Problémy s menštruáciou u 14 ročnej neterky

selixa
8. máj 2013

Ahojte baby, moja neterka mala celú zimu normálne menštruáciu každých 23-27dní. Ale, minulý rok cez leto jej nevychádzala dostávala aj niekedy koncom mesiaca a začiatkom. Teraz znova sa začína opakovať minulé leto t.j. malá dostala 31.3, 22.4. a dnes znova 8.5... Mám ísť podľa vás s ňou k doktorke? Môžu mať s tým niečo spoločné letné teploty(horúčavy)? Pretože minulý rok jej nabehol cyklus na jeseň normálne, ked už skončili horúčavy. Ďakujem vopred za rady

jaja018
8. máj 2013

Ja v jej veku som mala v zime normálne 30 dňový cyklus a v lete bez ms tri mesiace a potom znovu ok. A ďalší rok to isté. Lekár to uzavrel tým ze cyklus este nie je úplne upravený. Ale ďalší rok to už bolo ok a odvtedy furt

barushkaaam
8. máj 2013

Mozno este ten cyklus nema ustaleny. Ja sama som mala dlhy cas s tymto problem....ale radsej nech zajde k dr. Istota je istota.

patesladko
8. máj 2013

ako vraví jaja018, v jej veku je to ešte normálne, treba to riešiť podľa mňa až keby takéto nepravidelnosti pretrvávali aj naďalej.. keď som mala 15, mama ma vzala ku gyn, lebo cyklus som mala úplne rozhádzaný, on to riešil liekami a som rada, lebo časom sa to upravilo 😉

selixa
autor
8. máj 2013

@barushkaaam No, problém je v tom, že iba ked začnú letné horúčavy jej blbne cyklus a ked skončia horúčavy zase má ho normálne.
Ale, dakujem za radu.

ikke
8. máj 2013

ja tak mavam doteraz 😅
a poznam zeny, co proste v lete "vysychaju" a to nemaju 14, ba dokonca ani 20 rokov.
pokial nema ine problemy, 14-rocnu urcite netreba hnat ku gynekologovi len preto, ze nema cyklus ako svajciarske hodinky 😉

selixa
autor
8. máj 2013

@ikke Tak to si ma upokojila 😀

graceful9
8. máj 2013

@selixa jja som nemala nikdy normálny cyklus, kým som neotehotnela. v 14 to bolo fakt rôzne a myslím, že pokiaľ nemá iné problémy, netreba ju stresovať gynekologom. vyšetrenie cez konečník jej na pokoji nepridá. myslím že je to v poriadku, ale ak máš pochybnosti, zavolaj svojmu gynekologovi a spytaj sa skôr, než ju tam vezmeš 🙂

janinah
8. máj 2013

je to ešte v norme,že nemá pravidelný cyklus 😉 ...ak by ste ju hnali ku gynekologovi,tak nech je to radšej gynekologička,do 15r. dievčatá riešia detskí gyn.

selixa
autor
8. máj 2013

@graceful9
@janinah
Ďakujem baby

katka1981
8. máj 2013

@selixa, ja som mala presne nacas od prvej MS, ale viem, ze v puberte je normalne, ked aj vynechava, cize podla mna je uplne v poriadku.

hrjanka
9. máj 2013

tiež som celú pubertu mávala cyklus 7-40 dňový, takže nie je o čom. V puberte hormóny proste blbnú ;)

verion
9. máj 2013

Ja som mala v jej veku v lete take čoro moro že až... každych 14 dni.. a na jeseň to už bolo ok..