Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Rodičia mi blokujú wifi

Pubertiak (11 - 16 rokov)Puberta
filomenka456
25. máj 2020

No takze mam rodicov ktori mi blokuju wifi aj ked sa mi treba ucit teraz cez tu karantenu.. ked neodovzdam do 22:00 mobil proste mi oco zablokuje wifi a je mu jedno ze sa musim ucit. za vsetko moze mobil. neurobim toto neurobim tamto beru mi mobil.. pritom v skole mam 1tky obcas dvojky (chodim do 8. rocnika). teraz ma prijali na novu skolu lebo idem na bilingvalne no a ked mi budu aj tam brat mobil tak to bude blbe lebo mne sa z mobilu treba ucit aj teraz neviem co to bude na strednej.. podla mna to nieje spravne aby mi blokovali wifi ked sa mi treba ucit a zaroven uz od mala mi hucia do hlavy ze vzdy musim mat ciste vysvedcenje.. neviem ako im to mam povedat uz som skusala vela veci tak prosim nejakych rodicov aby mi poradili lebo ja to uz fakt nezvládam.. dakujem

deti95060810
25. máj 2020

ty si moja dcéra?

filomenka456
autor
25. máj 2020

@deti95060810 neviem o tom

veronikaszabova
25. máj 2020

@filomenka456 a ty sa ucis po desiatej vecer?

amelia000
25. máj 2020

@filomenka456 ak mas odovzdat do 22:00 telefon tak ho odovzdaj a nebudu tj blokovat wifi ...jednoduche. inak stale este mozes navstivit kniznicu. Rodicia ti dali pravidla tak ich dodrziavaj.

deti95060810
25. máj 2020

@veronikaszabova niekomu sa lepšie učí v noci resp. neskoro večer...

filomenka456
autor
25. máj 2020

@amelia000 ono toto by ani az taky problem nebol ale ide o to ako by som ich presvedcila aby urobili nieco ine nie mi blokovat wifi..

amelia000
25. máj 2020

@filomenka456 a preco nieco ine? Tu vidno ze blokovanie wifi funguje uplne perfektne. Trest musi byt taky co ti vadi nie nad cim mavnes rukou 🙂

vamajka
25. máj 2020

@filomenka456 mam syna v 8.tr. mobil mu beriem uz o 9:00 a wifi ma bloknutu na 4 hod. denne vecer o 10 o mobile moze iba snivat, ze sachces vecer o 10 ucit su len vyhovorky a ked je papulnaty beriem mobil aj na cely den

filomenka456
autor
25. máj 2020

@amelia000 no dobre ibaze ak mi blokoju wifi vlastne mi zakazuju sa ucit a potom sa mamka prihlasi na edupage a cuduje sa ze tam mam 20 nevypracovanych uloh.. a takisto ma nebavi pisat potom ospravedlnujuce emaily vsetkym ucitelom

veronikaszabova
25. máj 2020

@filomenka456 tak si pis ulohy cez den, nie neskoro vecer

filomenka456
autor
25. máj 2020

@vamajka ked ja mam mobil dlhsie ako hodinu cez normálne bezkarantenive dni mozem sa s nim rozlucit na dlasi den

filomenka456
autor
25. máj 2020

@veronikaszabova ibaze ja mam bloknute wifi nonstop nie iba vecer.. (teraz som na datach)

vamajka
25. máj 2020

@filomenka456 podla mna si z nas len strielas a ak nie tak ucitelia komunikuju a zadavaju ulohy len dodobeda takze pocas dna v pohode stihas vecer mobil nepotrebujes vobec a uci sa zknih a zo zositov nie z mobilu tak sa nevyhovaraj na ucenie 🙂

suve99
25. máj 2020

@filomenka456 no, s tým vysvedcenje si ma zabila - najmä, ak je pravda, že ho máš mať na samé 1...... Pozri, mám deti vo veku 20,18 a 16 rokov....viem, koľko trávia učením a koľko sú na nete "iba tak" - áno, je taká blbá doba, že sme si akosi všetci automaticky nato zvykli....ale prečo je to u vás tak ?? Náhodou nerobíš rodičom prieky, neodvrávaš, netrieskaš dverami a nemáš v detskej "bordel ako na smetisku" ????
Pozri, nechcem Ťa obviňovať, ale skús porozmýšlať trošku nad sebou a potom, keď dospeješ k nejakému záveru sa s rodičmi dohodni na pravidlách, ktoré nebudú rušiť ani oni, ale ani Ty...myslím, že kompromis bude najlepšie riešenie....

filomenka456
autor
25. máj 2020

@suve99 vysvedcenje som napisala omylom to je prva vec a druha vec ze s nimi sa neda dohodnut na kompromise

petkaaa
25. máj 2020

@vamajka ôsmak musí o 21:00 odovzdať mobil? 😨

amelia000
25. máj 2020

@filomenka456 aale prosim ta co vymyslas ze ti zakazuju sa ucit..od rana do 10tej mas casu ucit sa habadej. Taku istu sestru som mala a presne to iste si vymyslala. Nechci mi povedat ze na ucenie a pisanie uloh v 8 rocniku potrebujes 24hod denne.

vamajka
25. máj 2020

@petkaaa ano presne tak ma ho cely den tak mi povedz naco este aj vecer?

fokuska
25. máj 2020

@filomenka456 Nepovedala si celu pravdu podla mna.
Cely den mas zablokovanu wifi? Cize vobec nemas ziadnu sancu robit si ulohy? To sa mi nezda.

Pravdepodobne travis na mobile a na internete ovela viac casu - nielen ten nevyhnutny na robenie uloh a plnenie si povinnosti.
Takze moja rada: Najprv si urob vsetky ulohy a potom sa venuj svojim veciam. Ak ti cas kedy wifi nie je bloknuta a kedy mozes mat mobil vystaci iba na robenie uloh, tak ok. Ak ti zvysi - mozes sa venovat comu chces.
Ak ti nepostaci ani na robenie uloh, tak ukaz rodicom co si za ten cas stihla a ze zvysok nemas ako urobit.

Akosi sa mi nechce verit, ze by ti to blokovali len tak. Pravdepodobne je na to dovod, trais hodiny na internete ale ulohy urobene nemas.

filomenka456
autor
25. máj 2020

@amelia000 ak si myslite, ze ucitelia davaju ulohy iba doobeda tak sa mylite. nasi ucitelia daju ulohy ako sa im zachce matiku nam dava v nedelu vecer. nepotrebujem nato 24 hodin denne to je pravda ale ja nemam sancu odhadnut kedy ucitelia daju ulohy

filomenka456
autor
25. máj 2020

@fokuska ak mi ho blokuju tak bud mi ho blokuju za uplne hluposti.. a neskutocne ma to irituje ako mozem urobit uplne hocico a stale bude trest taky isty.. a nepouzivajte ako argument prosim ze je to ucinne ked to nieje ucinne ale oni si stake myslia, ze je co som celkom rada

amelia000
25. máj 2020

@filomenka456 no ak ti da ulohu aj nedelu vecer tak isto nie o 10teja isto ju nemas mat vypracovanu pondelok rano o 8smej...
Ako nehnevaj sa, su tu zeny matky, pripadne zeny co maju surodencov, synovcov atd. A tu ti kazda matka povie to iste...dodrzuj to co ti povedia rodicia a nevymyslaj bludy.

suve99
25. máj 2020

@filomenka456 ale keď Ti ju dajú v nedeľu večer, určite nemá byť hneď v nedeľu večer vypracovaná.... syn je prvák na SŠ a vidím koľko sa venuje učeniu - minimum...je pravda, že sa naši učia najviac počas dňa, keď ja pracujem.... ale tiež sú nonstop na nete... ale najskôr majú školu, potom domáce veci a potom môžu sa zabávať...a to dievčatá sú dospelé..teda mladšia o necelé dva mesiace, ale určité pravidlá musia byť !!!

filomenka456
autor
25. máj 2020

@suve99 ja nevravim ze pravidla nemaju byt ale blokovat mi wifi? ved to mi prakticky zakazuju sa ucit.. pride vam to spravne?

fokuska
25. máj 2020

@filomenka456 Za uplne hluposti... za ake napriklad?
Posluchaj rodicov, maj vzdy urobene vsetko co treba a nebude dovod nieco ti vycitat a blokovat wifi.

A ano, je to ucinne - prave preto ze ta to stve a ze ti to vadi, tak je to realne a ucinny trest. Akurat, ze namiesto toho aby si nerobila to co nemas a nedavala im dovod na blokovanie, tak v tom ocividne pokracujes a vyhovaras s ana ulohy.

amelia000
25. máj 2020

@suve99 a ked si zoberiem to ucivo 8smej triedy..co sa uci moj synovec...tak mi je az smiesno..polka strany uciva naspamat...zopar prikladov atd.. sak to skoro ani ucenie nieje :D ja som chodila do rozsirenej triedy...kde sme mali +1h matiky, fyziky, chemie...doucovali ma vysokoskolaci stredoskolsku matiku lebo som sa nudila na hodinach a este som si pytala aj du navyse a toto? Odpadnem..😄

vamajka
25. máj 2020

@filomenka456 oni ti nezakazuju sa ucit. Ucit sa mas z knih a zo zositov ako som ti uz pisala no ty len wifi, wifi nevyhovaraj sa na ucenie

filomenka456
autor
25. máj 2020

@amelia000 ako viete ze si vymyslam? aky by to malo zmysel? to by bolo zbytocne. neviem ako ste nato prisli

filomenka456
autor
25. máj 2020

@vamajka ano budem sa ucit zo zosita kde nemam poznamky. vsak si musim pisat poznamky do zosita a v knihách to vysvetluju blbo- aj ucitelia nam to hovoria

vamajka
25. máj 2020

@filomenka456 a este som nepocula o takej osmacke co sa tak trasie za ucenim a hlavne o 10 vecer🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre