Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problémy 12 ročného dieťaťa v škole

hanica83
15. jún 2014

Ahojte, pisem preto, lebo by som rada vedela vase nazory na nas problem. Mam dceru na druhom stupni zakladnej skoly, ma 12 rokov. V druhom polroku bola dlho chora, mala komplikovanu infekciu dolnych dychacich ciest. Po liecbe sa zotavovala, nasledne opat ochorela, lebo mala oslabenu imunitu z antibiotik. Doma bola 2 mesiace. Aby ju mohli ucitelia ohodnotit, vsetko sa doucila za dost kratky cas, porobila pisomky, testy, je velmi dobra ziacka, sice este nema uzatvorene hodnotenia, ale stale dostava materialy na spracovanie, na ucenie, aby ju nasledne mohli vyskusat. Okrem toho som zial riesila aj psychicku sikanu zo strany spoluziacok. Po navrate dcery do skoly (dokonca sme riesili aj prestup na inu skolu, ale dohodli sme sa nakoniec, ze zakladnu skolu ukonci tam kde je teraz) prislubili, ze jej budu napomocne.Riesila som to s riaditelstvom skoly, oni zatial zvolili miernejsiu taktiku, no zacina sa to opat dostavat do starych kolaji, a sice hlavne jej zacina zneprijemnovat skolske prostredie jedno dievca, ktore ma neustale poznamky zakazdym, ked je moja dcera dobre ohodnotena ucitelom, ked jej ucitel uzatvori znamku z nejakeho predmetu. Su to poznamky charakteru, ze moja dcera nemusela robit to co oni, ked nebola v skole, ze to nie je fer, apod., avsak to co oni robili 2 mesiace, moja dcera sa doucila za niekolko dni, a napisala koncorocne testy velmi dobre. Vyustilo to tak, ze som sa dozvedela, ze matka dotycnej ziacky, urobila v skole cirkus, ako je mozne, ze moja dcera je hodnotena po 2mesacnom chybani, ze to nie je z moralneho hladiska prijatelne pre ostatne deti, a ze ONA navrhuje aby moja dcera opakovala rocnik ! Povedali mi to v skole neoficialne, a budu ma informovat, lebo dotycna si dohodla stretnutie u riaditelky. Neskutocne som bola sokovana, nakolko ide o osobu, s ktorou sa pozname, tykame si, dievcata boli v minulosti najlepsie kamaratky, nemali sme problem v komunikacii, nepohadali sme sa, nepohnevali, akurat jej dcera moju zacala ignorovat cca vo februari, dovod nepozname ani ja ,ani moja dcera. Ledva s nou prehovorila. A dalsia vec - akym pravom ona zasahuje, a este takto, do veci okolo mojej dcery, ja by som si to nikdy nedovolila. A ona prave ide hovorit o moralke, ked jej dcera sikanuje moju (odobrila som si to u psychologa, ide konkretne o nepriamu psychicku sikanu, takto sa to vola v metodikach skolstva). SKola je nam napomocna (aspon dufam), triedna povedala, ze opakovanie rocnika nepripada do uvahy, maximalne nejaka komisionalka, mam doverovat skole. Citim sa hrozne, moja dcera prospieva s vyznamenanim a nejaka ...... by je rada znicila jej dalsie vzdelavanie a vlastne jej tym znicila zivot na profesnej ceste. Co je uz toto za zakernost ☹ . Neskutocne ma to boli... Najradsej by som zdvihla telefon alebo sa s nou stretla a naplula jej do tvare.... V skole mi poradili, aby som ju nateraz nekontaktovala, a aby to zostalo na urovni dospelych. Avsak ja neviem, ci to uz henta nerozsirila aj medzi detmi, ja to drzim v tajnosti pred dcerou, ked sa to dozvie, uplne odmietne tam chodit. Moja dcera sa snazi neskutocne, jednak dobiehat ucivo, robit zameskane testy a jednak si "nevsimat" poznamky byvalej kamaratky a vyclenovanie z kolektivu od ostatnych dievcat. Drzime ju z muzom psychicky aby to zvladla, je to velmi narocne. Nerada by som jej menila skolu na jeden rok, kde sa musi prisposobit novemu kolektivu, ucitelom, prostreniu, co samozrejme moze mat dopad aj na jej vysledky v skole prave teraz, ked ma zachvilu robit prijimacky na gymnazium. Ako vsak prekoname tieto veci este dalsi rok, netusim. Prosim napiste mi, ako by ste to riesili, dakujem.

seahorse27
15. jún 2014

Ma 12 rokov, to znamena, ze teraz konci 6. alebo 7. triedu (podla toho,ako jej vychadzaju roky), ak sa nemylim. Pred sebo ma teda este 8. a 9. rocnik, cize 2 rocniky. To je podla mna dost, ak utokyv triede neprestanu. Tu ide pravdepodobne o osobny problem dcerinej spoluziacky alebo jej matky (neviem, odkial vietor fuka). Nechcem byt spekulativna, moze to byt cokolvek - napr. zavist a pod. Pozri sa, ak tvoja dcera ma podla skolskeho zakona pravo na postup do dalsieho rocnika, tak matka toho dievcata nic nezmoze. Maximalne dcera urobi komisionalne skusky a ma to v suchu. Dotycna mamicka sa moze aj na kolomaz rozliat. Druha vec je, ze dcera este 2 roky bude trpiet taketo blbe reci. Bud skola zaujme v tomto aktivnejsi postoj a spoluziacke jej spravanie zatrhne alebo by som uvazovala o prelozeni na inu skolu. Zalezi od toho, ako to bude cele tvoja dcera znasat. Mozno, ked to cele prehrmi, bude po prazdninach klud...Zatial by som pockala do septembra, ako sa to vyvinie. A mna by celkom lakala konfrontacia s dotycnou mamou, keby tak vehementne chodila do skoly riesit moje dieta, samozrejme za pritomnosti triednej a riaditelky. Podla mna sa ucitelia len brania konfliktu, ale aspon by sa vycistil vzduch.

hanica83
autor
15. jún 2014

Konci 7. ročník. V osmičke by mohla robiť prijímačky na 5rocne gymnázium, cize teoreticky ide o 1 rok v tejto skole.

cobhan
15. jún 2014

@hanica83 aj tak by som zvazovala prestup. Ja som prestupila do 8.rocnika na inu skolu a bol to ten najlepsi rok na zakladke aky som kedy mala. Ak by mala znasat taketo poznamky este cely dalsi rok, tak dakujem pekne...ked to zacne jeden, este podporovany rodicom, tak sa to ako nakaza moze rozsirit medzi ostatnymi spoluziakmi v triede a potom to bude pre tvoju dcerku fakt peklo

tenerifka
15. jún 2014

@hanica83 Mam dceru vo veku tvojej a viem sa vzit do situacie.
Ludska zloba a zavist nepozna medze, ani sa tomu nechce verit. Cudujem sa, ze dotycna osoba moze kludne spavat, ale ver mi, bozie mlyny melu, nie je to len fraza...
Vo vasom pripade by som takisto rozmyslala o prestup na inu skolu, lebo aj ked sa jedna len o jeden rok, tvoju dceru moze pokracujuca sikana velmi negativne poznacit, toto by som neriskovala. Len smutne je, ze sa to vzdy riesi odchodom obete a nie vinnika. Velmi drzim palce, aby ste sa rozhodli co najlepsie

pribinak
15. jún 2014

Preradila by som ju

Pozri, psychicka sikana dokaze znicit decko po vsetky h stranakch a to sa urcite odrazi aj na znamkach, navyse ta dievcinka o ktorej pises urcite bude mat podporu casti triedy a nechat si nicit decko to nie

Chalani sa biju, ale baby su zakerne a robia si podrazy, o to je to bolestivejsie, lebo je to utok na psychiku

Ale opytaj sa aj dcerky, ci chce prestupit, jej nazor je tiez dolezity

fidka79
15. jún 2014

@hanica83 tiez by som rozmyslala o prestupe,a tiez si dohodla stretko s riaditelstvom ako dotycna,ty kks co ju potom ze 2m nechodila do skoly!!!vsak nechodila chlastat...ani poza skolu ale bola chora kua si musim ulavit na hentaku..:(((ak stiha aj napriek chorobe ja tam ozaj problem nevidim,a dufam ze opakovat rocnik nebude zvlast ked je zvycajne vyznamenana to by total rozhodilo jej psychiku:(((ved rocnik zvyknu opakovat zaskolaci alebo deti ktorym to nepali(myslim tym samych 4karov,5tkarov)ale vyznamemnanu dobre sa uciacu spravajucu ziacku nechat opakovat?????

hanica83
autor
15. jún 2014

Baby dakujem. Neuveritelne to vo mne vrie. Keby som mala konfliktne dieta, ktore robi inym zle, ale ona nie, ja fakt netusim, co musi zrat tu sťandu aj s jej materou (pardon za vyraz), ze dokazu toto.
Napada ma vsetko, ist za ostatnymi rodicmi dievcat, vrazit do triedy a riesit to s nimi, manzel mi hovori, ze musime konat s chladnou hlavou. V utorok ma dotycna stretnutie, riaditelka mi bude volat, mam pocit, ze dovtedy nevydrzim. Moje dieta zajtra obhajuje anglictinu, musi sa sustredit a este znasat aj blbe poznamky. Ja ani netusim kam by mohla ist na inu skolu. Nie je typ, ktory sa otrasie a ide dalej, ale sama mi povedala, ze nevie, ci tam dalsi rok vydrzi a tiez sa o nu bojim - o jej psychiku.
Tenerifka - pravdu mas, preco musi vzdy odist obet a nie vinnik, vinnik si zostane pokojne v skole dalej, a obet po tom vsetkom ma este znasat aj prestup a zvykanie si na novu skolu, ci ju novy kolektiv prijme, ake to tam bude, ucitelia.... Malo by to byt opacne, nech si vinnik hlada druhu skolu a ostatni nech sa z toho poucia, Zial realita je ina.....

hanica83
autor
15. jún 2014

A dokonca sa ohanala tym, cim ona je, co vykonava. Som velmi zvedava ako sa k tomu postavi skola.

zeriempizzu
15. jún 2014

Ja nechapem co je to za sposob, preco riaditelka vobec dovolila stretnutie v tejto veci na riaditelstve osobe ktora s kvalifikaciou tvojej dcery nic nema. To ci tvoja dcera pojde do dalsieho rocnika a s akymi znamkami je vylucne medzi ucitelmi a tvojou dcerov / vami rodicmi. Tretia strana do toho nema co kecat, to kde sme? Tej zasranej sa to moze zdat "nefer" ale nie je to jej vec.
Byt tebou, nesedela by som ticho a necakala by som. Ak bude tretia strana preberat nieco s riaditelkou o mojom dietati, chcem byt na stretnuti i ja. Najme ak ide o problem ktory nie je tej tretej strany biznis.

detana18
15. jún 2014

Nevidim presne do situacie,, ale jedno viem iste.. nedovolila by som, aby sa o mojom dietati rozhodlo bezomna.. a ja by som dostala iba telefonat. Lebo to mozu uzavriet bez mojich argumentov.. A aspon uvidis,co konkretne ma pani na srdci proti tvojej dcere.. a nesla by som sama, ak mas "horucu hlavu", ale s manzelom..
Riaditelka chce mat pokoj a vyriesit situaciu, nie sa zastat tvojho dietata.. na to ste tam vy! treba ist na stretnutie. A v pondelok pisomne ohlasit riaditelke, ze sa chcete zucastnit stretnutia a nech vam to povoli...
tot, moj skromny nazor 🙂 drzim palce, niektori ludia su fakt svine...

090379
15. jún 2014

@hanica83 Držím palčeky aby to dobre dopadlo, daj určite vedieť. Vyzera to tak, že dceru mas zlatu babu...podľa mňa zo strany tej druhej fakt pôjde o závisť, že sa dobre učí, že všetko stíha aj keď vynechala. Takíto sa furt nájdu. Dúfam, že tvoja dcérka to bude zvládať dobre a možno fakt na tej inej škole by jej bolo fajn. Mohlo by jej to pomôcť nájsť nových kamarátov, učiteľov...

majal
15. jún 2014

fuha, tak to je sila coho su ludia schopni, drzim palce, aby vam to dobre dopadlo, a urcite to rieste...ja na tvojom mieste by som pekne nabehla do skoly za tou spoluziackou, a pekne si to snou vydiskutovala, ze co si to dovoluje a ked este raz bude sikanovat tvoju dceru, tak si to s nou vybavis rucne strucne, nuz ale to by asi situaciu len zhorsilo, no ja by som mala take netrvy!!! a riaditelka preco neriesi sikanovanie tvojej dcery? nech preradia tu mudru, co sikanuje ine deti...

anatalia77
15. jún 2014

Tiez som za prestup.

mawka
15. jún 2014

nie je mozne spatne vytvorit papier ze mala individualne studium z dovodu dlhotrvajucej choroby a papierovo este nejako podchytit, ze mala k dispozicii vsetko ucebny material a este aj preskusavana bola? aj ked zrejme teda to musi byt v triednej knihe, ze na to preskusanie chodila. vies, keby bol papier o individi, tak by sa henta mamicka mohla na hlavu postavit. a vobec, toto je mi uplne proti srsti, ked sa ludia s prepacenim seru do toho, po com ich je prd. akoze riesit s riaditelkou cudzie dieta bez pritomnosti zakonneho zastupcu konkretneho dietata je silne kafe. divny postup.
a uplne ma stve ako vsetci vsetko chcu zametat pod kobercek, aby nahodou sa nerobilo halo. sikana neni sranda, to sa v tichosti riesit nema. kazdy jeden pripad ma byt vystrahou pre tych, ktori by chceli co len zacat so sikanou. u nas stale funguje ten system, ze v tichosti, len aby sa ini nedozvedeli. naco? ide o dieta a sikanu. kricala by som to do sveta bez ohladu na tu akcnu matku. a este by som si zavolala na posudenie psychologa, specialneho pedagoga a vsetkych, co sa k tomu mozu vyjadrit odborne. drzim palce, moc moc.

hanica83
autor
15. jún 2014

Ja som sa dozvedela o tom, že ta matka riešila moju dcéru s triednou, priamo od triednej neoficialne. Povedala mi, ze chce aby sme to vedeli. Nasledne som išla za riaditeľkou, ktora mi povedala, ze dotyčná ju požiadala o stretnutie, ale neuviedla dôvod. Takze riaditeľka vlastne oficiálne "nevie", čo s nou chce dotyčná riesit. Preto mi povedala, že mi zavola. Viem kedy to stretko ma byt, mame tam aj tak ist ?

detana18
15. jún 2014

@hanica83 v tom pripade, by som isla za riaditelkou v pondelok, ze chces s nou riesit sikanu zo strany jej dcery a ziadas o stretnutie, v jej pritomnosti, s tou druhou mamickou.. tym padom ste obe kryte na utorok a nikoho neprezradis... ale trvaj na tom.. podla mna

monicm
15. jún 2014

@hanica83 ak som dobre čítala na detskom ombudsmanovi a pochopila som to správne,je jedno,koľko má tvoja dcéra vymeškaných hodín,kedže sú ospravedlnené.robí riadne skúšky a testy.jediné,čo môže dotyčná "milá" mamička dosiahnuť,že tvoja dcéra bude musieť robiť komisionálky,ale opakovať ročník nie,nakoľko nie je zlá žiačka a svoje povinnosti si plní. s dotyčnou matkou to nerieš,aspoň nie zatiaľ,nakoľko to rieši škola.v prípade,že by sa škola k tomu stavala spôsobom "ja nič,ja muzikant",tak potom by som si s ňou o tom pohovorila,ale zatiaľ nie,môže to len zhoršiť vašu situáciu,aj ked viem,že je to ťažké.takúto radu sme mali my od psychologa (neriešili sme to isté,ale tiež bol problém,síce v MŠ,ale myslím,že táto rada sa dá aplikovať aj u vás).

a opýtaj sa dcéry,či chce prestúpiť,ja byť tebou,tak sa s ňou porozprávam,nech vie,čo sa v škole deje,nech nie je potom prekvapená,zaskočená a raní ju to ešte viac.viem,že ju chceš chrániť,ale toto asi nebude tá cesta,lebo je veľká pravdepodobnosť,že sa to dozvie a nie práve najlepším spôsobom........................tak si s ňou sadni,povedz,čo sa deje,poznáš svoju dcéru,budeš vedieť,ako na to,neboj,hlavne ju uisťuj,že to nie je jej chyba a nech sa rozhodne sama,či tam chce zostať a dokončiť školu alebo sa chce nechať preradiť.veľa šťastia

zuzana76
15. jún 2014

@hanica83 treba spocitat kolko vymeskanych hodin ma tvoja dcera, na kazdej skole si urcuju , ze ked dieta vymeska viac ako napr 30 percent hodin, tak bude robit komisionalne skusky, az keby neurobilo tieto skusky, tak opakuje rocnik, ale kedze ide o dobru ziacku a dohnala vsetko ucivo co je treba, tak ani komisionalne skusky nemusi robit, cudzia mamicka sa do toho nema co starat, navyse plati zakaz informovat cudzích ludi o prospechu aj comkolvek o tvojej dćere, takze by ani nelmala vediet ta cudzia zena, ze ake znamky ma a kolko hodin vymeskala tvoja dcera

elise
15. jún 2014

@hanica83 okamžitá zmena školy. ja som tiež pri šikane môjho syna váhala aa ľutujem že som to nespravila už skôr teraz je všetkouplne v pohode, má zle spomienky nabývalu školu a toho čo ho šiel ubiť palicou a vyhražal sa mu...... aale so psychologičkou to dávame dokopy.

elise
15. jún 2014

@hanica83 väčšinou sa škola k takým problémom stavia ako "mrtvy chrobák " systémom nič sa nedejej a z vás urobia problém. ale držim palce

ada12345
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hanica83
autor
15. jún 2014

Monicm - ked poviem dcére, čo rieši matka tej spolužiačky, obávam sa, ze do školy uz nevkroci.

ada12345
15. jún 2014

@hanica83 Dcére to nehovor kým nie je ukončený tento školský rok a nemá uzatvorené všetky známky, t.j. do konca júna.

hanica83
autor
15. jún 2014

Ada aj ja takto zamyslam. Avsak dufam, ze to nevedia od dotycnej spoluziacky ostane a dcera sa to nedozvie od nich.

maznacik007
15. jún 2014

dcere by som nic nehovorila ... absolutne nic ...ale zober spravu od psychologa co mas, napis na A4 papier ziadost o presetrenie podozrenia sikany...
uplne jednoducho napis Ziadam presetrit podozrenie na sikanu voci mojmu dietatu xxx ziacky tej a tej triedy .. datum miesto podpis ..
urob kopiu dolu daj prevzala datum podpis peciatka .. a daj si to oficialne prebrat od riaditelky skoly

plus tam mozes dopisat ze V zmysle zakona o ochrane osobnych udajov ako zakonny zastupca maloletej menoa priezvisko neudelujem suhlas aby boli akékoľvek osobné údaje môjho dieťaťa, ako chránenej osoby /ci uz zdravotny stav, prospech .. ) konzultovane s treťou osobu ...

ako ja ti verim .. ja som skoro z noh spadla ked mi triedna na rodicku povedala ze deti riesia v triede preco nebola vtedy a vtedy v skole a my sme riesili dost vazne zdravotne problemy vsetko mala ospravedlnene a dobehnute ... ucitelia casto zatvaraju pred tym oci .. ako to mam ja ako rodic riesit sak na to je tam ona ... ale evidentne ani v tvojom pripade sa nechcu oni babrat s tym ...
nema tam nejaku dobru kamosku ... ono potom sa lahsie znasaju taketo poznamky.. ale teda ja som presvedcena ze este raz sa dopocujem take nieco tak tam vlietnem ako drak a ucitelka neucitelka narobim poriadky...

lucia78
15. jún 2014

@hanica83 Neblazni, dcere to treba povedat a nerobit z toho vedu. Nema sa za co hanbit pred spoluziakmi, to prave tej druhej hrozi, ze bude ostatnymi odsudena bude mat medzi spoluziakmi este tazke casi. 12rocne deti uz su velke, a maju rozum, postavia sa na stranu tvojej dcery. V zivote este stretne vela takychto zien, ktore sa jej budu snazit znicit karieru, rodinu, vsetko a to kvoli nicomu, len tak, lebo im preplo. Krasna chvila zoznamit ju zo zivotom, je uz dost velka aby vedela pravdu a aby ste ju naucili, ze aj takyto ludia existuju. Zide sa jej to do zivota. Najlepsie kamaratky, najlepsi manzelia, najlepsi ucitelia.... sa mozu zmenit na monstra a treba s tym pocitat. Ziadna tragedia sa nedeje, len sa dotycna mamicka znemoznuje pred celym svetom.

maznacik007
15. jún 2014

@hanica83 cize ta triedna riesila s cudzou matkou dochadzku a prospech tvojho dietata? porusila zakon a moze dostat riadnu pokutu ... to je uplny nonsens...
tiez by som to dcere povedala .. nejako setrne ale povedala .. si myslim ze dieta v tomto veku skor znesie pravdu ako to ze ho klame vlastna mama...

ale skor ju podpor aby si v triede alebo inde na kruzku a pod nasla nejaku dobru kamosku ...

macamac
15. jún 2014

@hanica83 daná mamička nemá žiadne právo na riešenie iného dieťaťa ohľadne jeho skúšania a známkovania! to sú informácie, ktoré spadajú pod ochranu osobných údajov
a preto nechápem, ako triedna, resp. riaditeľ školy, môžu s danou pani preberať prospech tvojej dcéry!
porušujú zákon a na to sa ty musíš jednoducho odvolať

ktokoľvek cudzí nemá čo poznať a riešiť podmienky klasifikácie tvojho dieťaťa, zvlášť po jeho dlhodobej neprítomnosti
každá škola to má inak, ale ak má dosť známok, doučila sa zameškané a v testoch obstála - to je dostatočný dôkaz aj pre prípadnú inšpekciu, ak by ju niekto chcel volať

fuj, sa mi chce zvracať, akí ľudia sa dnes nájdu
toto je fakt neuveriteľné
ešte nikto nedoskákal, tak nech nevyskakuje a ďakuje Bohu, že ona nemusí riešiť chorobu svojho dieťaťa a následné doučovanie sa zameškaného
neprajem nikomu nič zlé ale z tohto mi prišlo fakt že...na grc 😝 🙄

cobhan
15. jún 2014

dcera to nejak setrne oznam ked bude mat po skuskach, dovtedy ju netreba stresovat....a onej mamicke by som asi nieco od srdca povedala. Inak nebolo by odveci zistit, co sa stalo medzi dievcatami...vela tychto pubertalnych hadok je preto, ze ja som si myslela, ze ona si myslela alebo povedala...no skratka vela kriku pre neexistujuci problem..mozno si spomenie preto sa kamaratstvo skoncilo alebo nastrbilo. Lebo toto vyzera ako nejaka pomsta a cez prazdniny sa to moze este znasobit...

bocianka123
15. jún 2014

ahojte, tak prispejem ja tiež svojou skúsenosťou... došlo k nejakému "stretu" dvoch spolužiakov... jeden žiak (môj syn) bez ujmy na zdraví a druhý VRAj v dôsledku tohto stretu zostal s otrasom mozgu v nemocnici... doteraz , to sú už 3roky odvtedy, je to celée zastreté rúškom tajomstva, čo sa tam vlastne stalo.. ale mama dotyčného žiaka si so súhlasom triednej učiteľky cez vyučovanie!!! vyvolali môjho syna z triedy a na chodbe mu mali dohovárať... v momente som kontaktovala raiditeľa školy, že či vie, čo mu robia učitelia za chrbtom... môj syn bol vystavený psychickému tlaku Dospelých bez možnosti brániť sa... bez prítomnosti svojich rodičov, ktorí neboli o tomto vôbec upovedomení! . ale škola to zahrala do autu. aj sme do toho hlásenia o zranení či čo to škola píše, napísali svoje stanovisko...

@hanica83 - tvoja dcéra je teraz vo veľmi citlivej pozícii, nech sa teraz sústredí na skúšky, ona je šikovná a potom to začnite riešiť. najhoršie však je, že asi ju spolužiačky nemusia... a okrem toho dotyčnej by som sakra povedala, že nech meno mojej dcéryi naše (teda vašej)j rodiny už nevezme do úst ani na pôde školy.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli