Puberta 12 ročnej. Ako to prežívate vy?

bibula
12. nov 2008

ako ste na tom? moja dcera ma 12 r. no a niekedy mam dost. staci mi len ju vidiet,a to este ani hubu nemusi otvorit-potom tie jej reci,pripomienky....stale to iste dookola jej opakovat a stale a stale,kym nepoviem co chce pocut a potom zase a naozaj? ale mami a preco?---no proste neda sa vyhoviet-stale je zle.
....huba velka,robota ziadna,pomoct nemoze -musi sa ucit,kamaratky a von to vzdy pripravena.
😖
ako ste na tom vy?
ja som pubertu prezila doma vo svojej izbe za knizkou ,mama ma volala sa najest,inac by sm ani nos nevystrcila .....
😔

bibula
autor
21. nov 2008

no jej sa mobil pokazil,teraz ma taky predpotopny,co ani von nenosi,lebo sa zan hanbi-aj vrsok sa uz odliepa.pouziva len ako hodiny a budik.ten pouzival muco,ked bol novy asi 4 roky 😅 ,potom som si kupila ja novy-ale len taky na hlavne funkcie,to jej bolo malo,tal si zobrala ten najstarsi 😖

titkovamiriam
21. nov 2008

tak mobily nastastie neriesime-nove im vlani postupne obom ukradli tak su radi ze maju ake maju 😀 ,milan je dost samostatny-po skole robi tak si kupi co chce,mam teraz bolave nervy z jeho radikalizmu az neonacizmu no ucitelka aj znymi mi hovoria ze z toho vyrastie -chce byt proti vsetkym.dufam ze ho to prejde tak rychlo ako thajsky box 😀 .

expertka8
21. nov 2008

....vecny pohlad do stropu....frflanie...eee...nemozeeeem...precooooooo.....ty brdoooo...koksoooooo....tulkanie nehrozi.....to je ta puberta????? 😅
...v tom pripade sa hlasime do klubu... 😀

bubaczik
21. nov 2008

ja sa taak bavim...si to viem všetko živo predstavit 🙂 ja mam dve formy puberty,jednu pyskatu a druhu uražlivu...ta staršia je pesne jak asi všetky v jej veku..ta mladsia,ta je ale ina kapitola...neviem to ani opisat,ale vzdy nas dostane do nemeho užasu 😕 ona je ako jimmy nenapadko,neviditelna,zalezena radsej cim najdalej od vsetj´keho rušneho diania,lebo vie ze ked neni na očiach,tak od nej nikto nič nebude pozadovat...ale ked naahodou jej poviem nech potriedi svoje ponozky,tak chyti epilepticky zachvat,ze zaaaas?a preco jaaa?preco ne Mišaaa...atd..a potom sa oduje a nekomunikuje...a su rozne take situacie,len ma teraz rychlo nic nenapada.. 😒

co sa tyka darcekov pod stromcek,ja im davam na vyber...nech si vyberu jeden "drahy" a ostatne uz vyberam ja,vacsinou co im treba..napr teraz si Miša vybrala žehličku na vlasy ,Emma mobil..čo sa tyka mobilov,to je dalsia kapitola,lebo ony potrebuju taky co este asi ani nevymysleli!!! 😖
teraz je moznost kupit mobil aj fungel novy,za nejakych 2000sk,napr v tom electro worlde som videla,ale to zas nema tie funkcie čo dnešna mladez požaduje... 😒 lebo ony si tam potrebuju nahrat pesnicky a pocuvat ich cez mobil,ako keby im doma s cd-čka nestacilo..tak asi tak...

bibula
autor
21. nov 2008

😖 no asi jej ten mobil kupime-aj tak prechadzame na globtel,tak bude za korunu a ked jej ukradnu,nech si piska
zaujimave,ten stary nepotrebuje ani do skoly ani von,ale novy bude vlacit ako ponozky vsade.......

pane na nebi,co je to za dobu? co je to za nepodarene decka?chcela by som mat takeho pubertiaka ako som bola ja 😵 😖

bubaczik
21. nov 2008

no ta doba je nejako ina,a takych pubertakov uz ziadna doba nezazije,ako sme boli my..my sme chodili von,nesedeli sme v jednom kuse doma,pri pc a tak..lebo to nebolooooooo 😀 a teraz sedime 😝 no neviem,ale určite aj v nasej dobe puberty,sme mali nejake fatamorgany a nejake poziadavky,a určite si naši rodičia mysleli to iste o nas,to ,čo si my myslime o našich deckach...ja sa pamatam,aka som bola ja "skvela" 😅 robila som cirkusy,lebo mi mama nedokazala kupit kozenu bundu ala depeche mode..a nevedela som jednoducho pochopit,ze sa to u nas nepredavalo a za hranice sa ist nemohlo... 😒

expertka8
21. nov 2008

..baby...idete kupovat mobil pod stromcek???
...vdakabohu...ze nas pubertiak si to dal vyhovorit 😀

bubaczik
21. nov 2008

no ja idem kupit,len este netusim aky..aj tak to kupi moj muž kedze ja sa v tom nevyznam...

expertka8
21. nov 2008

...bubaczik....aj ty si bola "depexacka"??? 😅 😀
...jojoooooj....ked som vzdy a vsade vlacila na sebe origos vojenske kanady...dokonca aj v lete....nastrelene usi...cela v ciernom....vlasy na jezka.....moj ty boze...ked pozeram teraz spatne foto....bez komentara 😅 😀

bubaczik
21. nov 2008

😀 😀 😀 😀 juuj ja tiez 😀 😀 😀 a pamatam aj modu zicheriek!!! 😝 😀

expertka8
21. nov 2008

...no jasneeeeeeeeeee.... 😅 😀
....retaze az po kolena 😀

bubaczik
21. nov 2008

a este si pamatam,ako sme ziskavali čierne tiene na oči..ala the cure 😀 😀 😀 😀 chces aj postup? 😀

expertka8
21. nov 2008

...no daj cica 😀
...oci som skusala aj ja doma...ale ked som dostala hubovej doma..ze vyzeram ako "pipina"..."trosku som ubrala 😀

bubaczik
21. nov 2008

no ale to mi rozum zastava,ked si spomeniem,ze jake sme boli strelene,a ze kto tento sposob objavil 😕
no ze sme tie take klasicke pol decaky,tie duritove,take co sme museli ist do krcmy najprv ukradnut, 😅 tak tie na spodku sme opalili zapalovacom...a toto davali na oci 😅 no teraz ked si na spominam neviem ci sa mam smiat alebo plakat..ale boli sme vynaliezave... 🤐

expertka8
21. nov 2008

....ja umreeeem..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
....to si dajte patentovat...ked kraxnu kozmeticke firmy 😀 😀 😀

bubaczik
21. nov 2008

no hej a ake sme hviezdy boli...vidis,a na to som uz celkom zabudla... 😀 😝 musim vecer pokukat fotky.. 😅

biela.pani
21. nov 2008

čaute, začali ste tu tému mobil pod stromček. Mám 11ročnú puberťáčku a tá našťastie mobil nechce, ale ešte stále rozmýšľa nad hračkami. Chcú aj vaše deti ešte hračky? a čo sa im chystáte kúpiť? Díky za každú radu 😉

expertka8
21. nov 2008

...no vidis mamca...a potom sa stazuj/eme..,nato co mame doma.... 😅
...uz len zacat pustat hlasky typu..."ked sme my boli mladi"...a sme jasni.... 😅 😀

bubaczik
21. nov 2008

no ja to tak neberiem,lebo ja mlada este stale 😀 😀

expertka8
21. nov 2008

....aj ja sa tak stale citim 😀 😀 😀

sestri
21. nov 2008

biela pani...my ešte kupujeme malej LEGO...má tiež 11...naučili sme ju ne to a ešte ju to stále neomrzelo.

bibula
autor
21. nov 2008

😀 hracky nie,vacisnou knihy a pyzamo-to nesmie chybat.
mobil u nas vybera muco,ale bibke ide skor o image ako o fukcie..... 😖

no baby,ja cuim,ja som bola lepsia ako vy,ziadne kanady a tulacky-ja som si domka citala v izbe. 🙂 take chcem. 😅
minle sme kupili spolocensku re velych,to ju este bavi,inac nie.

evina313
23. nov 2008

no ja by som asi mobil kupila. Teda podla financnej situacie, samozrejme.Mojmu pubisovi kupujeme lego, ma 12,5 😀 ale už take vymakané, som zvedava, ako to zloží. 😀
Baby ked tu čítam tie vase story s pubiskami, zacinam byt spokojna s tym mojim 😀 zatial pomaha, čo poviem, to urobí, v tomto zatial ! problem nemame. Ale ked príde k učeniu ☹ tak mam naozaj pocit že skončím na psychiatrii. U nas keby nebolo školy, tak žiadne hadky. najradsej by bol keby ta skola zmizla z povrchu zemského, s týmto naozaj bojujeme.
No a taka puberta aku tu opisujete, tak ta k nam este nedorazila 😀
Inak skoro vsetky zname čo maju kočky v tomto veku a na gympli maju rovnaký problem. Žeby to tam bolo nakazlive? 😀

bibula
autor
23. nov 2008

ved -skodi im skola 😀
alebo vsetko.....jaj....
ale od poslednej hadky sa drzi statocne-klop,klop.....
😉

sestri
23. nov 2008

tak so školou našťastie žiadne problémy nemáme...niekedy ani neviem, kedy sa učila...
okrem lega by som chcela kúpiť na vianoce spoločenskú hru Carassone...poznáte to?...vraj je to super hra pre celú rodinu...

evina...je super, že sa ešte hrá s Legom, aj ja som tomu rada...kupujeme ho tak 2x do roka a aj ja sa zvyknem hrať, len pre dievčatá sa kupuje trochu ťažšie... ☹

bubca
23. nov 2008

jáááááj, baby, aká som ja šťastná, že v tom nie som sama 😀 Tá moja puboška sa celý víkend fučala, naprosto na všetko...už jej normálne hovorím "bublina", ale našla som niečo, čo na ňu zaberá, keď sa ofučí, zahlásim jej s naprosto vážnou tvárou, nech sa rýchlo niečoho pevne chytí, aby nám náhodou neuletela 😀 😀 😀
A dnes sme sa trošku zase drapli, pretože moja predrahá milováná dcéra si pod "uprac si oblečenie" predstavuje, že všetko, čo sa jej váľa po izbe chytí a šmarí do koša na špinavé prádlo...takže ja nerobím nič iné, len periem a periem...robia to aj vám? 😖

sestri
23. nov 2008

mne robí to istéééé a ide ma z toho poraziť....alebo nájdem veci za posteľou, v rohu izby a podobne...ponožky sem tam v šuflíkoch s hračkami...ale dnes umyla a utrela všetok riad, to asi preto, že máme výročie svadby a chcela nám urobiť radosť.

bubca
23. nov 2008

sestri: všetko najlepšie k výročiu, my ho máme za dva týždne 🙂

a k tomu oblečeniu, ide ma poraziť, lebo práčka aj sušička fičia skoro každý deň a napriek tomu sa mi to tam kopí...dnes mi tam zase nahádzala všetko, čo sa jej nechcelo upratovať 😠 Ale inak musím povedať, že tento vek má aj svoje pozitíva, lebo ak nemá práve svoje nálady, je to parťáčka na rozhovor a to sa mne strašne ráta 🙂

sestri
23. nov 2008

dík...
no u nás tie rozhovory ešte nefičia, ešte stále je také polodieťa a cítiť to z nej...

bubca
23. nov 2008

rado sa stalo 😉

no malá je tiež ešte dieťa, ale kupodivu sa s ňou dá naozaj fantasticky pokecať, uvaríme si čaj, zapálime si sviečky a kecáme...o všetkom, o škole, kamarátkach, prianiach aj starostiach...ja jej porozprávam o práci, sem tam poohovárame okolie 😀 , je to veľmi fajn 🙂