Šikana na pracovisku

danda29
27. okt 2018

Ahojte dievčatá, chcem sa spýtať, či ste už zažili šikanu na pracovisku zo strany priamej nadriadenej. A ako ste to riešili. Pracujem v štátnej správe.

gazah
27. okt 2018

Obráťte sa na Máriu Ritomskú. Skúste je vyhľadať cez facebook. Tu je rýchly kontakt: https://ritomska.blog.sme.sk/c/487357/psychicke...
A možno vám pomôžu aj jej články a prípady. Témou sa dôsledne zaoberá.

gabriellka
27. okt 2018

Nasla som si novu pracu. Bola to cista katastrofa a to nie som taka ze si veci pripustam alebo prenasam problemy z roboty domov. Ale to co som tam zazila bolo neskutocne. Keby som to nezazila tak neuverim

3009
27. okt 2018

@danda29 zažila a tiež v štátnej správe. Potom sa to vyriešilo, ale trvalo to pár rokov.

zuzulkazuzika
27. okt 2018

Zažila. Firma bola v kríze a tak chcela mať pri sebe svojich poskokov. Vydržala som s odrenymi ušami. Nakoniec sa jej to vypomstilo. Letela ona

danda29
autor
27. okt 2018

@gazah ďakujem

danda29
autor
27. okt 2018

@3009 aj ste sa nejako bránili?

3009
27. okt 2018

@danda29 nakoniec odišla a ani pes za ňou nezabrechol. Božie mlyny melú pomaly ale iste.

evittam
27. okt 2018

@danda29 Preco to trpis?

danda29
autor
27. okt 2018

@evittam pretože v celej štátnej správe sú podosadzovaní samí smerácki nominanti, ktorí majú silné pozadie a vedia, že si to môžu dovoliť. Netrpím to dlho, vrátila som sa po materskej a oddelenie už tak fungovalo, pár kolegýň a tera už aj ja sme v nemilosti

evittam
27. okt 2018

@danda29 Ja by som to netrpela vôbec. Nech je tam kto chce. Najskôr by som ju slusne upozornila, že si to nezelam. Ak by to nepomohlo tak ak ma nadriadena nadriadeného tak staznost a určite si hladat inu pracu ak vies, že to ine nebude. Neviem z akého titulu by sa mal po mne niekto bez príčiny vozit a nebodaj ma sikanovat.

ukulela
27. okt 2018

@danda29 s verejnym profilom a foto v nom to ries asi oficialnoou staznostou.

ibrunova
27. okt 2018

Ako sa tá šikana prejavuje?

danda29
autor
27. okt 2018

@evittam celá štátna správa je prepolitizovaná, o tom som písala

evittam
27. okt 2018

@danda29 Ja to viem. To ale neznamená,ze sa necham sikanovat. O tom som ja písala.
A ako sa taka sikana prejavuje?

deti95060810
27. okt 2018

zažila ...v jednej súkromnej firme....začal sa po mne voziť šéf a ešte aj nadšéf.... ono sa to väčšinou robí keď nie je práca a potrebujú sa zbaviť niekoho....takže aj mňa si takto vytypovali...nedopadlo to pre mňa najlepšie....na tých dvoch som nahnevaná ešte ja po mnohých rokoch....😉

deti95060810
27. okt 2018

@evittam to sa ti povie, že sa nedáš....ale ak sa ťa nemá kto zastať - tak je to vopred prehratý boj....ale hľadať ďalšiu prácu doporučujem určite....😉

evittam
27. okt 2018

@deti95060810 Som svojprávna dospela osoba. Proste staznost, písomná a odchádzam.A ano nedam sa šikanovať. Preco by som to robila.... Nebude sa po mne vozit nejaka politicka "čupka"....

kathy93
27. okt 2018

Ja som to tiež zažila ale u súkromníka a nie od nadriadeného ale od spolupracovnicok nakoniec som sa nechala preložiť a odvtedy si nenechám skákať po hlave....

deti95060810
28. okt 2018

@evittam napíšeš sťažnosť a odchádzaš ...najmä ten odchod je od toho čo šikanuje vítaný....😉

evittam
28. okt 2018

@deti95060810 Nieee, zostanem a budem držať hubu a krok a nechám sa nadalej šikanovať lebo ved co ked pridem o robotu......
Odídem v prípade ak sa to nezmení tak som to myslela. Ale veď chápem, väčšina Slovakov je naučených nechať si s.at na hlavu. A preto to tak funguje ako to funguje. Sťažovať sa susede, kamosovi,na MK to ano ale tam kde treba usta otvoriť to uz nie. No kto chce kam....😉

rakywanda
28. okt 2018

Zažila som. Aj sťažnosť som podala na VÚC , aj dôkazy písomne mala, aj svedkov ochotných svedčiť. A výsledok? Nedá sa preukázať moje tvrdenie! Svedkov ani nekontaktovali. Riaditeľ bol bozkávač riti priamo župana. Nepomohla som si. To ma deprimovalo ešte viac, že ani s dôkazmi si nepomôžeš. Odišla som, ten úbohý plat mi nestal za zdravotné problémy. Po pol roku sa zmenil župan, riaditeľ bol okamžite odvolaný, ale ja už som nemala chuť sa tam vracať.

ondrej111ko
15. júl 2021

Ahojte.Vie mi niekto poradiť ako postupovať.Môj nadriadený -Majster-ukázal moju výplatnú pásku mojim kolegom.Ja som momentálne na PN.No neostalo to len pri výplatnej páske.Ostatnym kolegom ukázal aj odmeny ktoré som dostal a v akej výške.Doslova dostal záchvat že som ich dostal ostatný kolegovia ostali zhrozený.
Ďalej začal všetkým na dielni rozprávať že mám dlžoby že som si nabral uveri z nebankových spoločností čo vôbec nie je pravda a že mám samé dlžoby pri tom nemám ani žiadny úver.Neviem si vysvetliť prečo tak konal a ja to tak nechcem nechať.
Vie mi niekto poradiť ako postupovať?