Príprava dcéry na prvý menzes

krajmary
1. júl 2009

Ahoj baby, minuly mesiac siel dokumentarny film na STV2 Mesiac v nas o menstruacii. Prekvapil ma nazor jedneho dievcata, co si pod vplyvom reklam myslelo, ze velke tety z telky menstruuju na modro. Ako pripravujete dcery na tuto udalost, co ste im povedali, ze maju cakat, ako ich pripravujete, aby samu seba prijali ako meniacu sa na zenu bez paniky?

lucka12347
21. júl 2011

@sisaha ja si nerobim srandu

sisaha
21. júl 2011

@lucka12347 9 rocne dieta nepouziva vo svojom slovniku aplikovať a takisto neoslovuje na portaloch cudzich ludi, baby... chod sa zabavat niekde inde.

lucka12347
26. júl 2011

@sisaha ja sa nezabavam

sisaha
26. júl 2011

@lucka12347 nie? tak mi odpovedz ako si prisla k poruseniu blany..a odkial vies o blane

henulienka
26. júl 2011

Moja má pomaly 8 rokov a bola som nútená jej to pekne vysvetliť, keď mi vletela do kúpeľne keď som sa sprchovala týždeň po pôrode. Taká bola chúďa šokovaná, že prečo krvácam, že sme si sadli a vysvetlili si to, aj to prečo sa po pôrode krváca aj to, že aj ona bude každý mesiac krvácať a že je to normálne a prirodzené aby mohla mať raz deti. Myslím, že pochopila, aj sa ma pýtala nejaké veci. A myslím, že vysvetliť jej zvyšok má ešte čas.

lucka12347
27. júl 2011

@sisaha ja o nej viem s pokecu

viktoria3200
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikushka_cicushka
23. mar 2012

🙂 Dobrí deň mám 13,5 a menzes som ešte nedostala. ALe na gaťkách som mala hnedo krvavú škvrnu čo mám robiť poradte mi.

magic08
25. mar 2012

@kikushka_cicushka povedať to mame, ona ti povie čo máš robit

margaretka5
26. mar 2012

Ja som dostala prvý krát menzes keď som mala 11 a poriadne ma to zaskočilo. Nebola som pripravená....Dnešné dievčatá sa o tom rozprávajú, čítajú...netreba ich extra na to pripravovať. Ja som povedala dcére iba to, že ak bude potrebovať vložky, nájde ich v skrinke. A keď bude mať otázky, rada jej odpoviem.
A čo sa týka tampónu. Zbadala som, že mi miznú...dcéra vtedy mala 14. Upozorňovala som ju, že by nemala, že tampony nie sú zdravé. Vraj jej spolužiačky bežne používajú a že je to pohodička 🙂 😉 😉

moncamonika
30. mar 2012

moja dcera oslavovala v marci 12rokov a stale sa ma pyta ci je normalne ze nema menzes
pomozte mi co jej mam na to povedat? 😨

nibiru
30. mar 2012

fuha tak ja si pamätam jak som mame zakričala zo zachodu nech mi donesie vlozku ze som dostala menzes:o) 😀 😀 mala som asi 10-11r. unas co ja viem k nam chodili mamine kamaratky bavili sa otom normalne aj mama tak niak som normalne vedela že každy mesiac dostanem menzes a frčalo bravo-bravo girl takže ked mi mama doniesla tu vložku nič vyznamneho sa nedialo.
@moncamonika jasne že je to normalne jej povezdz že može bit rada aspon sa v lete može kupat kedy chce 😉 do 15-17r. by ju mala dostat co ja by som za to dala keby som ju dostala neskor. 😅 no ale ja som bola celkovo velmi vyspela od 13r nerastiem hrudnik velkost 5-6. 😠 čo mi teda riadne vadilo.

poisonblu
30. mar 2012

so mnou sa mama o tom nejak nebavila, o menzese aj sexe som vedela z biologie pre 7.rocnik a z brava/brava girl....menzes som dostala ako takmer 13 rocna, vzala som si vlozku a isla som to oznamit mamine

lucka12347
14. júl 2012

mne o menzese mama nic nepovedala

ivetka951
14. júl 2012

Ukázať vložky a vyskúšať použitie. Nech si skúsia samy nech chvíľu si ich neha povedať načo to je. Ja som to takto moju naučila. Celi deň som jej povedala nech si neha vložku. A nech s ňou aj spi a povedala mi ráno za o bolo super.

anetka1020
4. sep 2012

moja staršia dcera ked mala 10 tak naša fenka mala menzes a ona vravela že ešte šťastie že ona take nema. a ja som jej povedala že bude,.... a druha dcera prišla domov zo skoli ked bola pistačka, a povedala že dneska jedna spolužiačka na tv mala taku krv, a ja som jej povedala že čo to je atd... ze aj ona to bude mať. a teraz má 13 a este to nedostala, ale ešte má čas do 15. podlamna by si im mala povedat že každy mesiac u dospelej ženy a u dievčat dozrie jedno vajíčko a ked sa z neho nestane babetko tak to vajíčko vynde s tela v podobe krvy. mala by ste povedat pravdu nech si nemyslia nejake hluposti, a ked to dostanu tak budu prekvapene. 🙂

ursulaa
13. máj 2013

Ja mám dcéru má 12 a tiež už o tom všetko vie aj ked sa somnou o ms dokáže rozprávať sa boji že ked mi to povie bude to vedieť celá rodina a budu sa ju na to pýtať. Ako na 1. Podprsenku

ursulaa
13. máj 2013

@ursulaa aj ked som o podprde nikomu nič nehovorila

kikaba44
13. máj 2013

@krajmary ,na rovnako vela veci prekvapuje, ale co ma neprekvapi bude, ak ta dcera zacne pripravovat na svoj prvy styk 😝

lilicica
8. jan 2014

Ahojte ja mám menzes uz ako 12 rocna a nikto ma na to nepripravil takze by som p 🤐 otrebovala rady

imbest
19. jan 2014

Mna mama nepripravovala, ale ked sa mi spoluziacky a kamaratky zacali chvalit ze to dostali, zacala som si menstruaciu haladat na internete, tyzden na to som ju dostala, dala som si tampon. Vecer som povedala mame ze som dostala menzes, nech mi da tampon, ale ona ze nie, musim mat vlozky. Ja budem mat dievcatko, urcite jej o takych veciach poviem ked bude mat 9-10 rokov, aby sa zbytocne niekolko rokov nestresovala kedy to pride. 😔

ja9874
30. máj 2015

Ahojte mam 12a dnes som dola v bazene a ked som si vyzliekla plavky tak som tam mala niečo ako krv neviem či to bola krv alebo čo a ked som potom išla na WC tak som sa pozrela na nohavičky aj tam a nič som tam nemala poradíte mi prosim čo mam robiť? 😒

ja9874
30. máj 2015

Helppppp nwm co lebo mna na to mama vôbec ale vôbec nepripravovala 😢 😔 😨

ja9874
1. jún 2015

@ja9874 ježíš teba mama nepripravovala???

dessanrose
20. jún 2015

Ježiši :D Neviem čo tu dramatizujete nad menzesom :D Keď vaša dcéra dostane menzes,tak dostane :D Nebojte sa,žiadna apokalypsa nepríde :D Tento rok som dostala prvý menzes (mám 11 a pol) a to mi mama nemusela ani hovoriť veci o menzese :D Nie je to nič strašné ;)

kikusa_123
2. júl 2015

caw mám 11 a ma gatkam mam niečo biele, čo to je?? poradte 😒

kikusa_123
2. júl 2015

moja mama sa so mnou rorprava o menzese spítam sa jej to

kikusa_123
4. júl 2015

cavte baby dnes rano som to dostala a pondelok sme mali ist ale nepojdeme na vinné lebo mam menz. chcela som sa vás spítat či možem plavat vo otvorenej voe či to tem tampon ( O.B.) vo vode vitrží? plíííís píšte mi!! 😒

kexik218
4. júl 2015

To co to su tie posledne prispevky? :-O Bravičko? 😀 Ja som dostala v 7triede, a viem ze som od mamy dostala facku(taku slabunku) aby som sa pred chlapcami červenala :D vraj to je taky zvyk aby sa dievca "neprespalo"

kikusa_123
7. júl 2015

čo to vravíííš??