Príprava dcéry na prvý menzes

krajmary
1. júl 2009

Ahoj baby, minuly mesiac siel dokumentarny film na STV2 Mesiac v nas o menstruacii. Prekvapil ma nazor jedneho dievcata, co si pod vplyvom reklam myslelo, ze velke tety z telky menstruuju na modro. Ako pripravujete dcery na tuto udalost, co ste im povedali, ze maju cakat, ako ich pripravujete, aby samu seba prijali ako meniacu sa na zenu bez paniky?

simona64858
22. aug 2015

.

trixi1
30. aug 2015

Len sa pitam

trixi1
30. aug 2015

Len sa pitam

333___
1. sep 2015

Ahojte dostala som asi prvý menzes a neviem ako to mám povedať mame

terkab0
2. okt 2015

Mám 12,5 ale moja mama sa so mnou o tom nikdy nebavila az minuly rok ked som bola chora bolelo ma brucho a ona sa so mnou o MS bavila ako keby som cely zivot nic nerobila len studovala biologiu... dnes som 1-krat dostala MS ale mam to stastie ze som to cakala... posledne 3 dni ma bolelo v podbrusku a nebolo mi dobre (hlava, brucho, nevolnosti) v skolskej taske som mala vlozky tak som si hned dala (mama nebola rano doma tak som jej to nemohla povedat) ale davam radu vsetkim mamickam... pripravujte svoje dcerky na to aby nedopadly ako ja a nemuseli byt ako jedine v triede nic netuiace alebo by si to museli hladat na internete 🙂 pravem vela stastia pri vychove ratolesti 🙂

lulia
2. okt 2015

ja som dcerku pripravovala od malicka na to ...prvi x dostala menstruaciu v 2 triede cize mala 8rokov ,a celkom dobre to prijala ..

milhaus
2. okt 2015

ja v 15., bola som prvačka na strednej a moja dcera bude mat 9
mama mi nič nehovorila, dcera sa bude hambit kebyže teraz s nu začnem take veci
zatial som jej len hovorila že deti nenosi bocian a od spolužiakov vie ako sa rodia deti že sa vyrežu z bruška alebo sa vytlačia

levma
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tamka33
4. jan 2016

Milé mamičky, mám 11 a dostala som krámy s mamkou som sa o tom veľmi nebavila ale ked som niečo potrebovala tak som si to našla na internete alebo tak všeobecne sa o tom dievčatá rozprávali v škole, inak keď som mala výtok tak som jej to hneď povedala takže si myslím že sa nemáte čoho obávať. 🙂

janinah
4. jan 2016

@tamka33 ty kokos,nás tu 11ročné o polnoci čítajú? 😀

humka2
5. jan 2016
Používateľ humka2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od humka2.

podla mna je tiez lepsie pripravovat nato svoje dcery, ale tak patri to k zivotu tak si nato musia zvyknut

tomasko27
5. jan 2016

No musim doma aj ja s tym zacat.Mala 10r a uz je najvyssi cas teda.