Rozdielové skúšky na klasické gymnázium

leteku
4. máj 2021

Ahojte. Dcéru čakajú budúci týždeň rozdielové skúšky. Chce prestup z jedného gymnázia (osemročné, chodí do kvarty) prestúpiť na klasický štvorročný gympel. Dôvody neriešte, mladá si to zaumienila. Čo môže očakávať, pripravovala sa na klasické testy. Absolvoval niekto niečo podobné? Ďakujem

dskjhfdlkdjhl
4. máj 2021

@leteku a nedostali ste nejake info z toho 4-rocneho gymnazia? Ja by som cakala nieco ako klasicke prijimacky na 4-rocne gymnazium. Ale najlepsie je zistovat priamo na tej skole, kam ide.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leteku
autor
4. máj 2021

Prišla nám len pozvánka a ani na stránke nemajú bližšie informácie. Chce prestup z kvarty, čiže v podstate deviaty ročník do prvého ročníka na štvorročnom.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ibrunova
4. máj 2021

@leteku nebude robiť tým pádom klasické prijímačky spolu s deviatakmi?

dskjhfdlkdjhl
4. máj 2021

@ibrunova Tiez si to myslim, lebo v podstate je to ako keby isla z 9. triedy na strednu skolu.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbey1
4. máj 2021

@leteku Moja prestupoval v septime na klasické gymnázium do 3. ročníka. Robila test z anglického jazyka a slovenského jazyka. Ostatné predmety nie. Plus, keďže mala pôvodne francúzsky jazyk a na novej škole ho neučili, musela sa dojčiť nemecky, aké to sa dohodla na postupnom doučení a preskúšaní s profesorkou.
Zavolaj si na novú školu a normálne sa spýtaj.
Decká bežne prestupujú. Vždy je to na dohode s novou školou.

leteku
autor
4. máj 2021

@ibrunova - v to dúfame, že to budú v podstate normálne príjimačky, len ten názov musí byť oficiálne iný.

dskjhfdlkdjhl
4. máj 2021

@abbey1 aky carovny preklep sa Ti podaril-dojcit nemecky😉

abbey1
4. máj 2021

@dskjhfdlkdjhl Hneď idem opraviť. Už som v skupinke?

dskjhfdlkdjhl
4. máj 2021

@abbey1 nie, toto je take krasne, ze to neopravuj😉

dadis
4. máj 2021

@leteku Ahoj, syn chodi na osemrocne a rad by presiel na bilingvalne gymnazium. Nepodavala som prihlasku, ale ziadost o prestup a bude robit normalne prijimacky...tak mi povedali na studijnom oddeleni a uz aj dostal pozvanku na prijimacky...

abbey1
4. máj 2021

@dskjhfdlkdjhl Už sa ani nedalo opraviť. ;)

ibrunova
4. máj 2021

@leteku podľa mňa bude písať s deviatakmi, lebo aj termín je v čase skúšok.