Šikana medzi 15 ročnými

emodomca
28. mar 2015

Dobry mam 15 rokov a som emo. V triede nemam ziadnych kamošov. Nikto sa somnou nebavy. Raz sa unas v triede vyskytli vši a všetci si myslely ze ich mam ja. Zacaly si odtahovat lavice a vyhybali sa mi. To by bilo v pohode ale roznesli to do dalsich tried a vsedci sa mi vyhibali. Neviem ci je to sikana ale fakt to je hrozne ☹ P.S viem ze su tam chyby ale pisem to na mobili a este na nom neviem pisat.

dejka77
29. mar 2015

No asi starnem, lebo vyraz "emo" vidim 1x.

emodomca
autor
29. mar 2015

@mihula Nič iba to ze ked za začnem rezat tak m daju na liečenie 😝 ale to sa nestane

emodomca
autor
29. mar 2015

@dejka77 to asi počujete prvy raz kôli tomu ze je len mala skupinka emo ludi 🙂

yukki
29. mar 2015

A čím sa tá skupina ľudí vyznačuje?

emodomca
autor
29. mar 2015

@mihula nič len to ze ak sa budem rezat tak ma duju na liečenie 😝 ale to sa nestane

emodomca
autor
29. mar 2015

@yukki väčšinou čierne vlasy s patkou, čierne oblečenie,počuvanie metal screamo a pod. Niektory sa rezu ale to len psycho.

erikaah
29. mar 2015

@yukki popozeraj na nete, napr. http://www.emopeople.estranky.sk/clanky/emo-pra...
Ja som mala kamošku, čo uznávala tento štýl. Pôsobila strašne depresívne, rezala si ruky ... decká v puberte sa nudia, sú zdeprimované, zakomplexované a riešia to takto... 😠

emodomca
autor
29. mar 2015

@erikaah nie emo neni o rezani a nema pravidla. Tie pravidla vymyaleli ludia aby emo zahambili a strapnili ☹

licona
29. mar 2015

Neviem, prečo niektoré ženy dievča odsudzujete alebo jej radíte, nech nie je "emo" 🙂 Na žiadnom "štýle" nie je nič zlé, ak sa nezachádza do extrému. Teda, neviem, či ste už zabudli, aké je to byť teenager... ja si to ešte živo pamätám. Človek sa chce niečím odlišovať, ale zároveň "zapadnúť" medzi ostatných.... a s tým má dievča práve problém. A určite nebude "emo" aj v dospelosti, vyrastie z toho, ale v tomto období to je zrejme pre ňu veľmi dôležité.

Myslím, že si asi veľmi citlivá a osamelá, nemá ťa kto vypočuť. V prvom rade, skús sa o tom porozprávať s maminou, alebo s niekým dospelým, ktorému dôveruješ. Možno by bolo potrebné povedať to aj nejakému učiteľovi a on sa postará o to, že sa to bude riešiť. Len či to úplne vyrieši tvoju situáciu v škole, to ťažko povedať. Bohužiaľ, ľudia vedia byť krutí a mladí ľudia niekedy dvojnásobne. A potom, píšeš, že máš mimo školy dve kamarátky, sú to naozaj dobré kamarátky, ktorým sa môžeš vyrozprávať? Aj to ti môže pomôcť, keď sa im s tvojimi problémami zveríš, nebudeš to dusiť v sebe a možno to nebudeš v škole tak prežívať.

Ale určite máš v triede aj niekoho, s kým by si si rozumela. Treba len prekonať ten strach z komunikácie s ľuďmi, ktorý možno máš. S tým môže zase pomôcť psychologička. Neboj, v dnešnej dobe to nie je žiadna hanba - chodiť ku psychológovi. Uškodiť ti to určite nemôže 🙂 Držím palce, aby všetko dobre dopadlo.

yukki
29. mar 2015

@erikaah aha, dík za vysvetlenie.....nejdem to kukať, stačí mi tak, v skratke, ok ok.

emodomca
autor
29. mar 2015

@licona Ďakujem vam za radu. 🙂

emodomca
autor
29. mar 2015

@yukki ale emo nieje o rezani a nema ani ziadne priblble pravidla 😠

yukki
29. mar 2015

@emodomca ok ok, ja som len bola úplne mimo obraz, tak beriem do úvahy aj čo si ty napísala, nijako nehodnotím.....len som nevedela absolútne, o čo ide

malabiba
29. mar 2015

@emodomca skús si nájsť v triede niekoho s kým si budeš aspoň trochu rozumieť, určite sa nájde, svoj štýl si ponechaj, ak myslíš, že je to to, čo práve teraz chceš...hlavne sa nehanbi a neboj, skús byť veselá a úprimná, ak prídeš a pozdravíš s úsmevom a budú vidieť, že ťa nemajú ako deptať prestanú...váž si sama seba a svoju inakosť, nenechaj sa zastrašiť, rešpekt sa buduje veľmi pomaly, ale ide to....posilní ťa to, nesmieš sa báť a utápať v žiali...ak to prekročí hranice, porozprávaj sa s učiteľmi, napr. s takým, ktorého máš najradšej, určite ti pomôže....hodnota človeka nie je v jeho vzhľade...inak keď som bola v tvojom veku tiež som bola malá, príliš útla, úplne tmavé dlhé vlasy 🙂

miselkawm
19. apr 2015

@emodomca nahodou som vhupla do tejto temy. Chcem ta trosku povzbudit. Myslim si, ze na svoj vek si uz zrele dievca. Svedci o tom fakt, ze si pisala, ze nepotrebujes napodobnovat ostatnych a nebudes sa menit lebo si spokojna sama so sebou. Toto je vrchol zrelosti a socializacie. Tvoji spoluziaci maju problem nie ty. To su tie nezrele povahy, ktore po sebe opakuju, viazu sa na dalsie nezrele osoby v triede a nerespektuju indivudualitu inych. Oni na to dozreju...takze asi sa situacia pre teba v kratkej dobe nezmeni, ale velmi ti drzim palce 🙂