spytajte sa na stanici

ferika
autor
15. máj 2015

ja som si to čítala, ale neviem či tomu správne rozumiem. Pôjdem sa asi opýtať na vlakovú stanicu.