Prvý menzes u dievčat a puberta

pingu717
3. feb 2013

Baby ako zvládate pri svojich 10-11 ročných dcérach prvý menzes a pubertu?? moja dcéra dostala teraz v Januári a odvtedy si myslí že pojedla všetku múdrosť sveta!!! Z milej a dobrej dcéry sa stáva riadna potvorka papuľuje mi a na všetko má rýchlu odpoved a ja ju normálne nezvládam...

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pingu717
autor
3. feb 2013

vieš aké je to nepríjemné ked sa z milého dievčatka stala zo dna na deň protiva a aká je nervozna a kričí a baví sa so mnou horšie ako z kámoškou...

jaruska8
3. feb 2013

@pingu717 Tohto sa desím...

pingu717
autor
3. feb 2013

tak snád to nebudeš mať také ako to mám ja...každá je individuálna,,,ale s mojou dcérou to riadne šľahá a ja som zúfalá..a samozrejme syn chytá jéj maniere.. a ak ho hreším argumentuje tím že či ona môže!!!!

sonula44
3. feb 2013

Ahojky môžem sa opýtať kolko má Tvoja dcérka ,boli sme na endokrinolog. vyšetrení a povedali že tiež môžem
čakať že dostane moja bude mať v lete 10r.

ellahop
3. feb 2013

@pingu717 vsak PMS. MS a po MS, ako my ostatne zenske.. 🙂

pingu717
autor
3. feb 2013

@sonula44 moja dcéra ma 11 rokou...teda mala v novembri a v januári dostala prvky krát a dnes už druhy krat

pingu717
autor
3. feb 2013

😝 @ellahop no ja si nespomínam žeby som bola až taká protiva ked mala prvý krat a tak..

kacena4
3. feb 2013

@pingu717 tak to mas super, ze ju to chytilo az po menzese, tou nasou to plieska uz par mesiacov a to este stale nema menzes 😀 😀 😀 😀 a je to len kratke obdobie, treba na nu prisne pravidla, lebo ak si to zosamozrejmuje tak sa tak s tebou bude bavit stale, treba to razne zastavit (uff co som to za otras vetu napisala 😲 😲 ) takze skrk cez rozpocet/cez hubu ako ja hovorim (nie doslovne) nech je kludna a nevyvadza proste aj slusnosti sa treba ucit 😀 😀 😀 😀 😀 a ty si nebola ha ha ha to by som chcela vidiet!!!!!! len si to brala inak, nie ako rodic, ale ako dieta a brala si to normalne

ellahop
3. feb 2013

@pingu717 to bol humor emil, humor..

pingu717
autor
3. feb 2013

@kacena4,,,no ona trieska dverami a podobne a ked jéj niečo poviem alebo jej vynadám ani nepočúva jedným uchom dnu druhým von,,a to asi preto že som na nich sama a ja ich nebijem netrestám a ona sa to teraz učí zneužívať

pingu717
autor
3. feb 2013

@ellahop radšej mi porad ako ju dať do normálu,,do nejakých koľají inak mám pocit že mi za pol roka vyskočí na hlavu

kacena4
3. feb 2013

@pingu717 ani ja netrestam, teda fyzicke tresty u nas neexistuju, niekedy si poviem, ze je to aj na skodu 😖 ale netreba na nu kricat - mne sa to osvedcilo, hoci ja mam straasne vysoky hlas a fakt je to dosts vysoke, treba si to vydiskutovat inak bude kricat a prekrikovat viac teba lebo je este mlada a buchat dverami ja som zaviedla "tresty" typu ako sa spravas ku mne ty tak aj ja k tebe a skus sa vcitit do mna ako mi potom je, ty ma ignorujes, aj ja teba alebo nieco na ten sposob. si uz velka tak sa tak aj spravaj 😅 😅

pingu717
autor
3. feb 2013

tak toto som aj ja tak povedala že ako ty ku mne tak ja ku tebe a ona že no a čo operiem si a navarím ,,niečo málo vie variť rýchlo pochytila..a aj ja mám veľmi vysoký ton hlasu a ked sa bavíme sme ako Taliani ,,,ale ked ju niečo bolí alebo tak tak vie prísť a pritúliť sa ku mne a vtedy vraj mamy ja ťa tak ľúbim ...

ellahop
3. feb 2013

@pingu717 ja nemam take deti iba malinke. ale treba jej dat tvrde hranice si myslim, ze odtial potial a ak nedodrzi tak potom trestat. zakazat co je oblubene, nedovolit nieco a podobne. predsa sa nebude k mame spravat takymto sposobom. ja viem, ze puberta je tazka ale aj ja som si niekedy odvrkla, ale nejako nas tie mamy vtedy na kratko drzali a my sme si ich vazili. a ked bude robit to co treba, a ak bude dodrziavat pravidla. tak potom budete mat na seba viac casu a budu z vas kamosky. ja si myslim, ze treba byt mila ale aj prisna zaroven.

pingu717
autor
3. feb 2013

@ellahop ano to máš pravdu ja som jéj mama a aj jéj kámoška..má zakázané byť na pc,,nesmie mat mp3 v ušiach a zobrala jéj mobil ,, a mám dojem že čím viac jéj zakazujem tím sa snaží byt ona horšia akoby ona trestala mňa..už mi normálne dochádzajú nervy a neviem čo robím zle a čo dobre

sue
3. feb 2013

@pingu717 máš niečo čo ona nemá - živíš ju - a bohužiaľ či našťastie na tomto pohorí ten sopliačik ešte 🙂 len vydrž... + čo si pamätám čo bolo pre mňa ako puboša najhoršie, bolo nedodržanie slova - obvykle - toho zlého - čiže keď mi naši povedali ja neviem napr. že týždeň nepôjdem von a na druhý deň si to už nepamätali ... proste naozaj striktne dodržiavať to, čo povieš - v dobrom aj v zlom... držím palce...

pingu717
autor
3. feb 2013

@sue tak v tomto som úplne zásadová ked zakážem nedovolím a môže sa aj o zem hodiť,,,už nebola asi od vianoc vonku má zaracha len do školy a zo školy a ešte si stopujem koľko jéj to trvá,,,nesmie meškať ani 10minút...a sa divím že napriek svojej tvrdohlavosti nemešká...

sue
3. feb 2013

@pingu717 a toto začalo len tou MS, nebolo za tým aj niečo ďalšie?

pingu717
autor
3. feb 2013

@sue to začalo tou MS,,aspoň to bol ten spúšťač myslím pred tím nikdy neodvrávala a veci podobné ani som nevedela že je..

sue
3. feb 2013

@pingu717 a si úplne sama na decká? Otec detí sa nejak podieľa na výchove? Starí rodičia atď...v škole ako?

pingu717
autor
3. feb 2013

@sue ano som snimi úplne sama,,jejích otec to je 0 bodov ani si ich neberie a nie žeby niečo také riešil..nemá záujem a škola to je ok...aj školský psycholog povedal že sa chová primerane k svojemu veku a tak neviem čo teraz akože robiť nikdy nie sú snou problémy len doma sa vybíja na mne asi... 😖

lucula73
3. feb 2013

čaute baby,dobrá tema,presne ako by som o mojej čítala....takto isto vyvádza a MS ešte nemá........v máji bude mať 10 rokov........ale má 155cm a 50 kg,čiže sa desím toho,že zachvílu dostane ☹
My ju fyzicky netrestáme,snáď raz schytala zaucho,mm sa neovládol,ale to už bolo fakt moc.......
Včera mi 10x povedala,že nepojde do obchodu,som myslela,že ma rozhodí...normálne si ľahla na gauč a zapla tv.......nakoniec prišiel mm,bol dovtedy v garáži,takže on ide do toho obchodu,ale že na oslave nedostane od nás nič/oslavovali sme včera meniny/......teda až zajtra má..............no mali ste ju vidieť,hodinu potom húkala,že pojde,ale už bolo neskoro.Celý deň potom sekala dobrotu,tak som jej povedala,že ak sa bude snažiť,tak po čase jej slubený darček dáme....ale nepoviem kedy,no ak bude mať snahu vyymýšľať,tak jej pripomeniem 😀
Skusime to na nu takto nejak,alebo zákaz pc,občas mala týždeň zaracha,to bol asi najvačší trest pre ňu 😒

tajomna21
3. feb 2013

@pingu717 a neskusala si si ju posadit a pozhovarat sa s nou? ze preco zrazu zmenila spravanie? len tak v klude, bez emocii .... vysvetlit jej, ze jej spravanie sa ti nepaci, atd atd

sue
3. feb 2013

@pingu717 tak ak je to v škole a inde ok, tak len trpezlivosť a donekonečna hovoriť ľúbim ťa, ale nepáči sa mi ako sa chováš, ubližuje mi to... a vydržať vydržať vydržať. Neboj sa...ona na to časom príde...a potom ju to bude mrzieť...neboj.

pingu717
autor
3. feb 2013

@tajomna21 hej sedeli sme a debatovali a jéj sa nezdá žeby sa chovala inak,,len ju vraj všetci dráždime a ja naozaj neviem ako...povedala mi že ju mám nechať na pokoji a ona nebude robiť naprotiveň ale ma 11 rokov a ja ju nemôžem a nechcem nechať tak aby rástla ako taký samorast...

pingu717
autor
3. feb 2013

@sue ja myslím že robím chybu aj stím že ma nevidí plakať ako sa trápim ja mám veľký problém pustiť emocie nejaké

sue
3. feb 2013

@pingu717 ale tak samorast úplne nie, ale aj ty by si mala pochopiť, že ti dospieva dcéra a pokiaľ je doma, resp. vieš kde je a čo robí, tak by si "ju mala nechať" - neorganizovať jej každú minútu, nevypytovať sa jej dookola na všetko možné... striktne určiť hranice a vedieť čo a ako,ale nie sa rýpať úplne do všetkého - ona sama potom príde 🙂

pingu717
autor
3. feb 2013

@sue nemiešala som sa jéj do ničoho len som jéj škrtla pokec ..nechcem aby tam trávila čas medzi úchylákmi a dala jéj to tam zrušiť..kamaráti sa relatíne s kým chce a von nechodí od vianoc ..ani sa nejak nepýta a ja ju nebudem posielať nepatrím k tým čo jéj organizuje život...

sue
3. feb 2013

A s priateľom tvojím v pohode vychádza? ...sorry,len furt pátram po tom,že kde môže byť problém :D