Puberta 12 ročnej. Ako to prežívate vy?

bibula
12. nov 2008

ako ste na tom? moja dcera ma 12 r. no a niekedy mam dost. staci mi len ju vidiet,a to este ani hubu nemusi otvorit-potom tie jej reci,pripomienky....stale to iste dookola jej opakovat a stale a stale,kym nepoviem co chce pocut a potom zase a naozaj? ale mami a preco?---no proste neda sa vyhoviet-stale je zle.
....huba velka,robota ziadna,pomoct nemoze -musi sa ucit,kamaratky a von to vzdy pripravena.
😖
ako ste na tom vy?
ja som pubertu prezila doma vo svojej izbe za knizkou ,mama ma volala sa najest,inac by sm ani nos nevystrcila .....
😔

sestri
23. nov 2008

tak to je super...dúfam, že sa k tomu dopracujem aj ja...

bubca
23. nov 2008

určite áno, chce to čas, uvidíš 🙂

bibula
autor
24. nov 2008

jejda to pradlo,asi jej zacnem znacit kolko krat periem do iste tricku do tyzdna-sakra-asi 3 x a to neprehanam a nosi samozrejme aj ine.... 😖
od poslednej hadky,sme ok.,dnes ma zubarku,ma ma objednat,snad to zvladne a nebude sa hanbit-ze trapas-mamu objednat. 😀

titkovamiriam
24. nov 2008

ja mam chalanov a o obleceni ani nehovorim 🙂 a hlavne michal kazdy den ciste aj ked to predtym je ok,musi mat druhe-so zimnou bundou sme sa nabehali po celej bratislave,esteze milan si uz kupuje sam 🙂

bubca
24. nov 2008

takže ako non stop práčka evidentne nefungujem iba ja, tak to je super, teda, nie, že by som vám tieto "radosti" priala, ale je to fajn vedieť, že nie som jediná... 😀 😀 😀

titkovamiriam
24. nov 2008

u nas pracka perie kazdy den,ked je plna zapnu ju aj chalani a ked sa ,,podari,, najdem pradlo aj obcas na susiaku 😀 .

bibula
autor
24. nov 2008

😒 😝 😅 ja vidim,ze dcera ide v mojich slapajach-v noci pretiekla.....jaj 😅 takze pokracujem,v prani.....len horsie na tom,je ze sa pomaly vsetko schne.takze kos asi zostane viac ako plny.... 😝

bubca
24. nov 2008

titkovamiriam: aj ja periem každý deň a stále sa mi to tam kopí a kopí...už mám dojem, že je to s tým naším prádlom ako v rozprávke o čarovnom hrnčeku, pretekal a pretekal...

bibula: presne kvôli tomuto sme pred dvomi rokmi kúpili sušičku prádla, je to úžasný vynález, vrelo odporúčam 🙂

titkovamiriam
25. nov 2008

vcera som dosla domov a vsetci vonku-normalne depka ze som sama a potom sup do vane 😀 ,milan bol za kockou na internate,michal na rybach a marek s babakou na prechadzke.
po kupeli som isla pozriet o poschodie nizsie svoju mamu a dali sme si kavu 🙂 /mama je po porazke ,preto ma mareka druha babka ,ktora v nedelu docestuje a piatok ide domov-zlata dusa 😀 /

bibula
autor
25. nov 2008

titka aj ti ju uz predstavil?ja mam z toho aj obavy,co ked sa mi nebude pozdavat? 😒
a aspon nie si sama,ked mas aj "starez" pri sebe,vzdy som mala rada take pribehy z ich doby..... 🙂 moja stara mama je z terchovej,vypravala nam ako deti vykopali janosikov poklad niekde na luke,ked pasli kravy....a vela inych.... 😵

zuzna.z
25. nov 2008

ach tie pubertálne lásky, ten moj chalanisko chodí zronený, že má nešťastie v láske, že ho dajaká Diana nechce, ach.....velmiiiiiii trpí................

titkovamiriam
25. nov 2008

jasne chodieva k nam uz od 1.rocnika/teraz3./,a tak ja to beriem ako studentska laska-inak paci sa aj tie ine spoluziacku-maju taku poblaznenu z holandska 😀 -suprovo sa oblieka aj cese 🙂

bubca
25. nov 2008

titková: tíško závidím 😀, tú babičku myslím...

bibula: no páčiť sa ti zrejme nebude, to už tak zpravidla býva, ale čo narobíš, veď my sme sa tiež nepýtali našich, či sa im naše lásky páčia, nie? 😀

danulka2
25. nov 2008

uf to som rada, ze u nas je to trochu lepsie 🙂 . Dcera sice obcas odpapuluje, ale ked poviem, tak povysava, povesia ci pozbiera pradlo, no proste pomoze. A ked ju nieco ,,osvieti,,, ,tak to urobi aj sama a potom cakam, co bude za to chciet 😀 . Staci pohrozit, ze bude mat ,,zaracha,, alebo bez pocitaca a to mate potom vidiet, aj na chlieb by sa dala natriet 😀 .Ale co ma caka pri malom, ked bude v puberte, tak to teda netusim 😎

titkovamiriam
25. nov 2008

moji si svoju izbu upratuju sami,obcas zapnu pracku,povysavaju,umyju riad a chystaju sa vymalovat izbu-niak mi preplo a slubila som im ,,novu izbu,, 😀

simour1
2. jan 2009

Ahojte,
takjá mám doma celkem kvalitní zásobu dětiček 😀,takže bych mohla vyprávět 😀
Nejstarší dcera bude mít za 14 dnů 15 let.Musím říct,že máme naprosto skvělej vztah.Řešíme spolu jakékoliv téma.Samozřejmě se najdou dny,kdy se snaží zneužít mé dobroty-především co se návštěv u kamarádek týká,popř. začíná vystrkovat růžky s chozením na diskotéky.Na rozdíl od mladšího syna je dcera pořádkumilovná.Takže se obávám doby,kdy odejde z domova,a úklid dětského pokoje zůstane na synáčkovi,kterej je flegmoš jako hrom 😀 Ale to už bude zase starší nejmladší dcerka,která snad bude s úklidem kamarádka 😀
A ještě jedna věc je celkem pohroma-sotva z puberty vyleze nejstarší dcera,dostane se do ní syn,a po synovi nejmladší dcerka!!! 😀 Jestli tohle přežiju,tak už všechno!Takže pevné nervy přeji všem maminkám puberťáků! 😀

andrealiskova
30. aug 2009

Jo, jo pevné nervy se hodí vždycky i když nejen u puberťáků. Naše je už z toho celkem venku, ale když si vzpomenu, jaký to byl problém tak před 5-ti lety!

lenkavano
30. aug 2009

Taky doma jednoho mám je mu 16 ale je to celkem v pohodě.skvěle si rozumíme ikdyž ted víc chytračí 😅 ,svěřuje se mi skoro se vším a ikdyž je to někdy těžké tak jsme prostě kamarádi.ještě mám další 3děti tak jsem zvědavá jak to bude probíhat dál. 😕

marianka79
30. aug 2009

ale aj my sme poriadne pubertovali nie?

lenkavano
30. aug 2009

No já byla na zabití.věčně nafučená,nikdo mi nemohl nic říct.snad se mi to nevrátí v pubertách mých ratolestí.

penny13
31. aug 2009

Ja mám doma tiež dve pubertáčky, jednu malú čerticu a jedného(zatiaľ) anjelika.
Mladšia pubetáčka celé dni presedí pred počítačomm, alebo pri knihe, telke. Von nejde ani za svet. Musí s ňou ísť Lucka alebo Gabika. Pred pol hodinou som ju práve vyhodila od počítača 😉 Najprv frflala, ale potom sa šla hrať z Gabikou.
Oblečenie či mobil- to sú pre moju Katku zbytočnosti. Pred mesiacom odo mňa po dlhšom čase vyžobrala na tričko s Hello Kitty. Ona má proste rada tieto rozprávkové postavičky. Na Vianoce si praje iba ak plyšaky , farby na sklo a knihy. 😉 Inak mi pijú krv všetky tri. Čo sa týka časopisov, kde je Michael Jackson, musím kúpiť dva výtlačky, lebo by sa Katka a Gabika pobili 🙂 Sú to neho totiž zbláznené. No a Lucka dáva prednsoť Elvisovi. 😉 Takže sa z ich izieb ozývajú staré hity 🙂
Upratovanie je pre nich najväčší nepriateľ.
No katka a Lucka sú ,,iné" pubertáčky. Som zvedavá akí budú Gabika a Filipko.

bibula
autor
31. aug 2009

no,ked pises o tricku,ja som dcere kupila take pekne,kvalitne tricko a na nom "moderna" opica a ona,ze no,na spanie,alebo na doma bude dobre... 😅
a vcera som ju vyhnala od pc,nech ide so mnou do drogerie a isla v nom,lebp sa jej nechcelo -sama som sa cudovala,inak vychadza az po 30 minutach v kupelni-prezliect a vonku sme stretli jej kamosku a ta hned ooo,ake mas "kuulove" tricko a dcera cela rada 😀 😀
tak ked sa same v tom nevyznaju ako sa mame my v nich vyznat? 😕 😅

justina
1. sep 2009

Hehe, dobra tema 🙂
Mne sa Mirka trochu zmenila, je viac hubata a viac sa uraza. Lenze ja sa nesnazim za kazdu cenu vyhrat...myslim, ze je to dolezite, nechat banality plavat, aby si mohla davat doraz na dolezite veci.
Kludne jej to posledne slovo doprajem 🙂 Bordelarka je strasna, ucit sa jej nechce...tak na tom trvam, ale nemusi to byt stopercentne, no...kompromis musi byt 🙂 mame dohodu tristvrte hodiny denne sa ucit. A ked ma bordel v izbe, musi ho upratat, ale netreba hned-staci do vecera. A tak...
Ked frfle, co doma nemame a preco este nie je navarene, ked ona je hladna, tak si z nej robim srandu, poviem "prepacte pani, uz sa to viac nestane, dufam, ze inak ste so svojou sluzkou spokojna".
Co mi najviac zerie nervy, to su tie ich vecne hadky onicom...obidvoch. Mirka svojho brata hrozne "buzeruje", on si to zas nenecha....on ju zas casto otravuje a vyz\aduje jej pozornost, akoby bol batola...takze kriky su u nas casto.
Oblecenie - to je tiez skuska nervov, nieco jej kupit. Ked konecne najdeme vec primeranej velkosti, kvality a ceny, tak je samozrejme uplne out a "to by si v zivote na seba nedala". Tak jej vysvetlujem, ze kazdy moze vyskakovat len do vysky svojho platu. Ze mozno raz bude zarabat tolko, ze sa na nejaku tu korunu nebude musiet pozerat...ale zas ani taketo miesta nie su zadarmo, vacsinou im predchadza studium a snaha a schopnost presadit sa v praxi, a vela veci, ktorych sa musi zriect.
Ale inak, u nas sa to zatial da vydrzat celkom v pohode 😉

titkovamiriam
1. sep 2009

ahojte!nech nikdy nikto z vas,nepreziva to co v tychto dnoch moje deti,na stanovacke im zomrel kamarat.sice uz nebol pubertak,no pre pubertacku nerozvaznost prisiel o zivot-otravil sa alkoholom ☹ a michal bol pri tom 😢 😢 😢 .kruta skusenost co sa moze stat ked neodhadnu svoju mieru 😔 ,foto ich kamarata budem mat aj v albumoch ako obrovske memento!!!aby sme vzdy vedeli kde su a co robia ☹

bibula
autor
1. sep 2009

strasne,len aby to brali ako vystrahu , nie ako dovod na machrovanie.... 😖

mojej tu dnes spi spoluziacka- pekne zaciname skolsky rok,asi zajtra bude chciet ist spat k nim.... 😕

titkovamiriam
1. sep 2009

klasika u cudzich sa lepsie spiii 😀

penny13
2. sep 2009

Moja Katka je ešte aj trochu lenivá, čo má aj svoje výhody. Včera napríklad povedala: ,,Prosím si nanuk" ,,Tak si ho choď zobrať." Kakta sa zamračila a povedala: ,,Už naň nemám chuť." 😀

ambret
2. sep 2009

Super téma. Naší Nikče je tedy teprve 10 let, ale řekla bych že už s ní puberta dost slušně mlátí 😀