Pýtanie si úloh

horseclipseduck
20. apr 2021

Ahojte, len potrebujem radu. Som na strednej škole, celkom sa dobre učím, no a... píšu mi spolužiačky, že chcú odo mňa úlohy, dosť často mi píšu, najhoršie na tom je, že s jednou z nich som chcela ísť von, a ona sa na mňa vykašľala, lebo šla namiesto mňa s chalanmi von. Ale aj tak chce odo mňa úlohy,dakedy ani nepoprosí. A najhoršie na tom je, že ja som človek, ktorý nevie povedať nie.. a neviem jej jednoducho povedať, že už by aj stačilo, lebo nechcem mať zlé vzťahy.

pribinak
20. apr 2021

Tak máš skvelú príležitosť naučiť sa povedať NIE. To sa ti do života hodi

andrejka1974
20. apr 2021

@horseclipseduck vsak im napis stranu acislo zadania a mas to alebo povedz nie alebo nech ti zase oni pomozu ak niecomu pre zmenu ty nerozumies

luccija
20. apr 2021

@horseclipseduck povedz, že to ešte nemáš hotové😜

h2
20. apr 2021

@horseclipseduck Ak máš problém povedať "nie", nemusíš to povedať a nemusí to byť ani "nie". Predpokladám, že oni sa to tiež nepýtajú priamo, ale píšu Ti. Takže odpíš: "Urob si úlohu sama." 😉 Ak máš aj s tým problém, tak správu ignoruj. Ako Teba odignorovala spolužiačka a išla von s chalanmi.

h2
20. apr 2021

@horseclipseduck Alebo napíš, že práve si chcela požiadať o úlohu Ty ju. Že keď si jej minule poslala, tak si si myslela, že teraz by mohla ona Tebe. Že by to bolo spravodlivé.

ruzasipova
20. apr 2021

@horseclipseduck “Este som ju nerobila a neviem kedy budem, mam ine veci teraz” “jaaaj, zabudla som ti dat vediet” alebo vsetky tie vyciciavacie spravy a prosby o ulohy ignoruj. Chapem, ze nechces mat zle vztahy, ale takto ta len vyuzivaju.

nika_val
20. apr 2021

Tiež som mala na strednej jedného spolužiaka čo odo mňa pýtal úlohy, ak ho učiteľka vyvolala nech ukáže úlohu nakoniec ho vychválila ako super to ma vypracované..
Raz som sa nasrala a napísala si ju zle, (aj dobre ale to len tak na papier mimo keby mňa nahodou vyvolá učiteľka) dala mu to opísat..takto som to robila až dovtedy kým raz ho učiteľka nevyvolala a žiadna pochvala ale naopak "vyčitka" ako mohol urobiť tak hlúpu chybu.. keď to on mne vyčítal tak som sa zatvárila že huups stalo sa nevedela som že to mám zle.. (aj keď som vedela)
Takto sa to u neho zopakovalo 5 krát až nakoniec dal mne pokoj a začal pýtať od ineho ulohy.. 😀
Tak oni chcú vybabrať s tebou treba aby si ty vybabrala s nimi 🙂 a von choď radšej s niekym kto ta nechce iba využívať na ulohy 😊

babalenka
20. apr 2021

Napíš že ešte nemáš hotovú.Syna takto otravovali slabší z matiky.Vzdy prišiel za mnou či má poslať väčšinou mu poviem nech pošle ale syn zas nemá problém povedať že nepošle

zuzikak
20. apr 2021

tak ako pisu dievcata - chces ulohu odomna ? Joj prave som ti sla volat, ze ja ju este nemam, zeby si dala ty teraz ulohu mne - na striedacku. Toto nie je odmietanie a vytvarenie zlych vztahov. Ak ti zavola skoro nemusis ju mat este hotovu. Mas aj ine starosti. Naviac naucit sa povedat nie je dolezita vec do buducnosti ale nemusi to byt sposobom, ze si vytvoris zle vztahy...

luccija
20. apr 2021

@zuzikak áno to je škola života vedieť povedať nie a nebáť sa, že bude za zlu.Teenegeri sú kruti viem si predstaviť, že z nej spravia biflosa, dajú jej to vyzrat nebavit sa s ňou, ale treba nájsť zlatý stred

henriettak
20. apr 2021

pomôcť si treba, to áno, to je jedna vec ale toto čo už robia tebe to je podľa mňa zneužívanie. treba sa proste naučiť povedať nie, nenechaj sa tak zneužívať, ty do toho investuješ svoj čas a koniec koncov aj tak im tým len ublížiš lebo sa nič nenaučia sami

karhu
20. apr 2021

zle vztahy uz mate..kedze ta nerespektuju..
hla, alebo povies nie, alebo budes za rohozku tu, neskor v praci, potom v manzelstve..

gabrielkaa
20. apr 2021

@horseclipseduck ahoj. ja toto presne riesim u mojej dcery. Sedi nad ulohami dost dlho, niektore si naozaj vyzaduju cas a koncentraciu a potom jej kamaratka (chvala bohu, ze len jedna ) napise, ze jej to ma poslat. Ani sa neunuva jej za to podakovat. dcera jej takisto zo zaciatku nevedela povedat NIE. Vo vela pripadoch to nebolo idealne pre nu,nakolko spracovanie temy napriklad z historie podla videa, je dost specificke, nie je to ako vyratanie matematickeho prikladu. Takze tam ak to jedna od druhej odpisu je to velmi vidiet. Poradila som jej, ze kym nenazbiera odvahu povedat kamoske NIE, tak jej zatial moze povedat, ze to nema hotove...a kamosku to po par razoch, co jej to takto povedala, ze to nema hotove tesne pred "deadline", to prestalo bavit.

andy1789
20. apr 2021

@horseclipseduck Tiež som to tak mala, kamarát tiež takto odomňa pýtal úlohy, stále a stále, vždy keď mi písal tak chcel len úlohy. Povedala som mu, že som neni poskok a odvtedy mi už nenapísal

nika_val
20. apr 2021

Plus som mala spolužiaka ktorý na to išiel rafinovanejšie (vrámci slušnosti) kde začal sa so mnou rozprávať, baviť sa proste chichichi chachacha, objímať ako sme kamoši, samozrejme ja mladá naivná a hlavne spostá som za neho robila referáty na známku, keď ho učiteľka vyvolala nech prečíta úlohu som mu podstrčila svoj zošit.. písomku dať opísať...a tak až neskor o dosť neskôr mi došlo že to naše blízke kamarátstvo ktoré hraničilo s flirtovaním 16 ročných 😀 bolo len preto aby mal on o povinnosti menej a zaručenú dobrú známku 🤦‍♀️ takže hej decká v tomto veku vedia byť pekne prefíkané.. tak ako dievčatá s rečami budeme kamošky budeme chodiť spolu von, alebo chalani so sladkými rečičkami 😀

sylvie
20. apr 2021

Raz mi jeden kamos povedal "Ked chces mat klud, musis sa naucit klamat" Takze ja by som si tiez vymyslela, ze ju este nemam, neviem ju a pod.. Nenechaj sa zneuzivat..

horseclipseduck
autor
20. apr 2021

Ďakujem vám veľmi pekne za rady!! 🙂 Nabudúce, keď odo mňa bude zase chcieť úlohu, tak budem vedieť čo mám robiť

gugugaga123
26. apr 2021

@horseclipseduck povedz jej UROB SI ICH SAMA KEĎ SA O MŇA NEZAUJÍMAŠ!!!