Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problémy 12 ročného syna

viera
12. feb 2016

Mám 12ročného syna. Áno je v puberte už. Má niekedy svoje muchy ale stááááále je to ešte dobréééé.Tento školský rok nemajú v škole šťastie na učiteľky…Na začiatku školského roka(chodí do 6.ročníka ZŠ) dostali triednu učiteľku ktorú poznali.Zlučovali sa do jednej triedy.Tí čo sa nedostali na gympel a podobne sa zlúčili, čiže bývala 5.A.(tam chodil on-angličtinárska trieda) a bývalá 5.B(nemecká trieda) sa zlúčili a vznikla 6.trieda.Takže tejto 6.A. triede bola 2-týždne učiteľka(triedna)čo poznali.Otehotnela,išla na rizikové.Ona ich učila aj angličtinu….Nastúpila nová učiteľka čo ich nepoznala a ani oni ju. Tiež ho učila angličtinu…Pri všetkých týchto učiteľkách ho angličtina bavila.Je v angline výborný.Myslí mu to…Táto pani učiteľka vydržala doteraz a nahradila ju ďalšia, lebo dotyčná si vykĺbila rameno.Nastúpila detto nová učiteľka čo ju oni nepoznali a ona ich…Lenže je to mladá baba. Správa sa k tejto skupine, kam akurát chodí syn ako k handrám…Furt na nich vrieska, hučí. Správa sa povýšnecky…Zasadla si na syna. Mali napísať 6viet.Dostal 4. Zatože jednu vetu nepreložil a v každej vete čo im dala mal jednu malú chybičku.Žiadne vysvetlenie k tomu, prečo by to tak malo byť po anglicky a nie tak….Angličtina ho pravdaže prestala baviť. Hovorí mu, že je drzý, zatože jej povie pravdu..Nechcem aby ho angličtina prestala baviť, nakoľko je to v živote veľmi doležité. Jazyk v živote potrebuje.Tvrdím, že sa neučí pre mňa, ani pre učku ale "pre seba". A takýchto kráv🙂 bude mať v živote kopec.Dneska alebo zajtra to chcem s ním riešiť. Akoby ste Vy k tomu pristupovali, alebo namotivovali ho alebo vysvetlili mu, pomohli?Dakujem za nápady a odpovede.

nelinka2009
12. feb 2016

Tak nazvat pred nim ucitelku kravov je dost silna kava... A najprv by som si vypocula aj stranu ucitelky a ax potom riedila so synom... Nejak sa mi nechce verit, ze mlada ucka bezdovodne vrieska... A puberta je puberta aj deti povefia len to, co im vyhovuje...

viera
autor
12. feb 2016

@nelinka2009 Ja som nepovedala pred nikym, ze je krava….Ja som len zkonstatovala, ze takychto ludi ako ona bude v zivote vela(takychto krav)…Boze ty si tu vybrala len to, co tebe lahodilo ociam...

0silvia0
12. feb 2016

@viera u nás bol šiesty ročník u syna dosť krízový, puberta šľahala zľava, sprava, katastrofa. Na tvojom mieste by som poriadky do školy asi robiť neišla, každá učiteľka má svoj spôsob učenia. Dcéra mala takú kričiacu učiteľku, ale napriek tomu ju mali radi a bola perfektná. A to, že sa správa k deťom ako k handrám ti povedal syn? Tento vek je dosť kritický, deti si posunú učiteľky do takých rovín, v akých ich potrebujú mať. Raz je učka hnusná, keď ju vymenia za inú, tak zistia, že predsa len bola tá pôvodná lepšia atď. Ja osobne pre pokoj duše by som prihlásila syna na doučko z angliny, alebo na nejaký kurz angliny, možno získa iný pohľad, možno sa namotivuje, možno získa väčšie sebavedomie a pôjde mu to v škole lepšie...

viera
autor
12. feb 2016

@0silvia0 Dakujem, presne nad tymto som rozmyslala, ze doucko alebo niekde inde na anglinu, presne, aby sa namotivoval, tiez to nechcem ist tam riesit…Preco ako k handram,lebo mi hovori, co tam robi na hodine ako sa sprava…Ze ked to a to sa stane, tak ako zareaguje…Ako oni a podobne….

nelinka2009
12. feb 2016

Nevyberam... Len sa mi zda, ze to vidis len z jednej strany... Sama si pisala, ze zacina puberta...

viera
autor
12. feb 2016

@nelinka2009 Ano aby nebol neviniatko…Lebo obcas je drzy.Proste pubertak ale napisala som, ze este "dobry"pubertak, lebo ked som videla inych, tak on je ozaj zlaticko...

juhseverzapad
12. feb 2016

Ja zo svojej skúsenosti viem, že také kravy existujú. Mne jedna znechutila nemčinu. Absolútne. Nič iné nerobila, iba húkala a sťažovala sa na svoje detstvo. Treba sa porozprávať so synom a aj s riaditeľkou školy.

dominikav123
12. feb 2016

Ako môže byt v angline výborný a pritom neprelozit ani jednu vetu dobre ? Trosku nekriticky sa na to pozeráš podľa mna, možno boli doterajšie učiteľky benevolentne a prísna "ucka" mu nevyhovuje. A to že nie je drzý len jej len povie pravdu 🙂 Má 12 rokov a podľa mna by mal byt k učiteľke slusny nie ju poučovať

nelinka2009
12. feb 2016
juhseverzapad
12. feb 2016

@dominikav123 A ty ako môžeš súdiť niekoho, koho vlastne nepoznáš? Prečo automaticky obhajuješ učiteľku? Ak bol v angline dobrý a bavila ho a teraz sa pohoršil, tak je to sprostá úča, to je jasné.

mawka
12. feb 2016

to si este nezazila nasu slovencinarku. na nu kazdy uz rezignoval. vieme, co je zac, vieme ako (ne)uci, aka je labilna, vedia to vsetci a aj tak s tym nikdy nikto nic nerobi a ja si hovorim, srat na nu. tiez som mala z fyziky 4, ked som sla zo ZS, ja z matiky a ejha, stredna skola a 1 a 2. s takymi ucitelmi nepohnes a mozes sa postavit aj na hlavu. ked s nou nevie urobit raditel poriadky, tak sa mozes aj na hlavu postavit.
a moj maly ma 12 a je schopny doniest jeden den 1 a druhy den z toho isteho 3 alebo 4. presne ako baby pisu, puberta s nim slaha a niekedy fici ako raketa a niekedy je zabludeny myslienkami inde a nepozorny. aj ucitelky su casto nevsimave, ale decka su casto oprskle a machruju. ty nevies ako sa ti syn chova v kolektive, ty tam nie si. mozno seka kofra a polka triedy s nim a osobne? presne pre toto by som nemohla byt ucitelkou, lebo by som ich fackala od rana do vecera od nervov. 😀 😉
proste klud, sleduj nadalej, maleho daj na doucko, respektujte a keby to pretrvavalo, tak potom za nou zajdi.

dominikav123
12. feb 2016

@juhseverzapad koho súdim ? Pani napísala že chlapec neprelozíl jednu vetu dobre a to je vina učiteľky ? Nemyslím

jamabe
12. feb 2016

@juhseverzapad a ty si ako dovolíš súdiť niekoho, koho vlastne nepoznáš? Prečo by to mala byť hneď "sprostá úča"? To je fakt vyjadrovanie... fakt vzor pre deti... 😠
@viera treba si overiť aj verziu druhej strany... Môžeš sa opýtať aj iných rodičov, aký majú dojem, iných žiakov...
Ja som mala na ZŠ učiteľku angličtiny, ktorú sme mali radi a angličtina nás bavila. Väčšinou sme sa hrali, spievali a tak... Prišla som na strednú a zistila som, že naša obľúbená učiteľka nás nič nenaučila.. bola som niekde úplne mimo ako ostatní spolužiaci. A to som mala samé jednotky! Z ostatných predmetov som mala solídne vedomosti, len angličtina bieda.. Toľko k posudzovaniu kvality učiteľov očami žiakov... 😝

juhseverzapad
12. feb 2016

@jamabe preto som aj napísala, že treba ísť za riaditeľkou a tam to poriešiť, lebo sprosté učiteľky sú a nie zrovna málo. Viď štrajk.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli