Starostlivosť o pleť 12 ročnej. Kedy ísť ku kozmetičke?

stella33
3. mar 2015

Ako sa staráte o pleť vašich pubertiakov? Máme problém. Klasika- akné. Zatiaľ hlavne bodky. Neodporúča sa to vytláčať, chodíte s nimi ku kozmetičke? Kupujem jej píling, pleťovú vodu, masku, ale asi to nebude stačiť. Ja sama mám problémovú pleť celý čas, a nechcem aby sa s tým dcérka tiež trápila ☹

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tetedoty
5. mar 2015

My riesime plet u koznej doktorky- postupujeme podla jej rad, zatial ma na akne Duac gel.Tiez nic nechcem podcenit, aby potom nemala vazne problemy. A mechanicke cistenie u kozmeticky nam odporucala raz za stvrt pripadne pol roka.Dcerka tam uz 2 krat bola, zvladla to vpohode.

stella33
autor
5. mar 2015

@tetedoty u kozmeticky jej cistila len vytlacanim, alebo pouzila aj nieco ine? (Napr. tu ultrazvukovu "skrabku")

tetedoty
5. mar 2015

Uf, bolo to uz dost davno - a dcerku som tam nechala samu lebo som kocikovala drobca.. Urcite jej mechanicky cistila + nejake osetrenie pre mladu plet..

simca06022011
5. mar 2015

@stella33 u nas pouzivaju aj pipetu.. taku pricucku, to mozu aj deti. Ultrazvuk neviem ci mozu. Ja som na tu pipetu chodila roky este s inymi cisteniami. Prednedavnom som ale vyskusala inde a tam mali "skrabku", to bolo siiice super, ale nevydrzalo to... kym po pipete a cisteni, som bola cervensia a sem tam sa nieco zapalilo ale rychlo zmizlo a nasledne pokoooj aj 2-3-4 tyzdne, po tej spachtlicke som bola krasna hned ale do tyzdna pory zase... ale to moze byt iba moja skusenost 🙂
Inak ja by som skor isla za koznou lekarkou, neodporucam utekat hned za kozmetickami, lebo zbytocne sa do toho budu rypat... puberta je puberta, postupne to moze zmiznut a nebude sa to aspon roznasat vytlacanim a co ja viem cim. Mne teda v 14tich kozmeticka iba uskodila. Bratovi tiez navreli vsetky vyrazky a teraz to ma hrozne poroznasane, cele lica hrcovite a skoncil u koznej lekarky :( (koncom leta som ho "prehovorila" v dobrom a bol tam asi 2-3x, ma 17r, lebo tie uhriska sa nedali nevsimat...)

Skuste tie stahovacie pasiky z DMky... to na nos a bradu :P Ja to milujem 🙂))

tenerifka
20. mar 2015

@stella33 Mali sme s tymto velky problem tak pred polrokm.....potom som dcere kupila bio pletovu cistiacu vodu a krem Avene na aknoznu plet.....a klop klop, odvtedy sa jej nevytvaraju nove vyrazky a ani sa plet nezapaluje. Tie cierne co mala si postupne sama vytlacila a teraz ma na 12 rokov a predispoziciu na akne po mne a manzelovi velmi peknu plet

stella33
autor
20. mar 2015
tenerifka
20. mar 2015

@stella33 Moja ma krem Avene a pletovu vodu neviem aku, nejaku Bio, nemam uz origos flasku, leb sme boli na dovolenkach a brala si to v malej flaske do 100ml a tu vacsiu sme vyhodili....hlavne vraj tieto pripravky nesmu obsahovat silikon

tenerifka
20. mar 2015

@stella33 Ale teda je riadny rozdiel medzi pripravkami typu Garnier z drogerie a kvalitnou kozmetikou. Ja ficim na Eucerin a rozdiel oproti Loreal, Nivea a pod.je zrejmy.....

januus
21. mar 2015

určite choďte za kožnou lekárkou a tá vám poradí najlepšie, nebudete ssa s tým trápiť samé. zhodnotí aký má dcérka typ pleti a niečo jej dá 🙂 klasika