Príprava dcéry na prvý menzes

krajmary
1. júl 2009

Ahoj baby, minuly mesiac siel dokumentarny film na STV2 Mesiac v nas o menstruacii. Prekvapil ma nazor jedneho dievcata, co si pod vplyvom reklam myslelo, ze velke tety z telky menstruuju na modro. Ako pripravujete dcery na tuto udalost, co ste im povedali, ze maju cakat, ako ich pripravujete, aby samu seba prijali ako meniacu sa na zenu bez paniky?

titkovamiriam
1. júl 2009

nama dcery no velmi sa mi pacil tento dokument

zusikk
1. júl 2009

s mojou sme zatial prebrali len oplodnenie a tehotenstvo 😀 vdaka fotkam v albume a teraz vdaka tehotenstvu mojej sesternice ktora caka dvojki.O MS vie len to ze bude aj ona pravidelne krvacat a bude pouzivat vlozky alebo tampony 😀 ....lenze mi mame este len 6 rokov takze dalej sme sa este nedostali 😉

akejka
1. júl 2009

moja dcéra vie o menzese takmer všetko už od 2-3 rokov...stále totiž za mňou chodila na WC, až videla krv a bála sa, tak som jej to postupne vysvetľovala, že je to normálne, každý mesiac a znamená to, že som zdravá a môžem mať detičky...v tomto veku (má 7 rokov) aj vie, že keď sa vajíčko nezmení na mimi, praskne a s krvou odchádza, a že to znamená, že nie som tehotná...
v podstate vie už o menzese všetko 😉
Rovnako budem na túto tému pripravovať aj mladšiu dcéru...

cicuchka
1. júl 2009

toto je téma pre mna,
moja Emka bude mať čoskoro 9, s oplodnením, tehotenstvom, pôrodom nemáme problém, ale tuto váham
o MS som zatial nehovorila, je dosť citlivá (najmä na vlastnú krv 😀)
zatial je deckko - v porovnaní so spolužiačkami, Bravo a pod ju nebaví - zato prekopať sa v pieskovisku do Austrálie - to je výzva....
ale už je načase, aby mala jasno aj v tomto...
ale menzesom jej končí detstvo, keby sa dalo, oddialim čo najviac

domulienka
1. júl 2009

ahojte,ja som tiez podobne ako pise akejka, s dcerami preberala vsetko okolo zenskych veci uz velmi skoro.Dnes dievcata dostavaju prvy menzes skor ako dakedy,v triede uz mali aj 9-rocnu co mala menzes,moje dcery mali prvykrat ako 13rocna a mladsia dostala o par mesiacov neskor ako starsia v 11 rokoch.mame otvoreny vztah a bavime sa o vsetkom,takisto pripravovala mama mna na to co ma caka.Dnes sme sa akurat bavili o pouzivani tamponov,idu k moru a ma tam mat ms,takze sme si vysvetlili co ako. 😉

cicuchka
1. júl 2009

tak ked ma najbližšie nachytá na wecku, tak dame vážnu reč 😅 že prečo mám "plienku pre ženy".... naväzovať bude na doterajšie info ľahko, len to dokončiť, aby nbolo neskoro...

edita33
2. júl 2009

ja mam chlapov,takze mna toto obide ako tak,,starsi vie ze bocian deti nenosi ale sa musime z ockom lubit,,,a par krat ma vymakli na zachode tiez,,starsi sa len uškrnul,tak som mu povedala ze to maju vsetky zeny,aby mohli mat deti,,a on ze::a to nezomries ked ti tak tecie krv??a mladsi mi povedal ze mam bibi,,a ked bol na zachode ,tak som ho vymakla ja,ako si dava vlozku on ,, 😀 trapil sa z nou,,ta si ju pridrzal stehnami a tak vysiel z wc..tak som sa s neho nasmiala,
vy co mate dievcatka musite im povedat ako to v zivote ide,lebo mne mama nic nepovedala,lebo to bolo tabu,a ja som isla jedno rano do obchodu a dostala som to rovno tam,tak zo mna striekalo,a ja som zacala jacat,,a tak ma vzala veduca do zadu a dala mi vlozku,,a domov som utekala jak zbesneta,,ja som revala a mama sa smiala ze som uz zena..to bola hanba na usta jak hrom,,a veduca je tam dodnes kedze byva nedaleko,, 😀 😀

vanja
4. júl 2009

no tak to mám čo robiť, moja dcéra má 9 a eštesme sa o tom nerozprávali,´. Stále si hovorím, že ešte chvíľu počkám. Asi už ťakať nebudem.

zuzu13
5. júl 2009

pridavam svoju teoriu...cim skor, tym lepsie...dcerka bude mat 3 roky v novembri...ale vie co je menstruacia{ aj ked to urcite nechape do posledneho detailu...}, nakolko ma velakrat vymakla na WC....a na otazku preco mi tecie krvicka, dostala pravdivu odpoved...

helenkaaa
7. júl 2009

ja neviem ako taketo veci vysvetlim svojej dcerke, ale viem, ze sa o tom zhovarat ucrite chcem, lebo moja mama to nerobila. Prvy krat mi spomenula menzes az ked som ho dostala. Nastastie som o nom uz vedela, lebo nas poucila telocvikarka aj zdravotnicka v skole v prirode. Ale nastastie, ze som mala pri sebe sestru, ked sa to stalo prvy krat, lebo by som nevedela co s tym. Netusila som ako sa pouzivaju vlozky, ovladala som len teoriu, nie prakticke veci.

dsnadja
20. júl 2009

ahojte,moja staršia dcerka bude mať 11rokov a pekne sa zaobluje,modlim sa, aby menzes nedostala ešte toto leto, kym sa da kupať, aby si to ešte mohla užiť,ale už som jej začala vysvetlovať veci okolo menzesu,ale ked sa chcem hlbšie dostať k teme, odmieta to a zapchava si uši,nenutim ju a hovorim jej, že ju musim v jej zaujme pripraviť,ale ona to odmieta,že vraj chce byť znova mala a tak....inak je velmi hanbliva......tak som jej povedala,že ked si bude myslieť, že je pripravena nech mi povie a vtedy jej to vysvetlim....

verulka
21. júl 2009

babulky, ten dokument bol neuveritelne uzasny..mylsim, ze by ho mali dievcatam pustat v ramci nejakej sexualnej vychovy 😵
moja dcera tiez uz davno vie, ze co sa deje, ale u nas to vedia aj chalani..proste je to sucast zivota kazdej zeny a nie je to nic tabu alebo nechutne a pod.
ja som mala menzes uz ako 10,5rocna 😉

lucka12347
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussy23
15. júl 2011

Ahojte. Mňa nik na to nepripravil. prvýkrát som dostala asi v 15 a hrozne som sa zľakla. Chcela som to zatajiť, lebo som si myslela, že to trvá len jeden deň a potom už nie.

sisaha
15. júl 2011

moja dcera videla u nas na WC vlozky, takze ked sa pytala co to je, tak som jej vysvetlila. Vtedy mala asi 9-10 rokov. Teraz ma 13 rokov, menzes uz asi rok. Nebojte sa v skole ziskaju o tom info na rôznych hodinách, podla témy čo sa preberá. A niekedy sa o sexualnej vychove bavia aj na dejepise.

sisaha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaha
15. júl 2011

@krajmary neboj sa, dcera to zvladne ovela lahsie, nez si to predstavujes.. 😉

kamilka22
15. júl 2011

Moja dcerka ma 4 roky, a nakolko je so mnou este aj na wc-ku tak vie, na co su vlozky, a ze raz ich aj ona bude pouzivat. Ak nevies, ako to dcerke dobre vysvetlit, kup jej kludne knizku o dospievani a povedz jej, ak bude mat nejake otazky, nech sa na Teba obrati. U mna to takto urobila mama a ja som mala potom skutocny prehlad. Ocenila som to.

kamilka22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka12347
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka12347
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka12347
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaha
16. júl 2011

@lucka12347 presne tak, ako pises sem, tak isto povedz svojej mamine ako si si ublizila, co si robila, ci ta nieco boli... ostatne nechaj na nu. Pozrie sa na to, alebo pojde s tebou k lekarke. Neboj, o nic nejde. Sme vsetky zeny, nemas sa preco hanbit, ani sa bat spytat. Som presvedcena, ze ked sa mamine zdôveríš, že ti pomôže. 😉 Este by ma zaujimalo odkial vies, ze zena ma nejaku blanu...Moja 10 rocna dcera o takom niecom este netusila..

lucka12347
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka12347
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka12347
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sisaha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka12347
20. júl 2011

baby ja sa jej to bojim povedat

sisaha
20. júl 2011

@lucka12347 mohla by si sa ist konecne zabavat niekde inde.. hm?