Prvý tampón

lia1331
26. jan 2017

Ahojte mám 13 a chcela by som začať používať tampóny. Neviem sa rozhodnúť či tampax s aplikátorom (vraj nekvalitne) alebo O.B. ? prosím poraďte

lubkavargova1
26. jan 2017

A to ako ich pouzivat vies? Ci vobec ani sajnu nemas, len chces zahviezdit v triede, ze si velka kocka, ze pouzivas tampony?? Hm? Mas ponatia ake su velkosti? Lebo su aj ine znacky 🙂

akronop
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fadama
26. jan 2017

@lia1331 ja som skusala O.B s aplikatorom no mne to velmi nevyhovuje pouzivam o.b bez aplikatora, tampax som nikdy neskusala ani ine s o.b som max.spokojna.

lubkavargova1
26. jan 2017

ked uz tak radsej O.B pro comfort...lahsie na aplikaciu dnu-von a aj menej drazdia 🙂 🙂

lilyianka
26. jan 2017

@lia1331 za mna zase kotex....tie používam uz roky

zuzka_1985
29. jan 2017

Ja mam najradsej kotex - zacni s velkostou mini - ja ich pouzivam aj po porode

lia1331
autor
31. jan 2017

@lubkavargova1 nie,nechcem zahviezdit. to že používam tampóny je moja osobná vec spolužiačky o tom neinformujem..... a áno viem ako ich používať aj akú veľkost na začiatok... len som si nevedela vybrať medzi značkami

lubkavargova1
31. jan 2017

@lia1331 tak potom super. A uz si vybrala? Najlepsie je aj tak skusit a uvidis. Ten co ti bude najlepsie vyhovuje...vies nam moze nieco ine a tebe zase nieco ine.

simca06022011
31. jan 2017

vyskusaj, jeden mesiac tie druhy tie.. kazdy je iny.. tie aplikatorove mozu byt hygienickejsie, ale je z toho viac bordelu, mne nevyhovovali. OBcka su dobre, len si musis dobru velkost vybrat

mia_von_prag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misaelka
31. jan 2017

Podla mna su najlepsie jessa z dm

yanni
31. jan 2017

No to musis vyskusat, co ti bude vyhovovat. Za mna OB pro comfort, bez aplikatora.

katka253111
31. jan 2017

Ja som zacinala s najmensimi Kotex... potom ob... a teraz uz roky pouzivam Jessu z Dmky...su skvele 🙂

katka253111
31. jan 2017

@lubkavargova1 preco hned taky utocny komentar? Ved ma 13rokov, tampony moze s kludom pouzivat 🙂

lia1331
autor
1. feb 2017

vyskusala som o.b. mini silk touch a som s nimi veľmi spokojná sú super...

henamichal
1. feb 2017

Gynekológovia neodporúčajú.

erickatt
1. feb 2017

@lia1331 hlavne to povedz mamine a skúšaj cez víkend. Keď nedajbože chytis anti sok ci ako sa to presne vola, nech vedia reagovať. Bez srandy, kamoska skoro na to zomrela, lebo ked ta slahne o zem ( ako ju) nemusia hneď prísť na to ,ze mas tampon.

lia1331
autor
2. feb 2017

@erickatt asi myslis syndrom toxickeho soku ( nespôsobujú ho len tampóny a sú pri ňomnaj sprievodné javy... čítala som že od roku 1993-2001 to malov česku 70ľudí-aj muži)

lia1331
autor
2. feb 2017

@erickatt nechcem sa o nicom ohladom ms mame zdvôverovať, ona totiž to o ničom nevie.... ale aj tak ďakujem za upozornenie

erickatt
2. feb 2017

@lia1331 presne, preto radšej skúšať prve razy doma a pod dozorom

0silvia0
2. feb 2017

@erickatt keď sa mame nedokáže zdôveriť, tak jej ťažko povie: mami, idem si skúsiť dať tampón, keby niečo, tak ti to oznamujem😎
Ale ja viem, že si radu myslela dobre 😉

marosinecko
2. feb 2017

Ja som používala Kotex. 🙂 a ten mi najviac vyhovoval.

lubkavargova1
2. feb 2017

@lia1331 no vidis, si sikovna mlada dama 🙂 Toxicky sok ti hrozi ked to prezenies a zabudnes na tampon. Sice to znie trosku zvlastne "ze sa zabudne" na tampon...to, ze gynekolog neodporuca, to je take otazne. Kazdy jeden ti povie inak. Moj napriklad neodporucal kalisteky, a zase ked som bola v nemocnici tam zase primar odporucal. No vysomar sa z nich 🙂 🙂 Ked budes aktivne sportovat, tampon ta fakt odbremeni od vela neprijemnych pocitov.

0silvia0
2. feb 2017

@lubkavargova1 prečo neodporúčal kalisteky? To by ma zaujímalo aké mal argumenty...

lubkavargova1
2. feb 2017

@0silvia0 mne povedal, ze vraj silikon ma rakovinotvorne ucinky a ze vraj telo zeny to tazko akceptuje lebo je to iny predmet v tele. Ono je to take, otazne. Ja sa s nim nebudem hadat, vypocula som si "prednasku". Ja pouzivam uz len tampony a aj kalistek...ja som maximalne spokojna. Je pravda, ze doma kalistek a vonku tampony pouzivam. Je pravda, ze prvykrat pri kalisteku som skor "jezka rodila", ale potom som sa aj ten naucila pouzivat. Myslim si, ze kazdy nech pouziva to co mu vyhovuje najlepsie....napriklad mne tie OB tampony na noc vobec nepasuju, take cudne a pretekali mi.
A pre slecnu zakladatelku: neboj sa mamine priznat, ze pouzivas tampony. Aspon bude vidiet, ze uz ma velku slecnu doma. Nie je to hanba a ani tragedia.

lia1331
autor
2. feb 2017

@lubkavargova1 dakujem za radu

bombonka
2. feb 2017

Začali prázdniny

0silvia0
2. feb 2017

@lubkavargova1 silikon rakovinotvorne ucinky? Ja pouzivam len kalistek, ale co dnes nema rakovinotvorne ucinky? 🤒

blahowoman
2. feb 2017

@lia1331 a preco sa o tom neporadis s maminou?

slniecko154
2. feb 2017

najlepsie je to striedat, s nicim sa nema prehanat.. ja pouzivam na den tampony a na noc vlozky, myslim ze je to najlepsi kompromis, vyskusala som ich uz vela, ale za mna su najlepsie o.b. pro comfort, maju taky viac klzavejsi povrch, lahsie sa zavadzaju a aj vyberaju