Prijímacie pohovory na strednú školu - chémia

ivn
9. apr 2021

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o pomoc pre moju dcéru, ktorá bude robiť prijímačky na Strednú zdravotnú školu z chémie. Je potrebné vedieť aj všetky poučky, či stačí periodickú tabuľku a vzorce? Ak by niektorá pani učiteľka mala trochu prehľad , že na čo sa viac zamerať.... Ich pani učiteľka od žiakov toho veľa nechcela 🙂, a teraz zisťujeme, že je toho na mraky :(. Prípadne ak niekoho dieťa robilo prijímačky z chémie, že čo približne tam bolo.... bola by som veľmi vďačná, ďakujem pekne vopred.

janage
9. apr 2021

@ivn pozri fb zavretá škola bol tam príspevok ohľadom ponuky doučovania alebo sa tam môžeš spýtať pripadne stránka doucma.sk

laila18
9. apr 2021

@ivn väčšinou každá škola má testy z minulých rokov na stránkach, prípadne sa dajú nájsť...treba ísť podľa toho, čo sa v teste nachádza...a chémia nie je o pouckach, osobne si myslím, že tam budú tie rôzne nazvoslivia prvkov ako sa tvoria, možno nejaké rovnice a pod....to keď na ZŠ nerobili, jedine zohnať doučovanie.

laila18
9. apr 2021

@ivn a čo som tak zbežne pozrela tak väčšinou na zdravotníckej škole majú prijímačky slovenčina a biológia 🤷 možno napíš o akú školu - odbor sa jedná.

janage
9. apr 2021

@laila18 tak tak moja chodí na súťaže z chémie a teda rovnice musí vedieť chemické počítať a pod. Prijímačky neviem ako to je. Ale dohnať 2 ročné učivo za mesiac, bude mať dievča čo robiť. Jednoznačne len intenzívne doučovanie

janage
9. apr 2021

@ivn ona musí aj chápať súvislosti v tom učive, neviem si predstaviť, že len čosi vypichnete na prijímačky. Ale skúste.

lindous
9. apr 2021

Na stránke škôl nájdete minimálne tématické okruhy 🙂
Rozsah ZŠ sú zhruba základné pojmy, takže áno aj nejaké poučky - atóm, zloženie atómu, čistá látka látka, prvok, molekula, zmes, delenie zmesí, ... atď, ďalej chemické premeny - rovnice a výpočty zloženia zmesi látok, PSP, ale nie len názvy prvkov, aj vlastnosti, využitie a prípravy tých významných a organická chémia - jednoduché uhľovodíky, vlastnosti, využitie 🙂

balihara
9. apr 2021

@ivn a kam ide na zdravotnú školu?

ivn
autor
9. apr 2021

@janage
@laila18
@lindous
@balihara ďakujem pekne, dcéra si to rozmyslela na poslednú chvíĺu, chcela ísť na obchodnú akadémiu, doučovanie už máme , je to odbor farmaceutický laborant, ona vzorce a názvoslovie ovláda celkom slušne, poučky vóbec..., staré testy som bohužiaĺ nikde nenašla..., ale tak poučky sa ešte teda douči

laila18
9. apr 2021

@ivn napíš nám aká je to škola, môžem ti pozrieť tie testy 😉

ivn
autor
9. apr 2021

@laila18 stredná zdravotná škola v Trenčina, odbor farmaceutický laborant, ďakujem vopred veĺmi pekne

janage
9. apr 2021

@ivn no moja sa ako ôsmačka učila deviatacke učivo kvôli olympiáde, chcela ona. Ale za mesiac to teda nedala. Naučila sa, len ten mesiac sa mi zdá veľmi krátko. Určite testy a doučovanie.
A daku školu ako možnosť B.

ivn
autor
9. apr 2021

@janage my už sa dva mesiace "trápime" , ôsmacke učivo máme za sebou, tvorbu vzorcov ako tak vie,v deviatom majú veľa poučiek, preto sa na to pýtam, či to má význam všetko drilovať..., aj nejaké testy som jej posťahovala, ale nie také čo by boli na skúškach, to som nenašla :(

lindous
9. apr 2021

Chémia je predmet, kde aj poučkám treba rozumieť, nedajú sa naučiť naspamäť, lebo je to veľa informácií, ale treba vytiahnuť z nich podstatu... takže že má doučovanie je super, ale možno prekonzultovať s doučovateľom/doučovateľkou trošku prístup 🙂 hlavne pre to, že prijímačky sú len jedna vec, na tie sa dá ako tak nabifliť a spraviť ich, ale aby nemala problémy s ďalším učivom 🙂 držím s tým prsty

janage
9. apr 2021

@ivn ťažko povedať, moja má k chémii vzťah, ona chce, na olympiády sa chcela učiť a uspieť lebo veľmi chcela na letnú školu mladých chemikov (pre koronu padlo, ale bola úspešná ako osmačka na kraji medzi deviatakmi )nebolo to len o biflení, musela rozumieť čo robí, presne ako píše lindous.
Ak tvoja veľmi chce, má jasný cieľ a zamaká na prijímačky to dať môže, otázne je či má k tomu vzťah a doberie učivo, aby sa nestrácala v 1.ročníku a netrápila. Ak vzťah má zamaká a pôjde to.

lindous
9. apr 2021

@janage dcérke nech jej to vydrží, olympiáda a letné školy sú moje najlepšie spomienky, je to skvelá komunita ľudí <3 super, že ju v tom podporujete 🙂

janage
9. apr 2021

@lindous ďakujem. Teraz ju čakajú prijímačky na gymko. Tak uvidíme akí učitelia budú tam a či sa dostane na to svoje čo by chcela, kde ako inak majú chémiu na výbornej úrovni 😊

matapo
10. jan 2022

@laila18 ahoj, viem že starší príspevok, ale mám rovnaký problém a prosbu. Ak máš k dispozícii také vzorové testy z chémie na prijímačky na strednú zdravotnú školu, veľmi by nám pomohli pri priprave na skúšky. Bola by si ochotná mi ich poslať? Už dopredu veľmi pekne ďakujem.

misel1398
Odpoveď bola odstránená
Zobraz